Soru:
Zamanı yavaşlatmanın yöntemi nedir?
Colin Hart
2010-06-12 02:39:08 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Sesi yavaşlatmanın birkaç farklı yolu vardır. Sanki iğneyi kaldırmadan bir plak çalar üzerinde motoru durdurmanız gibi yavaşlayan (ve tınısı) sesten bahsediyorum.

Şimdi yapmak çok daha kolay elastik / esnek ses ile. Bunları kullanıyor musunuz yoksa farklı bir şekilde mi yapıyorsunuz? En iyi sondaj yönteminin ne olduğunu buldunuz? Daha düşük örnek oranlarıyla başarı elde ettiniz mi?

Örnek olarak, sıklıkla "Vari-fi" veya Serato Pitch 'n' Time kullanıyorum.
Ben her zaman Vari-Fi kullanıyorum. Gerçekten hızlı ve etkili.
Dokuz yanıtlar:
#1
+3
Jay Jennings
2010-06-12 07:35:01 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Digidesign'ın Vari-Fi özelliği yalnızca iki şey ve iki şey yapar: Yavaşlayan veya hızlanan bir kaydı veya kaseti taklit edin. Tek numara bir midilli eklentisi olmasına rağmen, kısa "mermi zamanı" efektleri için veya belki de bana pek bir şey yapmayan bir şeyi renklendirmek için çok kullanışlı buluyorum.

#2
+3
Brendan
2010-06-12 22:35:41 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Tüm zarf kontrollü adım ve zaman kaydırmam için Ableton Live kullanıyorum. Dosyaları Ableton ve Pro Tools arasında ileri geri taşımak bir acı, ancak Ableton'un zaman uzatma algoritmalarını PT elastik zamanından çok daha iyi buluyorum ve hala Live 6 kullanıyorum!
georgi.m ilginç bir soruyu gündeme getiriyor. Yavaşlama zamanı daha düşük perdeli seslerle mi temsil edilmeli yoksa bu artık anakronik mi? Sinemanın kendi kendine gönderme yapan gerçekliğini nasıl yarattığı ve sözlüğün ayırt edici özelliklerinin ve standartlarının büyük ölçüde modası geçmiş teknolojinin sonucu olması beni büyülüyor. Ağır çekim sesleri alçaltıldı çünkü sayısız filmde bunu böyle duyduk ve sayısız film bunu böyle yaptı çünkü uzun bir süre bunu yapmanın tek yolu buydu. Tencere bütün bir rosto için yeterince büyük olmasına rağmen neden her zaman rostoyu ikiye böldüğünü annesine soran bir kızın hikayesini hatırlatıyor. Anne, "çünkü annem bana bunu yapmayı öğretti" diye yanıtladı. Ve annesi neden böyle yaptı? Çünkü daha küçük bir potu vardı.

"Zaman çözünürlüğünüzü artırmak" ile "olaylar arasında daha fazla zaman kazanmak" arasında bir soru değil mi? Bunun bir başka stil odaklı seçimin konusu olduğunu biliyorum, ama vurgulayacağımı düşündüğüm komik hatta felsefi bir açı var ..
#3
+2
ragamesound
2010-06-12 04:21:21 UTC
view on stackexchange narkive permalink

<3 Max MSP.

Kendimi her zaman bir şeyleri çarpıtıyor buluyorum, bu yüzden bu maksimum uygulamayı yaptım: alternatif metin http://www.robinarnott.com/works/resources/Picture% 203.png

Muhtemelen Pitch'N'Time kadar güçlü olmasa da bana birkaç kuruş kazandırdı. Ve P 'n T'nin yalnızca Pro Tools'da çalıştığı yerlerde, bu profesyonel araçlar dışında her şeyde çalışır.

İlginizi çekecek bir araçsa, bunu indirilebilir hale getirmeye ikna olabilirim.

Harika, kontrol etmeyi çok isterim ...
Ben de, bir süre önce kendime benzer bir maksimum yama oluşturmuş olsam da :) Son zamanlarda, bisiklet74 forumunda üst örnekleme hakkında ilginç bir konu okudum ve bunu ses kalitesini ve esnekliği biraz artırmak için uygulayabilirim.
@EMV bu harika olurdu! Max / MSP bir şeyler oluşturmak için harika, ancak ses kalitesi söz konusu olduğunda o kadar da sıcak değil.
Bu foruma bağlantı verebilir misin? <3 olur mu!
http://cycling74.com/forums/ Belirli bir gönderinin nerede olduğundan emin değilim ..
#4
+1
Roger Middenway
2010-06-12 12:14:06 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bunun gibi şeyler için Propellerheads Reason kullanmayı seviyorum. Sadece Rewire'ı açın, efekti bir örnekleyiciye yükleyin ve pitchbend çarkını kullanın.

Bence ambiyansların askıya alınması (azalması) ve / veya yeni, özel yavaş ambiyanslara geçiş, zaman yavaşlatmanın etkisini ikiye katlıyor.

Değişen ve / veya geçiş yapan BG'lerde +1. Bu teknik, zamanın yavaşlaması veya gerçekliğin değişmesi fikrini gerçekten satmaya yardımcı olur.
Başka bir nokta da gecikti, ancak yetenekleri yavaşlatmak yerine onları bir bant geçiş filtresinden geçirdim, tüm yüksekleri 2k'ye ve 100hz'nin altındaki her şeyi kesip; ve sonra bunu bir yankı yoluyla ve o sinyalin bir kısmını ÇOK yavaş bir fazer veya tremolo aracılığıyla gönderin ...
#5
+1
georgi
2010-06-12 14:50:19 UTC
view on stackexchange narkive permalink

İşleri yavaşlatmak ve aynı anda onları aşağı çekmek, dijital nesil ile başınızı belaya sokabilir mi? Sıradan genç izleyici / dinleyici "Ses perdesi neden düştü? Kulağa komik geliyor" diye sorardı.

Analog sesi ne kadar çok sevsem de, perde gitmeden ses yavaşlarsa çok ilgilenirim aşağı ve etkisi çok "dijital" olmadan. Hepsi resme göre senkronize. Satış konuşmasına ulaşmadan önce kesinlikle elastik olmayı denerdim.

DSP'nin süper yüksek kalitede "geçişleri korurken" "akışkanlığa" izin verdiği noktada mıyız?

#6
+1
Justin Huss
2010-08-26 21:19:26 UTC
view on stackexchange narkive permalink

@ Tim'in sanal stajlar için gönderisini okuyordum ve harika bir bakış açısı var: zamanı yavaşlatmak "ayrıntıları duymak için daha fazla zamanımız olduğu anlamına geliyor" ... ve elbette bu eski konuyu düşündüm!

#7
+1
JD Gutierrez
2011-02-19 03:01:55 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Oynatma oranını otomatikleştirmeme izin veren Reaper kullanıyorum. Temelde bir örnekleyici ve adım tekerleği kullanmakla aynı şey. Daha yüksek örnek hızları birçok kişiye yardımcı olur!

#8
  0
Syndicate Synthetique
2011-02-19 07:05:31 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Pro Tools kullanıyorsam Vari-Fi.

Reaper gibi başka bir ortamdaysam, ya oynatma hızını otomatikleştirebilirim, In reaper ve diğer sunucularda her zaman bir adım eklentisini otomatikleştirebilirim, aynı zamanda perde çarklı bir örnekleyici de kullanabilirim veya daha düşük bir bit hızına sahip dosyam varsa ve onun temiz kalmasını ve diğer adlardan uzak kalmasını istiyorsam, analog bant tarzı bir gecikme kullanacağım ve geri bildirim ve gecikme sürelerini süpüreceğim.

Bunun kesinlikle birçok yolu var bu kediyi kaplayın ama Vari-Fi ve Delay eklentileri benim favorim. Vari-Fi hassas olduğu için, Geciktir çünkü beklenmedik harika sonuçlar alabilirim.

#9
  0
Matt
2011-02-25 01:16:23 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Çoğunlukla Vari-Fi'yi de kullanıyorum, ancak bazen birden fazla izdeki ayarları denemek için değişken hıza ayarlı Esnek Zaman ayarını kullanıyorum - sadece pistlerde esnek zamanı etkinleştirin ve hızı düşürmek için tempoyu düşürün. Dikkat etmeniz gereken tek şey, parçalarınızdan herhangi biri örneklerden ziyade işaretlere ayarlanmışsa, muhtemelen istediğiniz gibi olmayan tempoya uyacak şekilde zaman çizelgesinde hareket edecekleridir.Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 2.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...