Soru:
Farklı olarak ne yapmak isterdin?
Matt Cavanaugh
2010-05-05 15:10:25 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kariyerinizi ses tasarımı olarak seçmiş olanlar için, bu süreçte farklı şekilde yapacağınız herhangi bir şey var mı? Yaptığına özellikle sevindiğin belirli seçimler var mı? Serbest çalışmaya / stüdyoya, film / oyunlara, doğu kıyısına / batı sahiline, yerel / uluslararası, analog / dijital vb. Gitmeyi tercih eder miydiniz ?

p>

Ve işleri daha ilginç hale getirmek için bir ödül ekledim.

Altı yanıtlar:
#1
+20
Andrew Spitz
2010-05-05 15:56:01 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ses tasarımı blogunda bazı soruları yanıtladım ve bir soru genel olarak sorunuzla ilgili. Sorular şuydu:

Ses tasarımcısı olmak isteyen gençlere ne önerirsiniz? Asla kullanılmayan araç hangisi?

Bu, kariyerimde kişisel olarak bulduğum projeler üzerinde çalıştığım bir noktaya geldiğim için kişisel olarak ilgili olabileceğim bir soru ve profesyonelce tatmin edici.

Öğrendiğim şeyler: Her zaman üzerinde çalışacak sağlam bir tasarım projesine sahip olun; oradan çıkarmaya çalışın ve geri bildirim alın; bilginizi paylaşın; kendinize bir ses tasarımcısı deyin; ses tasarımınız için ücret alın (birazcık bile olsa); web, akıl hocanız olabilir.

 • Öğrenmenin en iyi yolu yapmaktır. Projelere katılarak yeni teknikler öğrenecek ve gelecekteki projeler için beceriler geliştireceksiniz. Bir ekipte çalışıyorsanız, iş ilişkileri de kurabilirsiniz.
 • Bilgi paylaşmak, sizi öğrendiklerinizi özümsemeye ve uygulamaya zorlar ve diğer insanları sizinle bilgilerini paylaşmaya teşvik eder.
 • Kendinize bir ses tasarımcısı derseniz, insanlar size bir ses tasarımcısı gibi davranacaklar.
 • Bir ses tasarımcısı olarak becerilerinizi ücretlendirmekten çekinmeyin. İnsanlar sizi ücretsiz olarak çalıştırmaya çalışacak, ancak siz değerli bir hizmet sunuyorsunuz. Becerileriniz için ücret almaya başladığınızda, profesyonel bir ses tasarımcısı olarak kabul edilirsiniz. Başlangıçta ücretsiz işten uzaklaşmak zordur. Değersiz olduğum ve bedavaya çalışmam gerektiğini aşmam uzun zaman aldı.
 • Mentorları bulmak ne yazık ki zor, ama web'e sahip olduğumuz için şanslıyız. Yardım etmeye istekli devasa bir çevrimiçi topluluk var. Ücretsiz olarak dağıtılan büyük miktarda bilgi vardır, ondan bir şeyler bulmak ve çıkarmak size kalmıştır.

Cephaneliğinizdeki ana araç, birlikte çalışma yeteneğinizdir. diğerleri. İnsanların çalışmak istediği ses tasarımcısı olmak ile size iyi hizmet edecek. Eğer o kişiyseniz, hızla yükseleceksiniz. Ses tasarımcısı olarak büyük olasılıkla bir takıma bağımlı olacaksınız. Para kazanmak için bir prodüksiyona ihtiyacınız var veya iyi bir ses tasarımı yapmak için iyi bir senaryoya ihtiyacınız var. Bu, işi başarmalı: İnsanlar sizinle çalışmak istediğinde, ekipman satın almak için para kazanacaksınız. Ekipmana sahip olduğunuzda, insanlar sizi daha büyük projeler için işe alacaklar ve ses konusunda daha iyi olacaksınız.

Ayrıca, bu ileti dizisinde gerçekten iyi yanıtlar var görmedin ve daha fazlasını okumayı umursuyorsun.

Keşke bu yazıya daha fazla oy verebilseydim .. Burada değerli bilgiler.
@EMV Değerli bulduğunuza sevindim.
#2
+10
Jay Jennings
2010-05-21 14:06:05 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Keşke daha fazlasını yapmış olsaydım:

 • Daha fazla risk alın
 • Daha fazla özgür iş yapın
 • Kendi zamanıma göre daha fazla materyal kaydedin FX kitaplığımı erken oluşturmak için
 • her zaman faydalı olacak kaliteli mikrofonlara yatırım yapın
 • Daha fazla soru sorun
 • Daha fazla tavsiyeye kulak verin

Yaptığım için memnunum:

 • Ücretsiz bir stajyerlik yapın
 • Sorduğum soruları sorun
 • altında çalıştığım en yetenekli kişiler
 • Çeşitli iş istasyonlarında öğrenin ve akıcı konuşun
 • Daha fazla dinleyin ve daha az konuşun
 • Bir şeyler yazın
Size daha fazla deneyim vereceği için mi yoksa sizi diğer gelişmekte olan sanatçılarla daha uyumlu hale getireceği için daha fazla özgür çalışma yapsaydınız mı?
@MixingManiac, ikisi de.
#3
+8
Selcuk Can Guven
2010-05-05 18:30:06 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Maceram sırasında öğrendiğim önemli bir şey, tek bir şeye " Odaklanmak ".

Tüm esnafların vekili olmak ve köstebek yapmak yerine, kayıt yapmak, overdubbing, ses temizleme, video oyunları, animasyonlar, kısa filmler; Sadece bir şeye odaklanmak, her alanda ortalama olmak yerine beni daha iyi bir ses tasarımcısı yaptı.

Öğrenmemeniz veya diğer şeyleri denememeniz gerektiğini kastetmiyorum, ama bence güçlü yanlarınızı bilmek ve zayıf yönler ve bunları bir müşteriyle dürüstçe paylaşmak, profesyonelliğinizi vurgulayacaktır.

Çok doğru! İyi bir nokta. Bunu hiç takip etmeme rağmen :-) Bir zaman dilimi veya belirli bir proje için tek bir şeye odaklanıyorum ve sonra başka bir şeye (sesle yapmak için) geçiyorum, çoğu zaman ona tekrar dönüyorum sonra. Sesin birçok yönünü o kadar çok seviyorum ki, birinden diğerine çok fazla hareket ettiğimi fark ediyorum, bunun bir şeyde asla en iyi olamayacağım anlamına geldiğini biliyorum, ama eminim eğlenecek ve tutkulu kalacağım.
İlk başta yorum yapmak istemedim çünkü Selçuk'un tecrübesi pek çok kişi için çalışıyor ama ben Andrew'la birlikteyim. "Uzman bir genelci" olmak üzerine bir kariyer oluşturdum: Her konuda yetenekli değilim, ancak 1-3 disiplinde derinlere iniyorum. Andrew gibi, bu beni heyecanlandırıyor ve ilham veriyor ve disiplinler arası teknikleri ödünç alabilirim. Ancak bu yalnızca belirli kişiler için işe yarar. Bir kariyere yaklaşmanın tek bir yolu olmadığına dair daha fazla kanıt. Bu sadece başka bir görüş açısıdır ve Selçuk'un gönderisini hiçbir şekilde geçersiz kılmaz, bu da çok sayıda kişiye harika bir tavsiye!
Uzmanlaşmayı çok isterdim ama ne yazık ki bu fırsat bana hiç verilmedi. Teknik olarak mikser olarak tam zamanlı çalışıyorum ama diğer şeyleri de yapıyorum. Ayrıca, mevcut iklimde işinizi kaybetmeniz durumunda tüm becerilerinizi yüksek tutmanız gerektiği konusunda başkalarından da fikir birliği aldım.
Noise Jockey, yaklaşımınızdaki mükemmel şey "disiplinler arası ödünç alma teknikleri" dir. Bu çok önemli çünkü 3 disiplinde ayrı ayrı uzmanlaşmadığınız anlamına geliyor, kendinizi geliştirdiğinizde TÜM disiplinleri de geliştiriyorsunuz. Bence bu tür bir genelleme harika ve gerçek beceri ve sıkı çalışma gerektiriyor. Bakış açınızı paylaştığınız için çok teşekkürler.
#4
+3
georgi
2010-05-22 00:27:47 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Daha erken başlayacaktım.

Bu konunun ne kadar ilgili, soyut ve geniş olabileceğinden emin değilim. Teknik bilgi oldukça hızlı bir şekilde biriktirilebilir ancak yanal düşünme, eğitimli kulaklar, estetik ve gerekli kültürel altyapı o kadar çabuk gelmez. İnsan becerilerine duyulan ihtiyaçtan ve bazen tatmin edici olmayan bir işe karşı gerekli tavrından bahsetmiyorum bile. Bir de, basit şeyleri yoldan çıkarmak ve kendi nişini bulmak için birkaç yıl deneme yapma zorunluluğu var .. Ve bir kütüphane inşa etmek. Yani evet. Deneyleri teşvik edin.

#5
+3
user49
2013-03-18 11:32:32 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zamanda yolculuk yapabilseydim, &'a geri dönüp kendime şunu söylerdim: Berlinale Yetenek Kampüsü'ne başvurun (İzlenirseniz, başvurunuzu iyileştirmeye devam edin &, kabul edilene kadar her yıl başvurmaya devam edin)

Tüm eksikliklere rağmen, film yapımında sesin oynadığı rolü takdir etmek - diğer tüm önemli rolleri takdir etmek - & ile tanışmak - dünyanın her yerinden insanlarla film / sanat / ses / müzik hakkında özgürce tartışmak - sizi takdir etmek için en iyi deneyim oldu kendi deneyimlerinizle sınırlıdır - seyahatin ne anlama geldiğini takdir etmek, yani &'ı başka kültürlerle meşgul olarak seyahat etmediyseniz, o zaman ÇOK sınırlısınız!

http://www.berlinale-talentcampus.de /

Bu çok ilginç görünüyor! Kesinlikle ona göz kulak olacağım, bahsettiğin için teşekkürler!
#6
+2
user80
2010-05-21 19:37:26 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Keşke tek bir şeye konsantre olsaydım.

Eğer bunu tekrar yapacak olsaydım, mükemmel bir küçük patlama operatörü satın alır ve alabildiğim kadar ücretli ve ücretsiz işte çalışırdım. O rolde mükemmel olana kadar başka bir şey yapmam. Ancak o zaman, her şey diyalogla ilgili olduğu için, müzik veya ses efektleri aracılığıyla onu temizler veya desteklersiniz ve bunu anladığınızda, diğer her şey çok daha kolay hale gelir.Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 2.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...