Soru:
Genellikle bir efektte / bir yolda ne kadar sürüyorsunuz?
Amar
2010-04-26 21:21:26 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Diğer ses tasarımcılarının tek bir ses efektini bitirmesinin ne kadar sürdüğünü hep merak etmişimdir. Elbette bu 2 dakikalık harikalar var, ancak bazen bir ses efektinin o kadar sinir bozucu derecede belirsiz olabileceğini (video oyunlarında çalışıyorum), doğru yapmam birkaç saatten fazla sürdüğünü biliyorum. Bir ses efekti için genellikle ortalama 20-30 dakika sürdüğünü düşünüyorum.

Varsa kayıt oturum süresini hesaba katmayı unutmayın.

üç yanıtlar:
#1
+4
NoiseJockey
2010-04-27 10:41:36 UTC
view on stackexchange narkive permalink

so değişir. Her şeye bağlı. Bir ses elde etmek için saatlerce kayıt yaptım ve birkaç dakikalığına kayıt yaptım ve düzinelerce ses aldım. Düzenleme açısından aynı şey geçerlidir. Ayrıca, neyi başarmam gerektiğini ne kadar bildiğime ve ardından müşteri girdisine dayalı sonraki revizyonlara da bağlıdır. Bence hepimizin gezegenlerin <30 dakikada tasarlanmış düzgün bir ses elde etmek için hizalandığı anlar ve saatler sürdüğü gibi görünen anlar ... ve bazen gerçekten öyle anlar var. (tüm bunlar kayıt, kütüphane dalışı, miksaj, biraz resim / etkinlik düzenleme vb. dahil)

Teşekkürler, her zaman köşeleri kesmeli ve zaman için sesten ödün vermeli miyim diye merak ettim. Bu onu daha iyi bir perspektife sokar :)
Son tarih baskıları her zaman doğru yapmakla dengelenmelidir, ancak bunun tersi de geçerlidir. İşte başka bir ipucu: Görevleri mevcut zamana uyacak şekilde kapsam gereği konusunda çok sesli olun (ısrarcı olun, ancak şikayet etmeyin). Birisi henüz doğru olmadığını söylüyorsa ve zaman kısaysa, sadece yapılması gerekenler konusunda bir bakış açısı sunun ve müşterilerinizin / yönetmenlerinizin savaşlarını seçmelerine yardımcı olun. Proje için doğru olanı yapın, kimsenin egosu için değil (hepsinden önemlisi, kişinin kendi egosu) ve bu bazen mükemmellikten yoksun kalmak veya ona doğru ilerlemek için fazladan zaman harcamak anlamına gelir.
#2
+4
Michael Maroussas
2010-04-28 00:42:24 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bunun, geçenlerde Designing Sound web sitesinde gördüğüm Randy Thom röportajıyla çok yakından bağlantılı olduğunu düşünüyorum (sanırım adı 'CAS Kazananlarıyla Tanışın' idi).
Temelde, yapmama ihtiyacından biraz bahsetti Hata yapmaktan korkun, özellikle projenin başlarında girdiğiniz çıkmaz yollardan kurtulmak için zamanınız olduğunda. Umarım burada Randy Thom'un yorumlarını çarpıtmıyorum ama bu şekilde kendinize bir etki yaratmak için çok katı bir zaman sınırı koymamanın önemli olduğunu düşünüyorum - tabii önemli biriyse. Zaman kısıtlamanızın tam olarak ne olduğunu bilmiyorum, ancak projedeki büyük fx anlarının neler olduğunu düşünün ve sonra bunlarla nefes almak için kendinize biraz alan verin: deney yapın, risk alın, önseziyi izleyin. Gerekirse, daha az önemli fx ile biraz daha metodik olarak kaybedilen zamanın bir kısmını kurtarabilirsiniz. Ancak kendinize ne kadar zaman ayıracağınız konusunda esnek değilseniz, kendinizi 'bu işe yarar' derken bulacaksınız, bu da harika işler üretmemekle birlikte, yaratıcı bir ses tasarımcısı için moral bozucu hale geliyor.

Son teslim tarihlerinde biraz hatalı olan ifadelerime iyi bir kontrpuan. Her bakımdan tamamen haklısın. Yaratıcı hareket özgürlüğümün% 100'ü, zamanlama açısından, projenin başlangıcına yakın oluyor, sonuna yakın değil ve bu kesinlikle yaratıcı oyun ve hata yapmanın en önemli olduğu zaman ... ve verimli!
#3
+2
user49
2010-04-29 07:06:50 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Benim için çılgınca değişiyor ...

minimum süre mi? bir dakikadan az

maksimum süre? 5 ay

Haha harika! :)
ve tamamen doğru


Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 2.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...