Soru:
Schoeps Mikrofon Trivia
Utopia
2010-05-10 01:17:43 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Hey millet,

Bu tam olarak bir soru değil, ancak Schoeps mikrofonları hakkında bilmenin harika bir bilgi olduğunu düşündüm:

Bu yıl NAB'daydım ve yeni SuperCMIT av tüfeği (farklı gürültü engelleme ayarlarına sahip süper yönlü dijital av tüfeği)

Her neyse, buradaki Schoeps personeli özellikle Dünya Kupası oyunları için yapıldığını söyledi. TV yayıncıları topun vurulduğunu duyabiliyordu. İlk başta bunu yapmalarının tek nedeni bu. 50 tane sipariş ettiler. Ardından, piyasaya sürmeye karar verdiler.

Futbolcu ses uzmanları, topun yanına veya çevresine ve hatta topun içine nasıl mikrofon yerleştireceklerini bulmaya çalışıyorlardı (benim önerim buydu) ama bildiğimiz gibi top kutsaldır ve karıştırılmamalıdır. Bu yüzden Schoeps'ten süper yönlü bir mikrofon tasarlamasını istediler ve artık SuperCMIT'e sahibiz.

Bunun harika bir trivia olduğunu düşündüm.

Schoeps SuperCMIT http://digital.schoeps.de/IMG/products/product_pics/SuperCMIT.png

İlginç. Bunun için teşekkürler. Dünya Kupası benim tarafımda, bu bebekler hakkında daha fazla şey öğrenmeye çalışmalıyım!
Şu bebeklerden birini sallayacağım bir çekime yeni başladım ... bugün sadece vites kontrolünden itibaren bu mikrofonun yönlülüğünden çok etkilendiğimi söylemeliyim!
Dört yanıtlar:
#1
+6
NoiseJockey
2010-05-10 01:56:48 UTC
view on stackexchange narkive permalink

İçerideki tüm diyaloglar için bir Schoeps CMIT (süper değil) kullandığımız bir çekimi yönettim. "İçeride av tüfeği kullanma" tavsiyesini yerine getirdi ve kulağa ŞAŞIRTICI geldi. SuperCMIT'in gerçek dünya prodüksiyonunda nasıl ses çıkaracağını hayal bile edemiyorum.

Schoeps CMIT http://www.schoeps.de/IMG/products/product_pics/cmit5u.gif

Aşikar cevabın - Telinga gibi parabolik bir mikrofon kullanın - Dünya Kupası'ndaki gibi olmamasına biraz şaşırdım. Bunun neden iyi bir fikir olmaması için teknik bir nedeni olan var mı?

Telinga parabolic microphone
(kaynak: telinga.com)

Kulağa harika geldiğini +1. O normal "mavi" av tüfeğini bir MK41'e koydum ve içindeki sudan havaya uçurdu. Yine de, kişinin altına yerleştirmelisiniz. Üstünde (onu koymak istediğim yer) aşağıyı göstermesi bana kötü geldi. Parabolik mikrofona kadar, bilmiyorum. Belki çok fazla başka şey alırsın? Kalabalık gibi mi?
Bu özel Schoeps av tüfeği mikrofonunun, iç mekanlarda veya yansıtıcı yüzeylerin yakınında bulunan diğer av tüfeği mikrofonlarının çoğunu rahatsız eden eksen dışı yanıt modellerine daha az eğilimli hale getiren farklı bir tür alma düzenine sahip olduğunu duyduğumu hatırlıyorum.
Schoeps'in yaptığı argüman budur. Yıllarca anti-shotgun mikrofonlardı.
#2
+1
VCProd
2010-05-10 21:50:37 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Schoeps SuperCMIT 'in fiziksel bağlantısının özelliklerini bulmaya çalışıyordum. Web sitesinden anladığım kadarıyla, biri kabloda işlenmiş sinyal, diğerinde dokunulmamış sinyal ile 2 standart XLR konektörü var.

Yeni mikrofonlara giren elektroniği görmek ilginç. Bana Neumann TLM 103 D 'yi hatırlattı - tamamen dijital, ön amplifikatörlere, A / D dönüşümüne gerek yok, vb. Dijital alan mikrofonlarını da görmek çok güzel olurdu. XLR kabloları yerine, fiber kullanıyor olacağız veya kablosuz bir şey kullanacağız.

Neumann TLM 103 D

SuperCMIT, hibrit bir analog / dijital mikrofondur. İki XLR konektörü iki sinyal formatı içindir. Biri tipik analog çıktınız, diğeri ise dijital sinyal için AES 42'dir. Yine de dijital çıkışı kullanmak istiyorsanız, açıkça bir AES 42 arayüzüne ihtiyacınız olacak (103D ile aynı). Digital Phantom Power, normal Phantom Power ile aynı değildir.
#3
+1
oinkaudio
2011-02-18 16:53:06 UTC
view on stackexchange narkive permalink

CMIT ile oynama şansım oldu ve bu gerçekten harika. Eğlenmek için farklı yerlerde farklı açılardan ve mesafelerden bazı diyaloglar kaydettim ve ters gürültü iptali görülmesi gereken bir şey. Ayrıca, 4-5 metreye kadar inanılmaz bir erişim mesafesine sahipler ve yine de düzgün diyaloglar kurabilirsiniz. Pedler ve yuvarlanmalar da mükemmel. Param olsaydı kesinlikle bir tane alırdım. Teşekkürler Scheops.

#4
+1
georgi
2011-02-18 21:30:08 UTC
view on stackexchange narkive permalink

... süper cmit'i pille çalışan bir kutuya bağlamayın .. 170mA!Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 2.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...