Soru:
Garip bir kayıt kazasında parçalandıklarında üzülmeyecek kadar ucuz olan güzel SFX kayıt mikrofonları?
Justin P
2010-06-03 02:14:41 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bu gruba ilk sorum. Belki bir dişli sorusu biraz kötü bir başlangıçtır, ama işte burada.

Uzun süredir saha kaydı yapıyorum ve yıllar boyunca bazı Neumann'lar, DPA'lar, Sennheiser'lar ve sevgili Schoeps çiftim edindim. (Kulaklarım mutlu, ama cüzdanım o kadar değil).

Güzel seslerinize zarar vermek istemediğinizde hangi mikrofonları kullandığınızı merak mı ediyorsunuz? Zamanımda bazı SM57'lere ve bazı ucuz Audio Technicas'lara işkence ettim. Ama araçlara monte etmek, su / ateş kayıtlarını yakından görmek için birkaç tane daha "gine domuzu Chuck Yeager test pilotu" mikrofonları almak istiyorum. Bir Sennheiser 835 aldım, ama başka bir dinamik arıyorum ve belki birkaç kondansatör. Düşük son mikrofon mücevherleriyle ilgili herhangi bir deneyim takdir edilecektir. Örneğin Marshall MXL'e ve ucuz lavs mikrofonlarına işkence yapma hakkında güzel şeyler duydum.

Teşekkürler.

Yedi yanıtlar:
#1
+3
Chuck Russom
2010-06-03 05:26:00 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mermi darbeleri için MXL mikrofon kullandım ve iyi sonuçlar aldım. MXL'ler hem küçük hem de büyük diyaframlı kondansatör için bana 99 dolara mal oldu. Bu fiyata, sadece hikayeleri anlatmak için bir merminin içinden geçtiğini görmek beni gerçekten heyecanlandırırdı! İkisi de yaşadı, aslında o zamandan beri kullanmadım. Aynı çekimde John Fasal, araba düşürdüğünü gördüğüm bazı eski Radio Shack PZM'leri kullandı.

Fasal'ın PZM tekniklerinde +1. Bol alçak uçlu harika açık ses.
#2
+3
NoiseJockey
2010-06-03 09:50:32 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Oktava MK-012, riskli bir durumda koyduğum% # & $ değerinde olan en ucuz kondansatörlü mikrofon. Ön saflara koyduğum SM57'den bile daha ucuz dinamik mikrofonlarım var, ancak bu konu "güzel SFX kayıt mikrofonları" olarak adlandırılıyor, sonuçta ... Düşük uca gerek yok! :-)

Yıllar önce bir metal parçasıyla vurduğumdan beri kapsülün yan tarafında bir çukur olan bir Oktava'm var. Şimdi, MKH800'lerimin yakınında büyük, ağır metal parçalara vurmayı seviyorum. Evet, deliyim.
#3
+2
Jay Jennings
2010-06-03 03:46:44 UTC
view on stackexchange narkive permalink

"Ucuz" u nasıl tanımladığınıza bağlıdır. Kesinlikle SM57'lerle giderdim, ayrıca Radio Shack PZM'leri (daha eski Gerçekçi olanlar) ve muhtemelen bazı DIY kontak mikrofonlarını denerdim.

PS> Bu kategoriye bir Zoom H2 bile koyardım, çünkü bu para için harika bir 24/96 kaydedici. Ama SD kartı imha edildiyse çıkarabilir misin? :)

#4
+2
Joe Griffin
2010-06-03 10:55:47 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Sadece bu nedenle sahada çokça kullanılan küçük bir Gerçekçi / Radio Shack Highball II mikrofon yığını var - yok edilmeleri gerçekten umurumda değil. NoiseJokey'in dediği gibi, onlara "hoş" mikrofon diyeceğinizden emin değilim ama kesinlikle onlardan çok sayıda iyi ve kullanışlı ses aldım.

#5
+2
Colin Hart
2010-06-04 02:56:47 UTC
view on stackexchange narkive permalink

57'ler! Ve MXL şeyler için başka bir +1. Bütçeye bağlı olarak, bazı Røde M3'leri veya AKG C1000'leri vb. Alabilirsiniz ... Gerçekçi PZM'ler de iyi bir seçimdir.

Craigslist veya Ebay'e gidip bunlardan bazılarını bulmayı deneyebilirsiniz her halükarda onları yok etmeyi planladığınız için kabaca kullanılmış olsa bile. 57'leri 40 dolara kadar kullanılmış bulabilirsin.

Jay'in önerdiği gibi ben de DIY Contact Mics'ten yanayım. Bunları parça başına 4 doların altında yapabilirsiniz (zaten mevcut konektörleriniz varsa daha ucuzdur). Bunu birkaç kez, DIY kontak mikrofonumu bir yangın krakerine kaydettiğimde yaptım ... Yaklaşık 4 çekim sürdü ...

AKG mikrofonlarında +1 - genellikle oldukça ucuz, dayanıklı ve kulağa çok kötü gelmiyor.
#6
+1
mikro
2010-06-04 15:07:07 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kondansatör tercih ederim - behringer stereo çifti veya sadece tek (c1, c2 veya benzeri) - kondansatör, küçük membran, sfx için güzel. biraz gürültülü, ama o kadar ucuzlar ki, onlara bir şey olursa aldırmayacaksınız - bir tane daha al :)

mikro

Bunlardan birkaç yıl önce onları yok etmek amacıyla bir çift aldım (kapsülleri kendi projem için kullanarak) Bunu yapmadığım için hala onlara sahibim. daha büyük, sonik amaç?
#7
+1
Enos
2010-06-09 07:30:07 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Naiant Audio, bazı son derece ucuz mikrofonlar yapıyor ve onları kullanmamış olmama rağmen onlardan iyi şeyler duydum! Yaklaşık 50émic $ 'a yanlış gidemezsiniz!

www.naiant.comBu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 2.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...