Soru:
Bağımsız Özellik Prodüksiyonu ve Post Prodüksiyon Ses Bütçeleri
Colin Hart
2010-05-01 07:21:37 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bir filmde, tek kişilik grup tarzında ses çalışması yapmanız istenirse ve bütçenin 150.000 dolar olduğunu bilseniz, makul bir fiyatın ne olacağını düşünürdünüz? Bu sadece hizmetleriniz için. Dolby şeyler veya süslü şeyler yok, müzik lisansı yok, vb. Sadece düzenleme ve mix yapma.

Benzer bir şekilde, prodüksiyon sesi için ne kadar ödeme almak istersiniz? Normal oranım sadece karıştırmam için 250 $ / gün artı patlama operasyonu için 150 $, ancak bunda 150.000 - 200.000 $ bütçe kesintisi olan bir ton insanım oldu. Sektördeki büyük prodüksiyon çalışanları, karıştırmak için (donanım dahil) günde 1500 ABD dolarına kadar artı patlama operasyonu için günde 200 - 500 ABD Doları ve A2 için 200 ABD Doları ücret alıyor.

Bunu bir Proje geliyor ve bu şeyler aklımdaydı, son zamanlarda ücretsiz olarak çalışmaya devam eden makaleyi okudum. Birini bağlamak mı?

Düşünceler?

Üretim oranım genellikle 350 / gün ve çoğu zaman + kit ücreti. Bunu, günlük canlı konser mühendisi olarak neye değer olduğuma dayandırdım. Aynı temel, saat başı iş sonrası insanlardan nasıl alıntı yaptığımdır. Yıllarca süren canlı mühendisliğin sonucu ve buradaki şirketlerin hepsinin benim çalışma seviyem için ödeme yapmakta rahat göründüğü. Gerçek bir şirket ve gerçek bir üretim iseler, bu oranda sorun yaşayan birini çok nadiren buluyorum. Sadece "yatırım" tarzı projeler beni aşağılamaya çalışacak.
Dört yanıtlar:
#1
+11
user49
2010-05-02 04:29:13 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bunu bu açıdan düşünmeye ne dersiniz?

  1. Projede etkili bir şekilde yatırımcı olmanız isteniyor, bu nedenle bunu normal oranlarınızda yapın & önce o bütçeyi yönetir ... Bunu 'düzgün' yapmanın gerçekte neye mal olduğunu takdir etmelerini sağlayın ve buna toplam A $ deyin

  2. İyileştikten sonra onlara% X erteleme seçeneği sunun , böylece% X'i çöpe atmayacaksınız: bu borç / yatırım ödenene kadar kalacak, ancak% X'i asla göremeyeceğiniz için mutlu olmalısınız, bu yüzden bu konuda çözüme kavuşun ...

% X'in ne olduğu nasıl hesaplanır?

Zor maliyetlerinizi toplayın - &'ı düzenlemeniz Y haftayı alacaksa hepsini & Z haftalarını karıştırmak için, en azından Y + Z haftaları için bile ara vermeniz gerekecek, aksi takdirde filmde çalışmak aslında size pahalıya mal oluyor ... Ve Y + sırasında tüm ücretli işleri geri çevirecek misiniz? Z haftaları? Yoksa düşük bütçeli proje, kesinlikle hiçbir şeyinizin olmadığı haftalarda mı tamamlanıyor?

Yani, (Y + Z) hafta

  • kira / ipotek ödemeleri (ev + stüdyo)
  • elektrik / telefon / internet (ev + stüdyo)
  • sigorta (ev + stüdyo)
  • ulaşım
  • yemek vb. ....

Toplam = B $

Yani ($ A- $ B) / $ A = MAXIMUM olası erteleme / yatırım%

Ve bu size projeyi sundukları şey için gerçekten yapıp yapamayacağınızı söylemelidir ....

Ben sevdiğim projeleri ve / veya sevgili arkadaşlarımdan yanayım ama eğer yapacaksanız 2 veya 3 ay boyunca bunu taahhüt edin, kişisel olarak borçlanmamalısınız

(Prodüksiyon kulağa hoş gelmiyorum, bu yüzden çekim tarafında yardımcı olamıyorum)

Matematikten her zaman nefret etmişimdir, ancak bu formül kesinlikle bir istisnadır. Harika gönderi.
#2
+6
Colin Hart
2010-05-01 18:31:40 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ayrıca bu soruyu Post Prodüksiyon forumunda Gearslutz'da yayınlamıştım. İşte "Big Andy" den harika bir cevap.

Birkaç hafta içinde bir arkadaşım için 90 dakikalık bir film yapıyorum, bu sadece benzer bütçeyle diyalog, BG'ler ve Müzikten oluşuyor ve ben hala tüm editoryal ve dublajlar için sendika temelimi artı bir ikramiye olarak DNS One yapıyorum.

100.000 $ 'lık bir proje için almanız gereken ÇOK ASGARİ 15.000 $ [IMO]. Gerçekte, yönetmen cırcır böceklerinin çok Mavi ses çıkardığına karar verdikten sonra işin miktarı, finaj için harcanan zaman ve uğraşacağınız ilişki gerginliği daha az değmez. Pek çok "tek kişilik grup" projesi yaptım ve müşterilerinizle ÇOK KESİNTİSİZ, 10 $ / saatten daha az bir ücretle çalışacaksınız.

"Kural" veya kılavuz yayın sesinin bütçenin% 2-5'ini almasıdır. Ama bu, bütçesi olan bir film olduğunu varsayıyor. Yapımcı hiç deneyimliyse, ses sonrası gerçek maliyetlerinin ne olduğunu bilecek ve umarım prodüksiyonu en azından bir temel maliyet sağlam bütçeyle planlayacaktır. Maliyetlerin ne olduğunu bilmiyorlarsa, LÜTFEN onlara bildirin. Elektriğiniz, sigortanız, kağıdınız, DVD'leriniz ve diğer her şeyden her şey.

Müşteriler için oluşturduğum sağlam paketlerin çoğu altı rakamdan oluşuyor ve bu rakamlarla bile işler çoğu zaman sıkışık. Stüdyonuzun işletme maliyetlerinin ne olduğunu öğrenin ... neyle uğraşmanız gerektiğini belirleyin ve ardından bir kar marjı belirleyin ve mevcut işiniz bittiğinde yeni bir iş aramak için kendinize ödeme yapın.

blok alıntı>
#3
+3
Josh McHugh
2010-05-01 08:51:49 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Benim için genel bir başlangıç ​​noktası, toplam bütçenin% 10'u, ama asla bu kadar basit değil. Projeyi alacağımdan ne kadar emin olduğuma ve ne kadar zorlu olduğuna bağlı. Ayrıca, müşteri için ne tür bir karma ortam paketleyebileceğim, ne kadar ücret alabileceğim konusunda büyük bir fark yaratıyor.

BTW Nadiren% 10 alıyorum.
#4
  0
help
2011-12-07 20:21:10 UTC
view on stackexchange narkive permalink

bir 20k özelliği yapmak. Filmin 3 hafta boyunca 750 civarında gerçekleşmesi için herkes sette asgari ücretle çalıştı. şimdi ses sonrası yapıyorum çok meşgul olacağım ama makul bir fiyat sormanın ne olduğundan emin değilim. Önerildiği gibi% 10 2000 olur ki bu söz konusu bile olamaz. Sadece filmi gerçeğe dönüştürmek için 750 tane daha düşünürdüm ama fonları gerçekten çok sıkı. kârda bir noktaya yer verilir, ancak ne olacağını kim bilebilir?Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 2.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...