Soru:
Diyaloğu düzenlerken, kelimeler içindeki tıklamaları ortadan kaldırmak için hangi aracı kullanıyorsunuz?
Utopia
2010-05-06 11:02:17 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Pro Tools'da kelimelerdeki tıklamaları ortadan kaldırmak için ya Kalem Aracı'nı kullanıyorum ya da dalga formunun bir döngüsünü kesiyorum.

Hangi yazılım aracını önerirsiniz?

On bir yanıtlar:
#1
+10
Colin Hart
2010-05-06 11:39:02 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ben tamamen iZotope RX hakkındayım. Benim için çok cankurtaran. Kayıtlardaki gürültü tabanını düşürmekten, tıklamaları ve kırpmayı kaldırmaktan, canlı müzik performansındaki öksürüğü gidermeye kadar her şeyi yapıyorum (aslında bunu mükemmel bir şekilde çalıştırdım !! Orijinali ve sonunu bulup bulamayacağımı görmek zorundayım siz ikisini A / B'ye bırakmak).

iZotope RX
(kaynak: izotope.com) sub>

Eğer gerçekten küçük bir şeyse ve RX'te vakit geçirmek istemiyorsanız (daha karmaşık düzeltmeler için çok zaman alabilir), eski kalem aracı numarasına geçeceğim.

Çok teşekkürler! Yani Izotope RX, yapaylık olmadan bir sesten tıklamaları alacak mı?
RX için +1. Harika bir araç. Ve Pro Tools Pencil! Bayıldım :) Düzenleme yapmak için wacom tableti kullanıyorum ... çok daha kolay (alıştıktan sonra)!
Selam! Tablet ile düzenleme hakkında biraz video yayınlayabilir misiniz? Çok teşekkürler çünkü bu konuda hiçbir şey bulamıyorum ... bir tabletin Nuendo, Cubase veya Samplitude gibi diğer sıralayıcılarla bile çalışabileceğini düşünüyor musunuz? Teşekkürler!
RX için tekrar +1 - getirdiğimden beri her gün biraz kapasite kullandım :)
#2
+5
Jay Jennings
2010-05-06 11:34:10 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Şunları deneyin:

Waves X-Click ve X-Crackle

Izotope Rx

Not: Izotope, satın almadan önce ihtiyaçlarınıza uygun olup olmadığını görmek için seçebileceğiniz tam özellikli bir demoya sahiptir.

Waves X-Click http://www.waves.com /objects/Images/Screenshots%5Csshot_big_x_click01.jpg Waves X-Crackle http://www.waves.com/objects/Images/Screenshots%5Csshot_big_x_crackle01.jpg

X-Click'im var, ancak bir sese sahip olmamasını sağlayamıyorum. Ağız gürültüsünü gidermek için bunu bir seste kullanma şansınız oldu mu?
#3
+4
ianjpalmer
2010-05-06 13:57:09 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Çalıştığım yer iZotope RX'i satın alana kadar diğer çocuklar gibi kalem aracıyla başladım. Tıklamaları vb. Temizlemek için harika bir araçtır ve satın alabilirseniz her kuruşuna değer.

Seste de mi? Sesin kalitesi konusunda çok titizim ve eğer kaçınabiliyorsam ona eserler eklemekten nefret ediyorum. Öyleyse, her şeyden daha yüksek öne çıkan bir seslendirmede İzotope RX'i kullanır mısın?
Açıkçası, klik sesinin kaldırılması sesin kalitesini tamamen düşürürse, yapmazdım. Bazen gürültü sesin duyulmasını etkiliyorsa bir uzlaşmayla karşılaşıyorum. Bazen kaldırmak için tıklamayı bırakmanız performans açısından çok yıkıcı olabilir. Bu seçimlerle ilgilidir. Önce telaffuz, sonra kitaplarımdaki sesin ses kalitesi gelir.
#4
+2
fabio_iaci
2010-05-06 21:05:16 UTC
view on stackexchange narkive permalink

İşin iZotope RX ile yapılıp yapılamayacağını kontrol ediyorum. Çok iyi çalışıyor. Daha ciddi sorunlarım varsa Sony Sound Forge'daki kalem aracını kullanırım.

#5
+2
Leyland
2010-05-07 02:33:29 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Karıştırma modunda protoolleri kullanarak bir döngüyü düzenlemek etkilidir. Resim üzerinde çalışmadığınız sürece.

Kurşun Kalem aracına yalnızca yukarıdaki yöntem hardalı kesmediğinde geçiyorum.

Ben de aynen öyle yapıyorum!
#6
+1
Roger Middenway
2010-05-09 06:09:02 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bu tıklamayı gerçekten manuel olarak almak istediğimde kesip yapıştırıyorum. Her bir ses birimi tekrar eden bir dalga döngüsüne sahip olma eğilimindedir, bu yüzden dalgayı görene kadar yakınlaştırırım ve önceki veya sonraki döngülerden birini alıp üzerine yapıştırırım. Küçük bir çapraz geçiş gerekli olabilir. Kalem aracı yalnızca tıklamanın genliğini düşürür, tamamen ortadan kaldırmaz.

Alanda kaydedilen tıklamaların bir yankı kuyruğu olacağından, yalnızca hatalı tıklamalar için gerçekten iyidir.

#7
+1
Josh McHugh
2010-05-10 01:51:45 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Tıklamayı dilimleyin, ardından bütünü kapsayacak şekilde bölgeyi kesin ve uzatın (TCE).

#8
+1
GMatijas
2010-06-01 08:01:53 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Benim için kalem veya döngü kopyala-yapıştır ...

#9
+1
Joel Raabe
2010-06-03 00:18:50 UTC
view on stackexchange narkive permalink

"Tek tıklamayla" hızlı bir şekilde kaldırma için, eski Sonnox Declicker olağanüstüdür - yenisini kullanmadım ama ...

"Müzik tıklamaları" için iZotope'un Spectral Repair özelliğini kullanmayı seviyorum - belirli durumlarda inanılmaz esneklik.

Çok fazla tıklama için eski güzel oda tonu dolgusunu yenemezsiniz ... bu, sahip olduğunuz zamana ve uğraştığınız tıklamanın "türüne" bağlıdır ile.

#10
+1
Joel
2010-10-26 08:04:34 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Maalesef, güzel eklentileri denemek için bütçem yok, ancak bir tutam kalem aracı.

#11
+1
soundbird
2010-10-26 13:23:00 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Protoollerde düzenleme yapıyorsanız, o zaman kalem aracını kullanarak döngüleri kesip atacağım, ancak gerekirse bunu kullanacağım. Resme çalışıyorsam, senkronizasyonun tehlikeye atılmadığını kontrol etmek için biraz daha zaman ayırırım. Sonuçta - resim çalışması temelde FPS ve bir döngüyü kesmek küçük örneklerdir.

Gerçekten tıklamalı bir parçam varsa, Audition'ı yakın zamanda spektral düzenleme aracıyla tanıştığım için kullanacağım. bir yandan hile yapmaktır (yani kulaklarınızı kullanmamak) ve diğer yandan şimşek kadar hızlıdır.

Yine de XClick'i doğru bir şekilde inceleyeceğim :)Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 2.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...