Soru:
En ölümcül sese sahip silah seslerini nasıl yaratırsınız?
Wesley Mace
2010-05-29 00:50:30 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mükemmel bir ateşli silah sesi yaratmak için farklı katmanlarla deneyler yapıyorum ama hepsi başarısız oluyor ve oyuncak tabancalar gibi ses çıkarıyor. Ölümcül sese sahip bir silah sesi oluşturmak için neyi katmanlaştırmam gerekiyor?

neden sadece ölümcül bir örnek kullanmıyorsun?
Bir kitaplıktan sesleri kaydetmek mi yoksa katmanlamak mı istiyorsunuz?
Chuck nerede? . . .
@ Matt-Cavanaugh haha, evet ... bu Chuck'ın uzmanlık alanı. Umarım bazı iyi işaretlerle gelir.
Bu şeyler için saat başı şarj etmeye başlamalıyım :)
@Chuck-Russom veya bir çağrı hattı başlatın: 1800 chuck-4-guns (248254 4867)
Haha, Paul Lackey (Medal of Honor'un Ses Yönetmeni) bana bir süre önce bir stüdyo kurup adını "Guns By Chuck" olarak adlandırmam gerektiğini söyledi.
ben oyuncak ayı olacağım. bana ölümcül bir silah atışını tarif eder misin
Yani normal silah sesleri gerçekten de balon patlaması gibi geliyor. Bir ateşli silahın gerçekten bu tehlike unsuruna ihtiyacı var ama yine de gerçekçi bir his veriyor. Pek çok Hollywood silah sesi duydum ve bazıları çok iyi yapıldı, ancak bazıları etkileyemedi. Gerçekten sadece, bu tehlike unsurunu veren ancak duyduğum pek çok kişi kadar sahte gelmeyen bir silah sesi oluşturmak için hangi sesin katmanlandırılabileceğini bilmek istiyorum.
On yanıtlar:
#1
+8
Andrew Spitz
2010-05-29 02:14:03 UTC
view on stackexchange narkive permalink
 • Sıkıştırma / çok bantlı sıkıştırma: sesin karışımda gerçekten etkili olmasını sağlamak için.

 • Çürüme: Bu, çekimin boyutuna ve içinde yaşadığı alana (tabii ki) yardımcı olur.

 • Yüksek perdeli tıklama / tetikleme / bir şey: MikeQuell'in dediği gibi, ana sesten birkaç milisaniye önce ekleyin. Bu harikalar yaratıyor, bu tekniği çok sık kullanıyorum.

 • Düşük frekanslı bir vuruş veya katman: sadece daha fazla güç vermek için. Çoğu zaman, kayıtlar tanımladığınız gibi ses çıkarır ve ekstra küçük sinematik vuruşlara ihtiyaç duyar. Bu milisaniyeleri genellikle ana sesin saldırısından sonraya koyarım.

 • After-shot: İnsan sesinin tepkisi, merminin sekmesi (eğer varsa ), vücudun düşmesi, kan.

 • Ekstra güzellikler: Kulaklar alışırken ambiyans biraz sönebilir. Ya da anın "ölümcüllüğüne" vurgu yapmadan hemen önce. Karakterin bakış açısına göre, sağır olabilir ve arma alabilir. Bu konudaki örnekler için bu ileti dizisine ve belki bu ileti dizisine bakın.

Bunun yardımcı olacağını umuyoruz.

#2
+6
Chuck Russom
2010-05-29 05:34:02 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Görünüşe göre herkes şimdiden harika tavsiyeler vermiş. En büyük sorun kullandığınız kaynaklarla ilgili olabilir. Silah kayıtları her zaman o kadar ilginç gelmiyor. Özellikle tabanca ve av tüfeği, beklediğiniz gibi görünmüyor. Çok fazla sıkıştırma veya Waves L2 eklemeyi veya hatta kırpmayı deneyin ve bunun sizi daha da yakınlaştırıp yaklaştırmadığını görün. Ayrıca, Justin'in dediği gibi, ses için çürüme çok önemlidir. Sesin bu yönünü ihmal etmeyin.

designingsound.org için yazdığım makalelere bakın. Bu makalelerde bulunmayan pek çok ipucum olduğundan emin değilim:

http://designingsound.org/2010/04/chuck-russom-special-gun- ses tasarımı / http://designingsound.org/2010/04/chuck-russom-special-gun-recording-guide/

Sık sık silah için başvurduğum bazı filmler var ilham:

 • Er Ryan'ı Kurtarmak
 • True Lies
 • Bad Boys 2
 • T2
 • Miami Yardımcısı
Collateral'ın Vincent silah sesleri muhtemelen duyduğum en iyisiydi.
Ayrıca. Michael Mann'ın "Heat" i. Harika silah sesleri.
Eski mesaj, biliyorum, ama "Heat" deki şehir merkezindeki çatışmalar hakkında biraz bilgi vermek istedim. Pek çok kişi o sahnedeki muhteşem ses tasarımı ve bunun ne kadar gerçek olduğu hakkında yorum yapıyor. Bunun bir nedeni var: Michael Mann neredeyse tamamen (% 100 olmasa da) bu silah atışları için sette kaydedilen prodüksiyon kaydıyla gitti.
#3
+5
Justin P
2010-05-29 01:44:38 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bana göre, bir ateşli silah sesinin en önemli kısmı bozulmadır. Bu onları ilginç, muazzam ve ölümcül kılan şeydir. Silahlarınız hangi ortamda vuruluyor? Duvarlardan, bir binadan veya bir yamaçtan mı çalıyorlar? Bu ortamlarda uzaktan silah kayıtları var mı? Bence en iyi silah tasarımı, bu tür saha kayıtlarıyla başlar.

Bir müzik benzetmesi yapmak gerekirse, silahlar davul gibidir. En iyi davul sesleri, akustik alanla etkileşime giren davulların kaydedilmesinden elde edilir. Jon Bonham'ın muazzam davul sesinin anahtarının bir kısmı, stüdyoda uzak oda mikrofonlarının kullanılması ve hatta merdiven boşluğunda stüdyo kapısının dışına yerleştirilen bir mikrofonun kullanılmasıydı.

Bununla birlikte, sesinizi katmanlara ayırmak isteyebilirsiniz. çeşitli tatlandırıcılar ile silah sesleri. Filmde, küçük bir tabanca sesi altında top, havan topu ateşlemesi ve hatta gök gürültüsü kayıtlarını katmanlara ayırmak alışılmadık bir durum değildir. Biraz yankı, tokat gecikmesi, sıkıştırma veya alt ses de onları kalınlaştırmaya yardımcı olabilir. Avangart hissediyorsanız ... onları bir domuzun sesinin tersine çevrilmiş sesiyle katmanlandırmayı deneyin.

#4
+3
MikeQuell
2010-05-29 01:43:18 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Şahsen, gerçek çekimden ve bozulmadan birkaç milisaniye önce bir patlamadan güzel bir mikrofon öğesi patlaması eklemeyi seviyorum. Video oyunlarında çalışıyorum ve onları tasarlamak oyun sırasında nasıl hissettirdiğine bağlı olarak değişebilir. Çürüme aynı zamanda bir ateşli silah sesinin muazzam olmasına neden olur. Bu unsurların kulağa iyi geldiğini öğrendikten sonra mekanik / tabanca Foley'de karıştırmaya başlayın.

Yeterince tuhaf bir şekilde, daha önce silah tasarımlarında balon patlamaları kullandım.

#5
+2
user49
2010-05-29 02:42:12 UTC
view on stackexchange narkive permalink

"mükemmel bir silah sesi"

Belki de sorununuz genel olarak 'silahı' dikkate almaktan kaynaklanıyor olabilir?

Ne tür bir silah? (tabanca tüfek değil tüfek değil av tüfeği değil AK47 vs)

hangi ortamda vuruluyor? (iç? dış? yakın? geniş? açık alan? kanyon? şehir içi sokakları?)

Silahın bakış açısı veya perspektifi nedir? ve ateşlendikten sonra? (silah neye ateş ediyor? eylem gerçek zamanlı mı? mermi vızıltıları / darbeleri için zaman var mı?)

kullanım bağlamı nedir? (durum tehlikeli mi? Bir parkta havalı tüfek ateşleyen çocuklar tehlikeli olmayacak, bir savaş alanında kirli harry / keskin nişancı ateşi ....)

"Bu tehlike unsuru veren bir silah sesi oluşturmak için hangi ses katmanlanabilir?"

Bir silah atışını oluşturan tüm unsurları düşündünüz mü? - tetik mekanizması - ilk saldırı - patlamanın zarfı - çevresi üzerindeki yoğun frekans darbesinin hızlı gelişimi - çıkan mermi namlu - mermi dolaşan - mermi çarpan veya seken mermi

sihirli bir cevap yoktur, örneğin "sadece bir X ekleyin ve tehlikeli görünürken" "sahte değil"

" normal silah atışları kulağa balon patlaması gibi geliyor "

gerçekten? gerçekten bir atış poligonuna gittin & onları böyle duydu mu?

Pekin'de ne zaman bir atış poligonunu ziyaret ettim herhangi birini ateşleyebilirsin Beğendiğin şey, eğer $ ödemekten mutlu olsaydın - orası canımı cehenneme çevirdi - çocuklar yanımdaki kabinde otomatik makineli tüfekleri ateşliyorlardı ve düşük frekanslar tüm vücuduma nüfuz ediyordu ..... bir balon

Belki de yapmanız gereken bazı araştırmalar (atış poligonu ziyaret etmek dışında), filmlerden bazı sahneleri çeşitli silah atışlarıyla bir araya getirmek ve & kapsamının genişliğini takdir etmektir .. Sergio Leones silahları gerçekçi mi? Er Ryan'ı kurtarmak mı? Inglourius Bastaerds?

% 100 emin değilim ama silah seslerinin kayıtlarının balon patlaması gibi göründüğünü kastettiğini düşünüyorum. Gerçek silahlar kesinlikle inanılmaz derecede güçlü ve taşlaştırıcıdır, ancak ele geçirilmesi gerçekten zordur.
#6
+2
GMatijas
2010-06-06 01:58:30 UTC
view on stackexchange narkive permalink

ka-pow. İki saldırı, birincisi ağır, şişman ve biraz doygun + sessizlik + gerçek silah sesi (yankı vb. Ekleyin).

#7
+1
user80
2010-05-29 02:20:43 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Altına uyumsuz bir timpani örneği yerleştirin.

#8
+1
jorbi
2010-06-07 21:07:55 UTC
view on stackexchange narkive permalink

En iyi silahlı atış sahnesi, Raiders of the Lost Ark'daki Raven'daki çatışmadır. Indy'nin tabancası için aslında bir Winchester kullandıklarına inanıyorum. Bu sahne, müziğin olmadığı ve silah seslerinde netlik olduğu gerçeğiyle destekleniyor. Bir ateşli silahın gücünün büyük bir kısmı etrafındakilerden gelir ... diğer her şeyi karışımın dışında bırakması vb. O sahnede, her silahın nereden / nereden geldiğini düşündüklerini söyleyebilirsiniz. Bu sadece bir aptallık duvarı değil.

Kesinlikle bir ateşli silah atışına ne kadar çok 1-2-3 yumruk atarsanız o kadar iyi olur ... tık, BANG, whooooosh / trail.

Yüksek bir CRACK'in karıştırılması, 21 silah selamından gelen saldırı gibi, daha düşük frekanslı bir silahın bir karışımda daha fazla yumruk atmasına yardımcı olabilir.

#9
+1
Audacity Using One
2019-05-16 20:38:16 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ölümcül bir silah sesi bas, orta ve tiz arasında dengelenmelidir. Ortası en önemlisidir.

Ölümcül bir ateşli silahın yapısı: Yumruk - Daha alçak ve daha uzun yumruk - ateşli silahın gövdesi - gövde ve kuyruk geçişi - kuyruk

Bunun gibi :( yavaşladı) Puh - Prrruuuuuh - Rrrraaaaahhh - Wwrrooowwwll - Vvvvrrrrrr

Ölümcül bir makineli tüfek sesi çıkarmak istediğinizde yumruklar önemlidir.

Ölümcül bir av tüfeği sesi, silah sesini gerektirir. daha güçlü olmalı ve sesin tüm kısımları hepsi bir arada harmanlanmış gibi duyulmalıdır ancak yine de duymak ayırt edici olmalıdır.

Ölümcül bir silah sesi çıkarmanın bir başka yolu da referans olarak silah seslerini dinlemektir.

#10
  0
Melloj
2016-10-13 01:39:36 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Son filmlerde duyduğum en iyi silah sesi gerçekten yıkıcı olan "Bone tomahawk" (Kurt Russell) filmiydi. Kendim yapmadım ama zaten önerilen teknikleri kullanıyor olacaktı. Yine de bana göre (diğerleri aynı fikirde olmayabilir), gerçekten yumruklamak / gök gürültüsü yapmak istediğiniz herhangi bir doğal sesin sihirli bileşeni, kaynak materyalinizin yüksek kaliteli mikrofonlar ve preamplar ile kaydedilmesidir ve ücretsiz bir koleksiyondan bazı düşük fi üçüncü nesil rip Mp3 değil .

Cevabınız için teşekkürler, ancak bu soru biraz antika :) Yığın değişimindeki format sizi daha eski soruları bulmaya yönlendiriyor; önemli değil.


Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 2.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...