Soru:
Silah Vuruşlarını Kaydetmeye İlişkin İpuçları
Miles B.
2010-05-07 08:07:52 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bu hafta sonu bir çekime yardım etmek için Pennsylvania'ya gidiyorum ve gerçekten heyecanlıyım çünkü yerel bir İç Savaş canlandırma grubunun nezaketinde silah sesleri kaydedeceğim. Daha önce hiç silah sesi kaydetmeyi denemedim, bu yüzden bazı ipuçları istiyorum. Kaydedebileceğim maksimum parça sayısı 4, çünkü 744T üzerinde çalışacağım, bu yüzden mevcut planım etkiyi yakalamak için dinamik bir mikrofon ve bozulmayı yakalamak için bir m / sn mikrofon kullanmak. Siz millet hangi düzenleri kullandınız? Yerleşimler? Yanıtlarınız için teşekkürler.

~ Şerefe

Miles

GÜNCELLEME - Tavsiyeniz için teşekkürler! Çekim geçen aya ertelendi, bu yüzden hazırlanmak için biraz daha zamanım oldu. Bir 744T, 702 ve bir Nagra ile indim. Ateşli silah örnekleri gerçekten güzel çıktı. Nagra'nın kayıtları çok temiz değildi, ancak güzel bir "Western" kalitesine sahipler, bu yüzden onları daha sonra cebe indireceğim.

@Miles B. Yani nagra bir bant makinesi miydi? Harika bir kayıt düzenine sahipmişsiniz gibi geliyor. Hangi silahları kaydediyordun? Bazı örnekler duymak beni çok ilgilendirir.
@Haydn Payne. Evet, Nagra eski bir mono kayıt cihazı. Silahlara gelince, Springfield 1861 tüfeklerinin kopyasını kullanıyorduk. Şaşırtıcı bir ÇATLAK var ve gerçekten göğsünüzü dövüyorlar. Seviyeleri doğru almak biraz zaman aldı ... pekala doğru. Dinamikleri iyi yönetip yönetmediğimden emin değilim, ancak ProTools'taki örneklerle uğraşmak sadık bir yeniden üretime yol açıyor: -D İşler o kadar telaşlı olmadığında birkaç örnek yükleyeceğim.
Yedi yanıtlar:
#2
+4
Chuck Russom
2010-05-07 09:02:06 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Hangi mikrofonlara erişiminiz olduğundan emin değilim, ancak yalnızca 4 kanalım olsaydı, duruma bağlı olarak bir Sennheiser 416, Neumann RSM 191 stereo kullanırdım, 4. kanal bir dinamik veya başka bir kondansatör olabilir.

#3
+4
Nick Meade
2010-05-07 12:14:50 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ortalama bir silah atışında 12 ila 18 kanal alacağımı biliyorum: 3 x 744 ve sitenin etrafına yerleştirilen birkaç 702/722 / FR2 tüm gün kayıt yaptı. Yalnızca 4 kanalınız olduğundan, olabildiğince çok perspektif yakaladığınızdan emin olun:

Silahın kendisindeki mikrofonlarla iletişim kurun; 416 ve SM57 ile ateşleme mekanizması / pinMuzzle Kaydı hakkında SM57

Hem mono hem de Stereo mikrofonlarla orta perspektif

Uzak perspektif; yapabiliyorsanız birçok yönde kaydetmeye çalışın. Tepeler, düz araziler, kayalar, ormanların hepsi kayıt sesinin çatlamasını / çürümesini çok farklı yapar.

Mermi sesleri kaydetmeyi unutmayın. Belki splatters için bir ya da iki mellon getirin ??? (Su / meyve suyu / puding / jöle dolu bir kavun, bir kurşun isabet ettiğinde kulağa harika geliyor!)

Silah seslerinizi oluşturmak için harika bir kitaplık yapan şey, tüm bu kayıtların birleşimidir.

Nick

Not - İşitme korumasını unutmayın! Kulak tıkaçları veya bunlardan BH Photo'dan bir set harika çalışıyor! http://tinyurl.com/2ce2gq8

Piezo öğesi gibi mikrofonla iletişim kurmak mı? Bu yoğun. Ev yapımı bir bağlantım var ... Bunu deneyeceğim.
#4
+4
Matthew Freed Audio
2010-08-17 23:59:01 UTC
view on stackexchange narkive permalink

İkinci Dünya Savaşı ve Irak Savaşı sırasında önemli bölümleri olan uzun metrajlı bir film üzerinde çalışmayı henüz bitirdim. Çok sayıda silah ateşi, uçaklar, tanklar, helikopterler ve patlamalar! Kayıt cihazları olarak 744t ve 702 kullanıyorum ve mikser olarak bir çift 442 var. Mikrofonlarım bir Sanken CS-3E mono av tüfeği, Sanken CSS-5 stereo, bir çift SM57 ve bir Sennheiser 416'ydı. 57'yi tabancanın veya patlamanın yakınına, 416'yı yaklaşık 50 fit geriye, Sanken CSS- 5 yaklaşık 75 fit geride ve Sanken CS-3E yaklaşık 100 fit geride. TÜM mikrofonlarınıza değişken pedler yerleştirin. Her kanalda bir Shure -25db ped kullandım ve kazanç düğmeleri çok aşağıdaydı. Patlamanın yükü hala -5db civarında bir zirve ile metrelerde yaklaşık -20db olarak kaydediliyor. Böylece harika, temiz, tam sesli çekimler / patlamalar elde edebildim.

Kaydettiğimiz silahlardan biri, orijinal İkinci Dünya Savaşı mermilerini kullanan bir MG42 idi. Belli ki bir MG42'nin otantik sesine sahip olan diğer tek film Er Ryan'ı Kurtarmaktı. Bu silah için kullanılan boşluklar, orijinal bir mermiden TAMAMEN farklı sesler çıkarıyor. Yani, benim amacım, gerçek mermileri ateşlemek, eğer muhtemelen boşluklar kulağa benzemesi gerektiği gibi gelebilir veya gelmeyebilir. Thompson Sub Machine gun ve 1919 aynı şekilde ... boşluklar gerçek mermilerden farklı geliyor.

Öyleyse, içeride veya dışarıda bir atış poligonuna gidin ve birkaç mermi ateşleyin! Ve evet, KULAK VE GÖZ KORUMA GETİRİN.

Eğlenin!

uzun mikrofon kablolarını çektiniz ve tüm kayıt cihazlarını C.Link ile birlikte kilitlediniz mi? veya tüm kayıt cihazlarını çılgına çevirecek mi?
Uzun kablolar döşemek yerine kayıt cihazlarını ayırıyorum. Halen uzun kablo hatlarımız vardı ama kayıt cihazları C.Link ile kilitlenmemişti. Keskin patlamaların oldukça doğru senkronizasyon noktaları oluşturduğunu düşündüm! Dosyaları bilgisayarıma çektiğimde, her dosyanın ilk çekimini dizdim ve her şey mükemmel bir şekilde faz ve zaman hizalıydı.
#5
+2
Rene
2010-05-07 20:18:45 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Charles Maynes tarafından yazılan başka bir makale

http://www.gamasutra.com/features/20070104/maynes_01.shtml

Chuck ve Charles bu bilgiye sahip Adamlardır. İkisinin de tavsiyesi ile yanlış gidemezsin!
#6
+1
Miguel Isaza
2010-05-07 10:14:41 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Guns, özellikle Bullets hakkında bir başka harika okuma: http://www.firearmsid.com/Feature%20Articles/soundofbullets/soundofbullets2.htmBu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 2.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...