Soru:
Nasıl yaratabilirim veya düzgün bir boyun kırma sesini nerede bulabilirim?
Gaelan
2010-05-15 19:20:23 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Şu anda, elleriyle başka bir karakterin boynunu kıran bir karakterin olduğu bir öğrenci filminin ses tasarımını yapmakla meşgulüm. Şimdiye kadar, kerevizden bir ısırık alan birinin bulduğum ses efektini kestim. Ses efekti mükemmel çalışmadı, seste bir perde değişikliği biraz yardımcı oldu, ancak yine de doğru değil. Tavuk kemikleri de benim için işe yaramadı. Biri bana bu sesi yaratmam için iyi bir fikir söyleyebilir mi, yoksa onu bulmak için nereye gidebileceğimi söyleyebilir mi, çok minnettar olacağım?

üç yanıtlar:
#1
+6
user49
2010-05-16 01:48:31 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Gerçek eylemdeki fiziksel katmanları düşünün, örn. et & cilt yırtılması, kıkırdak bükülmesi, omurga bükme & ve ardından kırma - her eylem için katmanları dikkatli bir senkronizasyonla kesin, böylece eylem ekrandaki eylem & pacing'i takip edecek şekilde hızla gelişir ...

Bu ne kadar açık olması gerektiğine bağlıdır, ancak iç kemikleri kırmak için nesneleri havluya sarmayı deneyin, örneğin kereviz hafif bir bölmeye sarılmış & bükülmüş ilginç 'iç' kırılma sesleri üretebilir. EQing'den farklı ... http://hissandaroar.com 'dan ücretsiz BİTKİSEL ŞİDDET seslerini alın ve deney yapın - belki boğulmuş kereviz + kabak + biraz portakal?

İyi bir ölçü için oraya biraz domates koyardım ... Muhtemelen bir dolmalık biber tadı. :-)
#2
+5
Jay Jennings
2010-05-15 20:22:04 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kemik kırmak için kereviz yaprağı fikrinin insanların zihninde bu kadar kökleşmiş olması ilginç. Pek çok film ve TV şovu bu yaklaşımı kullanmıştır, ancak bu, her şeyin sonu olan ses olamaz; anahtar katman oluşturmaktır .

Ses tasarımını nasıl oluşturduğunuz, sahnenin çekilme şekline, gösterilen çabanın miktarına, sahnenin dramına vb. bağlıdır. söylendiğine göre, bu tür sesler hakkında birkaç genel yorum:

  • Şiddet fikrini iletmek için bir etki sesi gerekli olabilir. Çıtır çıtırdan önce gelen bir yumruk veya vücut darbesini deneyin;
  • Lahana, karpuz kabuğu veya brokoli gibi diğer yiyecekleri deneyin. Belki de Tim'in kitaplığına göz atmalısınız;
  • Her iki kişinin çabası (homurdanma, nefes verme vb.) Tasarımınızı resme eklemenize ve daha inandırıcı hale getirmenize yardımcı olacaktır. Çoğu zaman bu tür sesler, karakterlerden birinin uygun tepkisi olmadan bedensiz hissedilir.

GÜNCELLEME:

Benim adımı yeniden okurken 2010'un cevabını (eek, uzun zaman önceydi), ikileminize en kolay çözümden bahsetmeyi ihmal ettiğimi fark ettim: Sadece dışarı çıkın ve bir tane kaydedin. Ah!

Gerçek kemik kırılmasının sesini bulmaya çalışmak için yarım saatimi harcadım - kereviz sesi gibisi yok, ama yine de içgüdüsel bir ses. Şiddetli seslerde daha fazla gerçekçilik görmek güzel olurdu ..
Yani daha fazla kerevizin ölümüne neden olan her şey - bunun için her şeyim Kerevizi ne kadar sevmediğimi tarif edecek kelimelere gerçekten sahip değilim. Sebzelerin paryasıdır. Kereviz öl. Ölmek.
#3
+1
daremes
2014-02-12 21:00:53 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bu biraz aptalca görünebilir ama benim için katmanların kombinasyonu çalıştı: eski çikolata! (biliyorsun, büyükannende üstünde bu beyazımsı şeyle bulduğun), minik dallar ve ayarlanmış parmak çırpma. Maalesef son sesi bulamadım, ancak eve dönüp tekrar bakmayı deneyeceğim.Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 2.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...