Soru:
Quickeys iş akışlarınız nasıl?
Davide Favargiotti
2010-05-19 15:13:44 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Hi

Bence Quickeys, Protoollerdeki iş akışını hızlandırmak için harika bir araç: PT tuş komutunda bir miktar boşluk dolduruyor ve daha fazlası.

Kullanıyorsanız, nasıl? tercih ettiğiniz kısayollar ve makrolar hangileridir?

İşte benimkilerden bazıları:

  • Örnek düzeyinde yakınlaştırma ve kalem seçen bir anahtar; anahtarı bıraktığımda, PT uzaklaştırıp akıllı aracı seçiyor. tuşa basılıyken kalem düzenlemelerimi fare / tablet ile yapabilirim

  • Bir diğeri karışık kesme gibidir, ancak yalnızca sonraki bölge için: bir parçayı biraz kesebilirim bir bölgenin ortasında ve geri kalanı bir önceki bölgenin kuyruğuna oturtun

  • birkaçı solmalarla bazı hileler içindir (solmaları kaldırın, uzatın bölge başı ve kuyruğu ve sonra kaybolur, vb.)

  • Bölgelerde ad gösterilsin ya da gösterilmesin

Bunlar gelir Mike Thornton'dan:

  • seçili bölgeleri 1/2/3/4/5/6 vb. parçaları yukarı / aşağı taşı

  • eklentileri açın ve bazı standart şeyler yapın (+ 6db kazanın, tersine çevirin, HP filtresi vb.) ve eklentiyi kapatın

( buraya bir dosya eklemek mümkün mü? yoksa dropbox'ıma koyabilirim)

üç yanıtlar:
#1
+2
Mike Thornton
2010-05-19 21:33:50 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Merhaba Davide,

Bağlantı için teşekkürler. Davide bunu biliyor, ancak diğer insanlar için, Mayıs 2008'de Sound on Sound'da burada Pro Tools ile QuicKeys'i kullanma üzerine bir makale yazdım, burada Pro Tools için de geliştirdiğim bir dizi kısayolu önerdim kısayollar yapmak için Mac OSX kullanmak gibi.

Umarım halka yardımcı olur,

Mike.

#2
+2
user49
2010-05-20 00:48:49 UTC
view on stackexchange narkive permalink

En çok kullanılan 3 Quikey'im:

  • hacim grafiklerini göster / gizle
  • pan otomasyonunu göster / gizle
  • Audiosuite eklentilerini göster (Kazanç, Ters , Satış Konuşması vb.)
"-" tuşunun sizi saf bir şekilde bir tuş vuruşunda (veya başka bir otomasyon görünümündeyseniz bir çift dokunuşla) oraya götüreceğini göz önünde bulundurarak hacim grafikleri için hızlı bir makro kullanmanız ilginçtir.
Bu kısayol ProTools'a yerleştirilmeden çok önce bu Quickey'i kullanıyorum.
#3
+2
user301
2010-05-20 11:08:26 UTC
view on stackexchange narkive permalink

QuicKeys'i düzenli olarak kullandığım neredeyse tüm uygulamalarla kullanıyorum. Örneğin, MarsEdit'i başlattığımda, MarsEdit ile birlikte kullandığım diğer öğeleri otomatik olarak başlatan bir QuicKeys kısayoluna sahibim. Ayrıca, bir kısayol tuşuyla bir bağlantı yerleştirmek gibi MarsEdit'te işleri daha hızlı halletmeme yardımcı olan kısayollarım da var.

İkili ekranımdaki pencereleri yeniden boyutlandırmak ve taşımak için QuicKeys kullanıyorum. Program ayrıca arka planda belirli bir süre etkin olmadığında seçilen uygulamaları kapatır.

QuicKeys, iş akışımda son derece önemlidir. Programı nasıl kullandığımla ilgili yazılar yazdığım blogum: http://macautomationtips.wordpress.com/

Blogunuzda bazı ilginç fikirler buldum. Yazılım tuşları harika. (Bu işlevi bilmiyordum, sadece yüzen araç çubuğu, ama hoşuma gitmedi). her seferinde farklı ayarlarla kullandığım bazı eklentileri açmak için birkaç tane kur. güzel!


Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 2.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...