Soru:
Araba Kaydıyla İlgili İpuçları?
deleted
2010-05-08 02:00:44 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Merak ediyorum da, genel olarak araba motorlarını / arabaları kaydetme konusunda herhangi bir ipucu olan var mı?

Kaydetmek için bir Marantz PMD671 tutmayı düşünüyorum ve mikrofonlara gelince, test etmek için birkaç farklı olanı, özellikle de bir Neumann RSM 191.

Neumann RSM 191

Ancak, özellikle yüksek sesli olmak üzere otomobiller için en iyi seçeneğin ne olacağından emin değilim Lamborghinis gibi arabalar. Muhtemelen bir çeşit dinamik mikrofon, aynı zamanda bir DPA 4011-TL kondansatör düşünüyorum. Bunlar mantıklı seçimler olur mu?

DPA 4011-TL
(kaynak: dpamicrophones.com)

Ayrıca, arabalar için mikrofon konumlandırmayla ilgili ipucu veya püf noktası olan var mı? Fayans döşeli atölye zemininden olabilecek yansımaları en aza indirmek için onları rampalara çıkarmanın en iyisi olacağını düşünüyordum.

Şerefe

Dokuz yanıtlar:
#1
+7
Colin Hart
2010-05-08 02:10:55 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Charles Deenan'ın Need for Speed ​​için araba kaydetme özel yayını:

http://designingsound.org/2010/02/charles-deenen-special-car-recording-guide/

Ayrıca Haziran ayında Waves ile bir web semineri yapacak. Birkaç kişinin dolu olduğunu söylediğini biliyorum, ancak daha sonra kaydedilecek ve kullanıma sunulacak. Orada iyi şeyler olmalı.

Ara sıra biraz araba kaydı yaptım, ancak yalnızca belirli bir sese ihtiyacım olduğunda. Unutulmaması gereken bir nokta, ihtiyacınız olacak sesleri elde etmenin epeyce mikrofon gerektirdiği ve bir aracın tam bir çalışmasını yapmanın ÇOK uzun sürdüğü, bu yüzden bunun için plan yaptığınızdan emin olun.

Lamborghiniler söz konusu olduğunda ... çok gürültülü arabalardır, bu nedenle bol miktarda dinamiğe ve yüksek spl taşıma kondansatörlerine sahip olduğunuzdan emin olun. Ayrıca, bahsettiğiniz bu atölyede bir dyno var mı? Yola çıkmadan arabaları kullanmak zorunda kalmadan devir sesleri almak için kullanışlıdır ... (yukarıda bağlantı verdiğim makalede kapsamlı olarak bahsedilmiştir)

Harika, ipuçları için teşekkürler. O Charles Deenan özelinde gerçekten güzel şeyler var. Dyno hakkında, yaptıklarını hatırlayabildiğim kadarıyla iki kez kontrol etmem gerekecek, ama yanılıyor olabilirim. DPA 4011 158dB'yi kaldırabilir, bu yüzden bundan emin olacağım. Ardından, farklı iç / dış sesleri denemek için başka mikrofonlardan bir seçim getirin. Gerçekten iyi bir araç seti almak için düşündüğümden çok daha fazlası var, ama bence bu eğlenceli bir meydan okuma olacak.
#2
+2
Chuck Russom
2010-05-09 13:37:38 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Şu Rob Nokes videolarına göz atın:

http://www.youtube.com/user/sounddogs#p/u/14/hgCp2uU029o

[youtube] hgCp2uU029o [/ youtube]

http://www.youtube.com/user/sounddogs#p/u/12/0gDLDLtxXJA

[youtube] 0gDLDLtxXJA [/ youtube]

#3
+1
deleted
2010-05-08 20:02:52 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Daha fazla düşünme ve araştırma yaptıktan sonra, kayıt için kaba bir eylem planına karar verdiğimi düşünüyorum-

Kaydedici - Marantz PMD671 96kHz'de kayıt

Mikrofonlar - Neumann RSM 191, DPA 4011TL, Sure SM58 ve olası bir Rode NTG-1 veya NTG-2

Marantz'ın yalnızca iki kanalı olduğundan, motor kayıtlarımı 4 ana kategoriye ayırmayı planlıyorum: Egzoz Borusu Perspektif, Motor Perspektifi, Izgara perspektifi ve İç Perspektif. Onları aradım ve bir dynoları olduğunu kontrol ettim ve neyse ki yapıyorlar: D Sahip oldukları dyno ayrıca arabanın altına girmeme ve aşağıdan kaydetmeme izin veriyor, bu yüzden bazı güzel vites değişiklikleri ve diğer sesler sağlayabileceğini umuyorum.

Her kategoride bu mikrofonların çeşitli motor devirleri / başlatma sesleri / rölanti vb. kombinasyonlarını kullanmayı planlıyorum. Muhtemelen RSM 191 ile stereo versiyonları kaydedip çeşitli mono kombinasyonları deneyin.

O zaman arabanın içinde ses çıkaran her şeyi, düğmeler / anahtarlar / ac / emniyet kemerleri vb. için gidin.

Ardından arabanın dışında ses çıkaran her şeyi, kapıları / pencereler / ön cam silecekleri. Ayrıca atölye çevresinde bulabildiğim her şeyi, araçlar vb. Gibi kaydedebilirim.

Sanırım, yapmadığımdan emin olmak için kaydetmek istediğim her şeyin bir ana listesini hazırlamam gerekecek ' Hiçbir şeyi unutma. Kesinlikle kaydedecek çok şey var, aslında düşündüğümden çok daha fazlası!

Peki bu, bir aracı bir araya getirmek için iyi bir yaklaşım gibi geliyor mu?Ben de daha fazla bağlantı buldum, arabaları kaydetmekle ilgili daha fazla şey peşinde olan başka biri olabilir diye onları buraya göndereceğimi düşündüm-

Bazı iyi ipuçları ve arabalardaki mikrofon kurulumlarının resimleri var.

Araba kayıt kurulumlarının diğer birçok resmi (çok fazla ayrıntı değil) -

#4
+1
ErikG
2011-10-09 16:22:27 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Özellikle araba kaydetme konusunda çok sınırlı deneyimim var, ancak harika arabalara ve bir dinamo kurulumuna eriştiğinizde, sadece tek bir stereo kayıt cihazıyla GİTMEYECEĞİM. Bu, kaçırılan fırsatlar için bir reçete gibi geliyor. En az altı kanallı bir kayıt cihazı ve bir yedek getirebilirim (ödünç alırım / kiralayabilirim / diğer kayıtçıyla paylaşırdım). bir dış ve bir temas.

Bu şekilde, tüm kayıtları doğru rpm'de hizalanmış olarak alırsınız. Bir dinamoda ek kaydediciyi stereo harici perspektif kaydetmek için de kullanırdım, ancak bu, odanın sesine bağlı olarak sınırlı bir kullanım olabilir, ancak onu dışarı çıkarırken minimum am / Geçip gidenleri kaydetmek için kurulum.

Harika arabalara ve iyi kayıt mekanlarına erişim, başarısız bir kaydı riske atmaya asla cesaret edemeyeceğim kadar pahalıdır.

#5
+1
Stephen Saldanha
2011-10-09 22:44:40 UTC
view on stackexchange narkive permalink

[youtube]rhFPoxo-N_g[/youtube]

Varun Nair'den Yeniden Seslendirme: Araba kaydetme!

Umarım yardımcı olur.

#6
  0
android lime
2010-12-08 15:46:04 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Transformatörler için ses tasarımcısının Neumann 191'i kullandığını biliyorum

#8
  0
Rene
2011-10-09 20:53:22 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kamyon kayıt deneyimlerimi anlatan birkaç blog yazısı koydum.

http://thesoundmyheadmakes.blogspot.com/2011/02/truck-record-part-1- prep.html

http://thesoundmyheadmakes.blogspot.com/2011/02/truck-record-part-2recording.html

http://thesoundmyheadmakes.blogspot.com/2011/02/truck-record-part-3editing.html

http://thesoundmyheadmakes.blogspot.com /2011/02/truck-record-part-4cataloging-and.html

ve ayrıca bu.

http: //thesoundmyheadmakes.blogspot. com / 2011/08 / truck-record-this-time-not-rained-out.html

Vereceğim ana tavsiye, daha fazla kanala kayıt yaptırmaktır. zamanınızı oldukça kısaltacak.

ayrıca, en iyi mikrofonlarınızı egzozda ve mümkünse birkaç adım ötede kullanın.

Araçlar, hayvanlar kadar etkileyici ve bu nedenle asla tam koruma alamazsınız - özellikle dükkanda. Çoğu araç, bu ihtiyaçlar derin olsa bile belirli ihtiyaçlar için karşılanır. Bağlantı verdiğim blog gönderilerinde nelerin ele alınacağını değerlendirme sürecimi görebilirsiniz.

#9
  0
Si Charles
2011-10-09 23:38:52 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bu kliplere göz atın. Kayıtçı Watson Wu adında bir adam, bir tür araba kayıt ustası olarak kabul edilir !! Ayrıca onun için bir google araması yapın ve birçok bilgi alacaksınız.

http://www.youtube.com/watch?v=4WjJZNpV0ls http://www.youtube.com/watch?v=JFgQAiwRqLg http://www.youtube. com / watch? v = XlXrwAZePt4

İyi şanslarBu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 2.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...