Soru:
"13 Hayalet" ses efekti
Wesley Mace
2010-05-15 22:59:17 UTC
view on stackexchange narkive permalink

13 Hayalet'te "hayalet diyaloğu" nasıl yaratacağını bilen var mı öğrenmek istiyorum. Hangi efektler kullanıldı ve bunları nasıl bir araya getirdiler?

Belki duyarsam ne olduğunu söyleyebilirim. Numuneyi nereden bulabilirim? You-Tube'da hayaletler konuşmaz. Film 2001'de gösterime girdi, bu yüzden anlamak çok zor olamaz.
Beş yanıtlar:
Andrew Spitz
2010-05-16 12:27:47 UTC
view on stackexchange narkive permalink

13 Hayalet görmedim, ancak klibi bulabilirseniz bize bildirin ve nasıl yaptıklarını anlamaya çalışalım.

Bu arada, Jim Stout Designing Sound, korkutucu sesler yaratmak için klasik bir numarayı paylaşıyor.

Sonsey
2010-05-17 04:20:48 UTC
view on stackexchange narkive permalink

13 Hayalet benim suçlu zevkim! :) Kullanılan efekt klasik "ters yankı" dır. Gerçek zamanlı olarak gerçekten işe yaramıyor, ancak yaratması yeterince kolay. Ses klibinizi alın ve tersine çevirin. Şimdi ona güzel bir yankı ekleyin - makul ölçüde uzun bir bozulma, çok fazla erken yansıtma, tatmak için önceden gecikme, alt ucu evcilleştirme. Yankının tüm kuyruğunu elde etmek için numuneden sonra yeterince zaman eklediğinizden emin olun. Şimdi tüm bu karışıklığı TEKRAR tersine çevirin. Voila, yankı sesten ÖNCE geliyor ve size bu efekti veriyor. Bu etkiyi bir dizi bağımsız korku filminde kullandım!

ianjpalmer
2010-05-17 13:35:50 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Klasik bir efekt. Poltergeist'i hiç görmedim, ancak deneylerim yıllar önce aynı etkiyi ortaya çıkardı. Kullanmayı seviyorum ama projelerimde nadiren böyle bir etkiye ihtiyaç duyuyor.

Şu anda tercih ettiğim araç MondoMod'un bir sese çırpınma etkisi yaratmak. Bir fazer ve anlık bilgisayar sesi ekleyin.

UltraPitch, bir sese harmonik eklemenin ötesinde bazı harika efektler oluşturmak için kullanılabilir.

Poltergeist'i hiç görmedin mi ?! Richard Anderson ve Steve Flick'in izniyle, bu filmde bazı olağanüstü ses tasarımları.
İnanılmaz derecede uzun bir film listesinde gerçekten görmem (ve duymam) gerekiyor ama hiç bulamadım. Şimdi kiralamak zorunda kalabilirim, nihayet burada İrlanda'da iTunes filmlerimiz var.
Joe Griffin
2010-05-18 01:39:17 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ters yankı numarasında +1 ve Jim Stout'un videosunda görüldüğü gibi kısa gecikmelerle çok ürkütücü. Ters fiil olayını bir grup yaptım ve buna ihtiyacı olan bir sonraki projede gecikmelerle oynamayı planlıyorum.

Cornelius
2012-11-19 07:22:40 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Howarth, bu web sitesindeki bir röportajda bu etkiden söz ediyor: http://constructinghorror.com/index.php?id=142 (röportajın 7. kısmı).Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 2.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...