Soru:
Ses tasarımı kursları ve tam eğitim programları.
Pretaeperon
2010-05-18 19:02:42 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Özellikle ses tasarımı gibi uzmanlıklara gelince, çok ilerici olmayan bir ülkede yaşıyorum. Kuzeydoğu Avrupa'da. Ve internette araştırma yaptıktan sonra profesyonel bir bakış açısıyla ses tasarımı konusunda iyi bir eğitim alabilecek bir yer olup olmadığını bulamıyorum.

Yani sorum şu: en iyi yüksek tam zamanlı eğitim kurumlarını tavsiye edebilir misiniz? ses tasarımı alanında, Avrupa ve ABD'de?

Yukarıdakilerin hepsine baktığımızda, sanırım Birleşik Krallık Ses tasarımı eğitiminin merkezi! Şanslı adamlar! İspanya, Fransa veya İtalya'dan herhangi birinin sağlam tasarım kurumları hakkında söyleyecek bir şeyi var mı? ____________ Ve yukarıda listelenen kurslarda okuyanlara - bu akademiler mezunlarının iş bulmasına yardımcı oluyor mu? Teşekkürler
evet teşekkürler =) umarım bir gün bu dili öğrenirim
Ses tasarımını öğrenmek için herhangi bir 'uzaktan eğitim' programı bilen var mı?
PointBlank ve Berklee Müzik Koleji gibi pek çok akademi kurslarını çevrimiçi olarak vermektedir. İnternette sadece Londra civarında 5-7 uzaktan eğitim teklifi gördüm ... Ama fiyat bunun için çok yüksek ve bence herhangi bir zorunlu kursa kaydolmak daha uygun olacak
Yedi yanıtlar:
#1
+5
georgi
2010-05-18 23:19:56 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Birleşik Krallık'ta Ravensbourne, "Ses Tasarımı" adında harika bir kurs yürütmektedir - pratik, uygulamalı, mesleki bir kurs: çok çalışma ve neredeyse yeterli teori. Çok gerçekçidir - çok fazla avantaj ve üst donanım alamazsınız, ancak endüstri standardı şeylere ve çok fazla sağduyuya sahip sıkı bir yayın / AV topluluğuna erişebilirsiniz. Öğretmenler ne hakkında konuştuklarını bilirler ve çoğu gerçek hayattaki akademik olmayan projeler üzerinde çalışır. Şiddetle tavsiye edilir.

bence burası benim için en iyi yer
#2
+5
glenn eanes
2010-05-19 01:16:29 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Savannah Georgia USA’deki Savannah College of Art and Design’ın da sağlam bir tasarım programı var. Ses programlarının oldukça yeni olduğuna ve USC gibi bir yerin itibarına sahip olmadığına inanıyorum. Yine de, araştırmaya değer olabilir.

SCAD ses tasarımı

lezzetli gözüküyor
#4
+3
deleted
2010-05-18 22:31:47 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Birleşik Krallık'ta da LIPA var, şu anda orada Ses Teknolojisi alanında BA (Hons) 2. yılımdayım, gerçekten iyi bir kurs. Üçüncü yılda bir modül ve isteğe bağlı bir video prodüksiyon modülü olmasına rağmen, özel olarak ses tasarımında değil, ancak çok kapsamlı bir müfredat sağlıyor.

Gerçekten harika imkanlara sahipler ve öğretim görevlileri işlerini içten dışa bilirler.

LIPA BA (hons) Ses Teknolojisi Lisans Kursu

Bununla ilgili herhangi bir sorunuz varsa veya daha fazlasını istiyorsanız ayrıntılar bana haber verir.

Birleşik Krallık'ta gerçekten iyi olan bir diğer kurs da Surrey'deki Tonnmeister kursudur -

Surrey Tonmeister

#5
+2
Jay Jennings
2010-05-18 19:58:53 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Berklee College of Music 'te çok yönlü bir müzik ve teknoloji eğitimi aldım. Amerika'ya gidemezseniz, onlar da çevrimiçi müfredat sunuyorlar.

Korkarım, Berklee'nin çevrimiçi kursları, Ableton veya Reason gibi bir veya birkaç yazılım ürününe dayanan çok kabataslak tasarım bilgisi sunuyor ...
#6
+2
ianjpalmer
2010-05-18 21:57:38 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bournemouth Üniversitesi'nde Ekran için Ses Tasarımı üzerine Yüksek Lisans yaptım, ancak sadece bir göz attıktan sonra şimdi Film Müziği Prodüksiyonunda Lisans (Hons) sunuyorlar.

http: // onlineservices .bournemouth.ac.uk / course.aspx? course = 644

Medya Okulu gerçekten mükemmeldi. Harika tesisler ve harika personel. Teorinin pratiği bilgilendirdiği ve pratiğin teoriyi bilgilendirdiği felsefesinden gerçekten keyif aldım.

Ian

#7
  0
Point Blank College
2011-12-02 20:48:20 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Hi,

Bu çevrimiçi Ses Tasarımı kursunu sunuyoruz -

http://www.pointblankonline.net/sound-design-course.php

Native Instruments Kontakt ve Reaktor kullanır. Ayın 5'inde başlayan yeni bir kurs var ve daha önce rezervasyon yaparsanız 50 £ indirim alabilirsiniz. Daha fazla ayrıntı burada -

http://www.pointblankonline.net/blog/get-phat-over-christmas-beef-up-your-production-this-winter/

Daha fazla bilgiye ihtiyacınız olursa iletişime geçin.Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 2.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...