Soru:
Ses tasarımcıları ve prodüksiyon ses mikserleri için sendika üyeliği ne kadar önemlidir?
VCProd
2010-05-04 19:14:33 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Prodüksiyon ses miksajı ve post prodüksiyon sesi konusunda nispeten yeni olduğum için, çok fazla stüdyo çalışması yapmadan indie dünyasında dolaşıyorum. Büyük ölçekli projelerde çalışmaya başlamak için sendika üyesi olmak benim için ne kadar önemli olacak? Odaklanmam gereken sendikalar veya profesyonel topluluklar nelerdir? Bunlar bir iş kaynağı mı yoksa daha çok bir kimlik bilgisi kaynağı mı?

üç yanıtlar:
#1
+7
Colin Hart
2010-05-04 19:35:36 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Prodüksiyon Ses Mikserleri - çok önemli - sendika setlerinde büyük çocuklarla (Devlin, Novik, Ulano, vb.) oynamak istiyorsanız. Sendika setleri, sendika olmadığınız sürece sizi işe almaz. Tek sorun, bir kez sendika kurduğunuzda, yılda yalnızca bir veya iki sendika dışı sette çalışmanıza izin verilir. Bu yüzden iyi olduğunuzdan ve birliğe gitmeden önce bağlandığınızdan emin olun, yoksa işsiz kalırsınız!

Ses Tasarımcılarına gelince, bunun gerçekten o kadar önemli olduğunu düşünmüyorum . Sendika olan pek çoğunu bilmiyorum. CAS gibi pek çok Ses Tasarımcısının (ve Prodüksiyon Miksleyicisinin) katıldığı kuruluşlar var, ancak bunlar genellikle sendika değil.

Şahsen, sendikaların memnuniyetlerini geride bıraktıklarını düşünüyorum. Savaş öncesi çok faydalıydılar, ancak bence artık iyiden çok zarar veriyorlar, IMHO.

#2
+3
Jay Jennings
2010-05-05 03:17:26 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Merhaba VCD,

Los Angeles'taki sendika ( MPEG Local 700) "ses tasarımcısı" unvanını resmi bir sınıflandırma olarak tanımıyor. Alacağınız en yakın şey, bir ses editörü veya bir yeniden kayıt mikseri olacaktır. ("Ses tasarımcısının" bu ikisi arasında bir yere uyduğunu tahmin edin.) Yani bunu aklınızda tutarak, bunlardan hangisinin sizin becerilerinize en uygun olduğunu bulmanız gerekir.

DEĞİŞTİRİLDİ: Sendika üyeliği olmadan sendika maaş bordrosunda olamazsınız. Bununla birlikte, bağımsız ses tasarımcılarının sendika programlarında çalışabileceğini ancak emeklilik, sağlık yardımları vb. İçin saatlerini biriktiremeyeceğini düşünüyorum.

Colin'in görüşüne bir "PS" olarak, sendika kesinlikle mükemmel olmasa da endüstrinin çalışma şekli olduğunu söyleyeceğim. Artı tarafta, sağlık yararları harika ve bu paradan daha değerli olabilir.

Doğru, endüstrinin çalışma şekli budur. Endüstrideki büyük işlerde (üretim tarafında) çalışmak istiyorsanız, bir sendikaya ihtiyacınız olacak (MPEG Local 700, IATSE Local 695). Keşke öyle olmasaydı. Üzerinde çalışmanıza izin verilen şeyleri sınırlar ve sendikaların çalışma şeklini sevmiyorum. Ama bunun yakın zamanda değişeceğini düşünmüyorum.
Ben şahsen sendikaların, işin için yaşayabilir bir ücret almanı sağlamasını seviyorum. LA'deki deneyimim beni şok etti, çünkü pek çok insan teklifleri düşürerek kazanıyor. Güvenli mahallelerde yaşamayı göze alamayan ve sağlık sigortası olan çok sayıda yetenekli adam tanıyorum. Kesinlikle bir sendika işine katılmak istiyorum. Bir takımda çok çalışıyorum ve çok iyi çalışıyorum.
#3
+1
charles maynes
2016-05-25 01:04:59 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Union filmlerinde veya TV şovlarında çalışmak istiyorsanız (hemen hemen tüm büyük filmler ve TV şovlarıdır) sendikaya üye olmalısınız. Çok özel bir beceriye sahip olmak gibi, sendika yetenek havuzu havuzu, ancak bu sadece size 30 günlük bir istihdam süresi sağlayacak ve bu da sendikayı üyelik için tatmin edecek.

Birliğe doğrudan girmenin diğer açık yolu, bir film veya TV şovu düzenlemektir. Bu, tüm mürettebatın doğrudan kabul edilmesine izin verecek.Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 2.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...