Soru:
DIY temas mikrofonu
Joel H.
2010-04-14 14:49:42 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Hi!

Saha kayıtları için kontak mikrofonu kullanmak popüler gibi görünüyor ve web'de bir tane oluşturmak için pek çok eğitici var.

Parçaları satın aldım ve düşünüyorum kullanmak istediğim adaptör ve amplifikasyon. Hat seviyesinde ve mikrofon girişi olan bir Zoom H2 kaydedicim var.

Soru:

  • Bir kontak mikrofonunun ne tür bir amplifikasyona ihtiyacı vardır? hat seviyesinde bir girişe bağlanabiliyor musunuz? Veya basit bir 3,5 mm jack mikrofon girişi yeterli kazanç sağlayabilir mi?

  • Ayrıca piezoların yüksek empedansları nedeniyle doğal olmayan bir frekans tepkisine sahip olduğunu da anladım. Sinyali daha doğal bir frekans yanıtıyla yükseltmenin en kolay yolu, çizgi seviyesinde bir ön yükseltici olacak mı?

Teşekkürler.

Tamam, inşa etmem gereken şey bir FET tamponu gibi görünüyor. Bu, frekans yanıtını düzeltmeli ve ses seviyesini artırmalıdır.
Altı yanıtlar:
#1
+3
Zeppelin Design Labs
2015-12-02 10:10:50 UTC
view on stackexchange narkive permalink

İşte bir FET tamponu sağlayan ve tartışmakta olduğunuz tüm konularla ilgilenen sinyali dengeleyen şık bir preamp devresi. Devre, Alex Rice 'ın çalışmasına dayanmaktadır.) Piezo'yu devreye uzun bir blendajlı mikrofon kablosuyla bağlarsınız, ardından devreden bir erkek XLR'ye bir mikrofon kablosu döşersiniz. Bu, devreye fantom güç sağlayan kayıt cihazınıza takılır. (Paraziti kontrol eden, kendi başına topraklama değil, korumadır, bu nedenle devrenin de korumalı olması gerekir.) Süper sessizdir ve çok uzun (100 '+) bir kablo üzerinden sinyal gönderebilir, bu da bazı alanlarda yardımcı olabilir durumlar. Devre şemalarını okumaktan emin değilseniz, buradan alabileceğiniz bir kit var (açıklama: Bu kiti ben yapıyorum). Aynı sayfada, size devrenin tam olarak nasıl monte edileceğini gösterecek, indirebileceğiniz süper ayrıntılı bir kullanım kılavuzu var; "Ekmek büfesinde" becerikliyseniz, bunu kendi parçalarınızdan yapabilir ve kiti atlayabilirsiniz.

balanced, buffered piezo preamp

R8'de biz genellikle 680 Ohm'luk bir direnç kullanırız, ancak bu sizin özel FET'lerinize bağlı olarak değişebilir. İstediğiniz performansı elde etmek için yaklaşık 400 - 1200 Ohm arası dirençleri deneyin.

#2
+2
endolith
2010-04-15 00:13:48 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bu bir kazanç meselesi değil, bir empedans meselesi. Piezoların çok yüksek bir çıkış empedansı vardır (aslında kapasitif bir empedans), bu nedenle preamp cihazınızın girişinde daha da yüksek bir empedans görmeleri gerekir, aksi takdirde paraziti almaya ve düşük frekanslara sahip olmaya eğilimli olurlar.

(Örneğin, 500 pF'lik bir pikap, 50 Hz'de 6 MΩ çıkış empedansına sahiptir, bu nedenle onu bir "high-Z" 1 MΩ gitar giriş jakına taksanız bile, 50 Hz'de -17 dB zayıflatılacaktır. Ancak 1 kHz'de empedansı 300 kΩ olup, bu yalnızca -2 dB zayıflama. Bu nedenle, düşük frekanslar kaybolur ve çok yüksek bir giriş empedansı kullanmazsanız tiz gibi görünürler.)

Sadece bir FET giriş tamponu yeterli olacaktır (giriş empedansı ≈ 1.000.000 MΩ). Çok fazla kazanca ihtiyacı olmamalı. Piezolar kendi başlarına çok yüksek voltajlar üretebilir.

#3
+1
georgi
2010-04-14 16:04:43 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bir piezo öğesi satın aldığınızı ve onu taşınabilir kayıt cihazınıza bağlamayı düşündüğünüzü varsayarsak:

  • öğeyi bir jaka bağlayın ve onu dinamik bir mikrofon olarak değerlendirin - yani fantom yok veya eklenti gücü gerekir, ancak bunu bir mikrofon girişine yapıştırmanız gerekir ve kazancı biraz artırmanız gerekir .
  • Elemanı kaydetmek istediğiniz yüzeye iliştirme şekliniz nedeniyle daha çok yanıt eğrisi problemleriyle karşılaşacaksınız, bu yüzden bu endişeyi sonraya ertelemenin güvenli olduğunu söyleyebilirim :)

denemek isteyebileceğiniz bir şey, öğenin bir ucunu hem uca hem de çembere (sol + sağ) bağlamaktır, ardından kanalları toplamı mono olarak kaydettikten sonra - bu daha iyi sonuçlar verebilir gürültü şartları.

ps mikrofonu yok etmenin keyfini çıkarın =) çıplak piezo unsurları yeniden lehimlerken biraz dikkatli olun ve birden fazla can var.

#4
+1
Colin Hart
2010-04-17 03:32:47 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Şimdiye kadar harika yanıtlar! ÇOK dikkatli olmanız gereken bir şey, piezo'nun potansiyel olarak yüksek çıkışıdır! Normal koşullar altında, bir piezo elemanı, bir mikrofon ön ayarına bağlandığında oldukça normal bir seviye çıkaracaktır. Bununla birlikte, düşürürseniz, hafifçe vurursanız veya başka bir şekilde sert bir şekilde vurursanız, çoğu piezo genellikle 30v'nin üzerinde çıkış sağlayabilir! Dikkatli olmazsanız bu bir öneri patlatabilir!

Kontak mikrofonlarımın genel frekans tepkisini 1/4 "sonlandırarak ve bunları bir satır içi olarak takarak iyileştirme konusunda çok şansım oldu empedans eşleştirici, ardından doğrudan 744T 'ye. Birini bir DI kutusuna takarak oynamak da ilginç olabilir. Ancak, birini değişken empedanslı bir mikrofona bağlamanın sonuçlarını ÇOK ilgilendiririm pre (Eskiden bu işleve sahip ART preamplarından birine sahiptim, ancak o zamandan beri Chandler Germanyum'uma geçtim ...)

Başka bir olasılık (yapmayı düşündüğüm ama hiç yapmadım): Logic Studio'nuz varsa, "Match EQ" adlı bir EQ eklentisi vardır. Oldukça düz bir frekansta (belki bir NS-10?) rezonansa giren bir yüzey bulabilirseniz, içinden pembe gürültü çekebilirsiniz, yanıtını kaydedin ve ardından bunu EQ ile (yazılımda dahili olarak) pembe gürültünün doğrudan ölçümüyle eşleştirin. Bu, anormal frekans çözünürlüğünü hesaba katacaktır. düşünmek. Daha sonra yeni EQ ayarınızı kaydedebilir ve postayla mikrofondaki her kayda uygulayabilirsiniz, bu da aslında mikrofonunuzun "kodunu çözecektir". Elbette, tüm bunlar oldukça düz yanıtlı bir yüzey bulabileceğinizi varsayıyor.

İlgilenen varsa Match EQ ile bunu nasıl başaracağıma dair elimde başka fikirler var ... bana bildirin .

Bunun yardımcı olacağını umuyoruz !!!

NS-10'lar Jennifer Lopez kadar düz!
#5
  0
Joel H.
2010-04-18 19:36:42 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Teşekkürler, yazılım EQ "kod çözme" ilginç bir fikir gibi görünüyor. İyi bir düz referans EQ dürtüsünün nasıl kaydedileceğine dair daha fazla fikir duymak istiyorum. NS-10'lara sahip değilim ve Genelec monitörlerimin gövdesi iyi titreyemeyecek kadar sağlam görünüyor. Ya da piezoyu Genelec'in tel örgüsüne yerleştirerek ve gürültüyü kaydederek iyi bir "doğal" frekans tepkisi elde edebileceğimi mi düşünüyorsunuz?

Donanımsal olarak, bir piezo ve bir fiş lehimlemede sorun yoktu, ancak bir FET tamponu oluşturmak için şemaları anlayacağımdan emin değilim.

Voltajla ilgili ikinci bir soru Phantom gücü ve piezolar hakkındadır. MOTU Ultralite'imin 48V fantom mikrofon pre ile bir piezonun sinyalini yükseltmeye çalışacaktım, ama her nasılsa bu sadece içgüdülerime göre iyi bir fikir gibi görünmedi. Yaptığım piezo plaka ve teller tamamen açık, bu yüzden içgüdülerim 48V'nin bununla iyi bir kombinasyon olmadığını söyledi.

Buna ne dersiniz? Sinyali yükseltmek için fantom gücüne sahip piezoların kullanımına ilişkin başka bilimsel açıklama var mı? Doğal olarak fantom gücü, bir mikrofon için ek volt verir ve frekans yanıtını değiştirmez mi yoksa değiştirmez mi?

#6
  0
Pretaeperon
2010-08-27 03:54:42 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Şimdi kontak mikrofonumla kazıyorum ...

mikrofon gürültüsüyle ne yapabileceğimi kimse söyleyebilir mi? topraklama?

btw ben de hayalet gücü denedim ve XLR ile iyi çalıştı. gerekli amplifikasyon sağladı, ancak sesler ...Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 2.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...