Soru:
Hangi "Butik" SFX koleksiyonlarının kullanıma sunulduğunu görmek istersiniz?
Colin Hart
2010-05-07 07:01:08 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Geçtiğimiz birkaç haftanın biraz konusu daha küçük " prosumer" sfx koleksiyonlarıydı. Chuck bir tane yaptı, Tim iki tane çıkardı, birkaçı üzerinde çalışıyorum ve diğerlerinin iki olduğunu biliyorum. Nathan bugün erken saatlerde onlara "Butik" SFX koleksiyonları adını verdi. Bu terimi " prosumer" teriminden daha çok seviyorum, çünkü çoğu insan (Nathan'ın makalesine kadar ben dahil) bu kelimenin yanlış tanımını kullanıyor.

Bunu söyledikten sonra, koleksiyonlar satın almayı sever misin? Her zaman ihtiyacınız olan ama asla sahip olmadığınız veya en azından hiçbir zaman yeterince sahip olmadığınız sesler nelerdir? Ne tür sesler için 35-50 dolar ödersiniz (iyi bir koleksiyon aldığınızı varsayarak - 1500'den fazla ses).

50 dolara 1500 ses mi? Seti satın alan kişi için harika, ancak fakir insanlar için bu 1500 sesi 50 dolara planlamak, kaydetmek, düzenlemek ve ustalaşmak için bir ton çalışma. 50 dolara 200 ses gibi bir şey öneririm. Tasarımcılar zamanlarının, yaratıcılıklarının ve donanımlarının karşılığını almalı!
Vay be, 1500, 35 $ - 50 $ arası bir sürü ses! Çıkmam gerekebilir .... :)
O sayıyı 50 dolara Tim'in 2600 sesine dayandırıyordum. Verilmiş, 2600 dosya değil, sadece birkaç dosyadır ve bunlarda 2600 isabet vardır. Örneğimde Chuck ve Tim'in boyutlarını hedefliyordum ...
İyi nokta, vay canına, Tim'in gerçekten bu kadar çok sesi var. Her iki kütüphaneye de sahibim ve kaç ses olduğunu hiç fark etmedim ...
Bize öğretmek için kullanılan eski yöntemler: 50 dolara 100 ses ...
Sanırım bu tür şeylere karar vermekle ilgili bir bağlam söz konusu olabilir .... tüm patlamalardan sonra kaydetmek 100 arabanın kapı çarpmasından biraz daha zor / daha pahalıdır .... buna göre değer atayın ...
Altı yanıtlar:
#1
+6
Jay Jennings
2010-05-07 09:24:05 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Dünyanın dört bir yanındaki ses tasarımcıları arasındaki bu tür bir işbirliği beni gerçekten heyecanlandırıyor ve bu işi başardığınız için sizi alkışlıyorum. (Eğer hepiniz olacaksa, birkaç set de sunmayı umuyorum!) Yeni bir fikir olmasa da (ses arkadaşları yıllardır materyal paylaşıyor), teknolojiyi daha önce kullandığınız için taze görünüyor Kullanılmayan yol (96k ve 192k fx), aracıları (CD kütüphanesi şirketleri) kesip doğrudan materyali kullanacak kişilere pazarlama. Artı, anında indirme işlemi basit ve süper kullanışlıdır.

Bununla birlikte, şu "butik" seslerle ilgileniyorum:

 • plastik manipülasyon
 • küçük metal manipülasyonu (stres, vuruşlar, ton)
 • büyük metal manipülasyonu (gıcırtılar, ronklar, ovmalar, tonlar)
 • cam sürtünmesi ve ovmalar
 • ahşap sürtünmesi ve sürtünmesi
 • küçük elektronikler
 • dünya doğa ortamları
 • dünya toplumu ambiyansları
 • erişilmesi zor alan ortamları (çöller, ormanlar, yerel fabrikalar, vb.)

Benim de ilgilendiğim şeyler ancak bu alanda "butik" sesler:

 • araç setleri
 • patlamalar & silah atışları
 • tasarım öğeleri (vızıltılar, iğneler vb.)

Şunları yapabilirsiniz Listemden sonsuza kadar manipüle edilebilen yüksek örnek hızlarında iyi kaydedilmiş foley'e değer verdiğimi söyleyin. Her zaman kendim yapmak istediğim ama ne zamanım ne de ekipmanımın olduğu türden şeyler.

#2
+3
Chuck Russom
2010-05-07 10:18:19 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Biliyorsunuz, ben de bunun gibi anketler yaptım. Ve komik olan şey, neredeyse her insandan farklı bir yanıt alabilmenizdir (sürekli silah ve patlama taleplerinin yanı sıra). İnsanlar ayrıca ucuza çekilmesi zor şeyler talep edecekler. Bir silah kitaplığı yapmayı çok isterim. Biri için harika fikirlerim var ve birçok insan bir tane istedi, ancak bunu 50 $ 'lık bir fiyatla yapmamın hiçbir yolu yok ve 200 $' lık bir kitaplık çıkarmamın imkanı yok. Araçlar, sık sık talep edilen, ancak çok fazla emek ve nakit gerektiren başka bir şey.

Kütüphanelerimle yaptığım şey, ihtiyacım olan veya havalı bulduğum şeyleri kaydetmek ve yayınlamak. Satmazlarsa, en azından kullanabileceğim birkaç yüz yeni sesim var. Yaptığım her şeyin ucuza yapılacağı anlamına gelmez. İnsanların Butik kütüphanelerine bakışını değiştirecek bazı şeyler planladım. Sadece onları hedef fiyat noktam içinde nasıl tutacağımı bulmam gerekiyor. Ve bu en zor kısım, satabileceğiniz harika şeyler yapmak

Bence benzersiz ambiyanslar bulmak ve kaydetmek iyi bir başlangıç ​​noktasıdır. İnsanlar her zaman yeni ortamlara ihtiyaç duyar. Kaydedilmeleri nispeten kolaydır, ancak izlenmesi gerçekten zordur. Ancak bu size zaman ve benzine mal olacak bir şey.

Ayrıca eklemek istedim; blogunuz hangi kitaplıkların popüler olabileceğinin iyi bir göstergesi olabilir. Hangi seslerin okuyuculardan en büyük / en iyi tepkileri aldığına dikkat edin. Metal FX'i yayınlamamın tek nedeni, yaptığım kuru buz ve zil yayının her zaman çok büyük tepkiler almasıydı. Birinin kütüphaneyle ilgileneceğini düşündüm. Oldukça soyut ve yayınlamayı planladığım şey değil, ama kaynağa sahiptim, neden olmasın diye düşündüm. Artı, Ses Fikirleri asla böyle şeyler ortaya çıkarmaz!
Harika puan Chuck. Bunu dikkate alacağım. Elimde birkaç fikrim var, bunun gerçekleşmesi için zaman ayırmam gerekiyor! Mars yolculuğunuzda ne yakaladığınızı duymak için sabırsızlanıyorum!
yeniden pahalı kütüphaneler üretiyor, rezil patlama kütüphanesini finanse eden grubun yatırım senaryosu ÇOK ilginç bir senaryo. Temel olarak, ilgili 70.000 $ 'ı finanse etmek için yeterli yatırımcı topladılar ve yatırımcılar tüm kayıtların çok mikrofonlu yüksek rez kopyalarını aldı ... Ayrıca Hollywood Edge aracılığıyla stereo CD kalitesinde bir versiyon da yayınlandı ...
Hey Tim, bu yüzden yerin istismar kütüphanesine sahip oldular! Silah kayıtlarını finanse etmek için benzer senaryolar düşünüyordum, daha fazla araştıracağım bir şey olabilir.
#3
+3
VCProd
2010-05-07 19:54:18 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kesinlikle şunlarla ilgileniyorum:

 • Silah manipülasyonu - Bol miktarda silah atışlarım var, yeterince yırtılmamış (naylon, deri, cepten), elde hareket ediyor , saygısız güvenlik, vb.
 • Ambiyans - çeşitli doğal ortamlarda, uçak ambiyansında, yiyecek ve perakende mağaza ambiyansında iyi dış mekan ortamı. Aralarından seçim yapabileceğiniz çok çeşitli ortamlar hakkında yeterli söyleyemem.
 • Ambiyans ortamları için IR'ler - Bir ambiyansa ve ardından her birine karşılık gelen bir yankı kitaplığına sahip olmanın harika bir eşleşme olacağını düşünüyorum. kuru foley, SFX, boşlukla diyalogu eşleştirebilmeniz için boşluk.
 • Kıyafet foley - kot pantolonlar, pantolonlar, ayakkabılar giyilip çıkarılıyor, gömlekleri ayarlamak, cepleri kazmak, ayak sesleri olmadan genel hareket.
Ambiyans ortamları, foley, diyalog vb. İçin IR'ler hakkında Audioeases Altiverb7, ambiyans sesinizin küçük bir parçasını (veya istediğiniz sesi) içe aktarabilir ve bundan bir IR oluşturabilir. Gerçekten harika bir özellik olacağını düşünüyorum.
Ah evet, gerçekten ... bu oldukça harika. Biraz kara büyü gibi geliyor ama kontrol edeceğim.
#4
+2
NoiseJockey
2010-05-08 05:12:15 UTC
view on stackexchange narkive permalink

[Shucks, makale bağlantıları için teşekkürler Colin!]

Butik efekt koleksiyonları gerçekten de işlerin gittiği yere verilen Doğru Yoldur.

Chuck haklı: İnsanlar neyin zor olduğunu soruyor. Ben de bunu isterdim!

 • Büyük hayvanların derin, kapsamlı, çeşitli kayıtları (koleksiyon başına bir veya iki)
 • Elbette, silahlar, ne halt ediyorsun. Asla onları kaydedemiyorum.
 • Yabancı ortamlar gerçekten nadir ve olması güzel.
 • Vuruşlar ve etkiler her zaman yararlıdır, özellikle. yalnızca tek bir türden oluşan bir koleksiyonsa * * Evet, 1000'den fazla toprak etkisi örneğiyle heyecanlanırdım.

Yapmayacağım koordine edilmesi, oluşturulması ve düzenlenmesi daha zor olan koleksiyonların maliyeti daha kolay olanlarla aynı olacaktır (herhangi bir kayıt oturumu hiç kolay olmadığı için). Silahlar, hayvanlar ve benzeri şeyler olmalıdır . Bu sadece adil ve bu etkilerin göreceli piyasa değerini yansıtıyor.

Butik = harika ve şu anda ucuz anlamına geliyor, ancak gerçek içeriğin ne olduğuna bağlı olarak bu üç terimin her zaman eş anlamlı olması gerekmez. Tahminim, herkesin ses koleksiyonlarının fiyat açısından farklılık göstereceği, pazarın (bu biziz, insanlar) hangi fiyat noktalarını kabul edeceğimizi belirlememize yardımcı olacağı ve belirli ses türleri için standartların muhtemelen sağlamlaşmaya başlayacağı yönünde.

Ama koleksiyonlarını yayınlayan indie SFX sanatçıları için: Lütfen, gelmeye devam edin, onları makul fiyatlarda tutun ve kaliteyi yüksek tutun ... efekt koleksiyonlarına büyük yatırımlar yaptığınızda ve ne zaman kendinizi kısa satmayın.

Premium kitaplıklar kesinlikle gelecek için hazır. Ve evet, bu kitaplıklar daha yüksek bir fiyata sahip olacak, ancak yine de büyük şirketlerin karşılaştırılabilir kitaplıklarından çok daha düşük fiyatlı olacak.
#5
+1
deleted
2010-05-07 20:40:54 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Yaptığınız bu "Butik" kütüphaneleri sevdiğimi söylemeliyim, fakir bir öğrenci olarak henüz hepsini satın almaya fırsat bulamıyorum, ama kesinlikle olacağım! Fiyatlandırma çok makul ve kalitesi gerçekten benzersiz bazı seslerle birinci sınıf.

VC Prod - IR'lerin ambiyans koleksiyonlarıyla birlikte kullanılması fikrini seviyorum, bence gerçekten harika olabilir.

Ayrıca "butik" kütüphanelerde Birdhousesound ile birlikteyim: -

 * plastik manipülasyon * küçük metal manipülasyonu (stres, musluklar, ton) * büyük metal manipülasyonu (gıcırtılar, ronks, ovmalar, ton) ) * cam sürtünmesi ve sürtünmesi * ahşap sürtünmesi ve sürtünmeler * küçük elektronikler 

Lamborghini seslerinin bulunduğu bir kitaplığa ilgi duyan var mı? Çalışma saatleri dışında istediğim kadar kayıt yapabilmek için atölyelerine erişebildiğim için oldukça şanslıyım, tüm olağan iç / dış sesleri ve atölye çevresinde bulabileceğim bir sürü alet ve şeyi düşünüyorum.

"Butik" bir araç setinde sizin için önemli olan ne olabilir? Her şeyi kapladığımdan emin olmak istiyorum.

"Lamborghini sesleri kitaplığıyla ilgilenen var mı? İstediğim kadar kayıt yapabilmek için mesai saatleri dışında atölyelerine erişebildiğim için oldukça şanslıyım, tüm olağan iç / dış sesleri ve yapabileceğim bir dizi araç ve şeyi düşünüyorum. atölyeyi bul. " ---- umm, EVET.
Aslında, gerçekten harika bir parça, o atölyede aletleri, alet kutularını, ekipmanları, araba kapılarını / kaputlarını vb. Manipüle eden insanların ortam kaydı olacaktır. Sadece daha sonra çıkarılması zor olacak hafif vızıltılara / uğultulara ve AC gürültülerine dikkat edin - bu kaynakları bulmak ve kaydetmeden önce kapatmak çok daha kolay.
Lamborghini? Hayır .. gerçekten aradığım şey Ford Focus sesleri. Elbette ilgilenirim! Kapıların kapanıp açılmasının güzel seslerini alın.
Ahh harika bu iyi bir fikir, aslında çalışan insanların tüm seslerini kaydetmeyi düşünmemiştim, daha önce düşünebildiğim tek şey bundan kaçındığımdan emin olmaktı haha. Ama evet bunu kesinlikle yapacağım ve bunu aklımda tutacağım ışıklar vb. Birkaç hafta sesler çıkarırsa buraya geri bildireceğim: D
Haha. Evet adamım, senin için bu kapı seslerinden bolca aldığımdan emin olacağım Çalışırsam atölyenin IR'sini de deneyebilirim.
Hey Josh. Araç kitaplıkları, özellikle nadir araçlarla uğraşırken harikadır. Designing Sound'da nelerin alınacağına dair harika bir makale var (görünüşe göre orada her şey hakkında harika bir makale var ...) Charles Deenan (Need for Speed). Http://designingsound.org/2010/02/charles-deenen- özel araba kayıt rehberi /
#6
+1
Rene
2010-05-07 20:53:02 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Satın almam gereken şeyler, kendimi bir hevesle kaydetmem çok zor veya maliyetli olan şeyler. Bununla birlikte, Tim'in iki kütüphanesine de sahibim. :)

şu şekilde:

 • patlamalar
 • ateş
 • büyük kediler
 • diğer benzersiz sesler hayvanlar
 • eski araçlar
 • uzak ortamlar

Ayrıca, başkalarının yaratıcılığından ödünç almayı da umursamadığım için çok ilgilenirim aşağıdakilerin tasarlanmış ve stilize edilmiş versiyonlarında:

 • vurur ve etkiler
 • çığlık atar
 • bilgisayar kullanıcı arayüzü
 • iletişim sesleri
 • servos
 • korku çığlıkları
 • vb

Ayrıca, stilize edilmiş öğelerin katmanlara bölünmesi oldukça havalı olurdu.

teşekkürler!

Rene desteği için teşekkürler - örneğin Sebze Şiddeti gibi herkes rekora gidebilirken, bu onlara satın alma fiyatından çok daha pahalıya mal olacak, örneğin 200 $ değerinde sebze, sessiz bir stüdyoda kayıt için harcanan saatler artı daha sonra pisliği temizlemek artı 50 + saatlerce düzenleme, çıktı ve meta veri girişi vs.
Tim'e +1! Geçmişte sebze kaydı yaptım ve evet, bir gün kayıt için 200 dolar harcadım ve günlerce salata gibi kokan bir stüdyom vardı! Birinin benim için ağır işi yapması için 50 dolar ödemeyi tercih ederim.
FWIW, son birkaç ayda kendi özel sebze şiddeti tarzındaki kütüphanemizi de dahili olarak yaptık (dolmalık biberler bizimkilerden en havalıydı) Ayrıca bir domuz kafamız ve biraz çiğ tavuk da vardı :) Kütüphanenizin parçaları vardı bizimkiyle örtüşüyordu (kereviz ve diğerleri) ve olmayan parçalar vardı (yumurta harikaydı), ama fiyat noktasında buna değdi IMO. Btw olgusundan sonra oldukça fazla soundminer meta verisi ekledim. bana e-posta gönderin ve size kitaplığımız için öğelerinizi nasıl özelleştirdiğimi gösterebilirim
Bir kenara olarak, kendi kütüphanemizde sakladığım birkaç özel kitaplık (batı teksas ambiyansları, büyük stilize isabetler, atlar ve develer, vb.) Var, ancak bunun esas nedeni dağıtım, ödeme, barındırma, vb. ile ilgilenin. Buna göre, kütüphaneleri oluşturmak ve kullanıma sunmak için harcadığınız çabayı gerçekten takdir ediyorum.


Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 2.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...