Soru:
Gerçek kar olmadan kar temelli foley'i nasıl kaydederim?
VCProd
2010-05-03 20:13:57 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kayıt sırasında, sette koşullar o kadar şiddetliydi ki, sette kayıt yapmak söz konusu bile değildi, diyalogları temizlemek çok daha azdı. Bakın, şimdi Mayıs, bütün karlar gitti ve karda hala ayak seslerim yok. Bazı kütüphane efektlerim var, ancak kendi efektlerimi yaratmayı tercih ederim.

Mısır nişastasının iyi kar sesleri ve doğal kumlar çıkardığını duydum.

Gerçek şeyler elinizin altında olmadan kar bazlı efektler oluşturmak için neyi kullandınız?

Beş yanıtlar:
#1
+8
Jay Jennings
2010-05-03 20:47:07 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Doğru söylüyorsunuz, mısır nişastası denenmiş ve onaylanmış bir alternatiftir ve birçok foley sanatçısı tarafından yıllardır kullanılmaktadır.

GÜNCELLEME: Ayrıca şunu da önerebilir miyim? yerel buz şirketinizle iletişim kurmak mı? Neredeyse tamamen karda geçen en az bir filmden haberim var ve foley sanatçısı, gerçek olması için sahnesine BİRÇOK gerçek kar dağıtılmasını ayarladı. Size mısır nişastasından biraz daha pahalıya mal olabilir, ancak sonuçlardan çok daha mutlu olacağınıza bahse girerim, ayrıca harika kar malzemeleriyle kitaplığınızı oluşturursunuz.

SoundIdeas kütüphanesinin söylediği şey buydu .. karla dolu sahne. Bana iyi gelebilecek bir torba buz cipsi / talaş getirebilirler mi merak ediyorum. Fikir için teşekkürler!
#2
+6
NoiseJockey
2010-05-03 20:57:57 UTC
view on stackexchange narkive permalink

+1: Deri bir kese içinde küçük bir mısır nişastası var ve kulağa oldukça hoş geliyor. Mısır nişastasındaki eller de işe yarıyor ama dağınık. Yine de sahneye bağlı olarak, straforla tatlandırmak, kar yakın zamanda düşmemişse veya duygu daha agresif bir ses gerektiriyorsa, buzlu yüzey çatırtıları ekleyebilir.

[Orijinal poster için DÜZENLE: Aşağıdaki fotoğraf . Doğru hatırlıyorsam, çantanın aslen vahşi bir sinyal aynasından geldiğini düşünüyorum. Tamam, bu, uh ... "pleather" deri değil ve evet, sanki kaçakçılık yapıyormuşum gibi görünüyor. Ancak, kokla , hayır gerçekten işe yarıyor, kokla , gerçekçi ÇOK gerçekçiOhYeahOhYeah ... kokla .. .]

alternatif metin http://www.noisejockey.net/stuff/cornstarchPouch.jpg

Birkaç kez bahsedilen "deri kese" yi gördüm. Bunun ince bir deri olduğunu varsayıyorum. Kulağa kar gibi geldiğini hayal edemiyorum ama bir deneyeceğim.
Bu yöntemi göstermeye yardımcı olması için yukarıya bir fotoğraf ekledim!
Oh, ve Sepulchra.com'dan Michael ile konuşun - karlı ayak sesleri olan harika bir gönderisi var.
Ah, bu resim için daha mantıklı. Evde zaten buna benzer bir şey var, artı biraz .. uh .. içine koyacağım mısır nişastası. Gönderdiğiniz için teşekkürler!
Sony 7506 kulaklıklarla birlikte gelen deri çanta bunun için muhtemelen çok iyi çalışacaktır.
#3
+6
user49
2010-05-04 00:43:01 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Karın & formunun derinliğine bağlıdır - özellikle derin karda hiçbir şey gerçek şeyin yerini alamaz ... 30 Days of Night'taki ayak sesleri için & hareketi genellikle 3 katman kullandık: ilk etki kaya tuzundan geliyordu ıslak olan & kurumaya bırakıldı, böylece bir kabuk oluşturdu, sonra daha derin çıtırtı bir kaya tuzu karışımından & mısır nişastasıydı, artı foley düzenleyicinin foley performanslarıyla senkronize olarak kestiği büyük bir gerçek kar ayak sesleri kitaplığı vardı. ... Projede çalışırken Yeni Zelanda'da yaz olduğu için, Avrupa'da bizim için kayıt yapmaya giden birkaç ses kayıtçımız var, bu özellikle vücut düşmeleri için çok önemliydi & sürükleme vb ...

Bunu hatırlıyorum .. o ayak seslerine çok hoş, buzlu ses. Denemeye eklemek için başka bir yöntem.
Kaya tuzu tekniğini seviyorum Tim, bu fikri paylaştığın için teşekkürler!
Nitekim kaya tuzu ile çok güzel detay. Paylaşım için teşekkürler -
#4
+2
georgi
2010-05-03 22:44:58 UTC
view on stackexchange narkive permalink

wildtrack foley? :)

Bundan biraz var ve bu benim son çaremdi .. gönderdiğiniz parça için çok teşekkür ederim !!
#5
+1
Matt Cavanaugh
2011-05-26 10:45:23 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Baharda da kar tabakasına ihtiyacım var ve sonunda birkaç balonu mısır nişastasıyla doldurdum. Performansı değiştirerek çeşitli farklı kar kaliteleri elde edebildim. Bana hala gerçek bir kar sesi gelmiyor, ancak temiz (şimdiye kadar), taşınabilir ve ucuz.Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 2.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...