Soru:
Yönetmen ses hakkında hiçbir şey bilmiyor. İşi almak mı?
Utopia
2010-05-07 02:28:06 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ses Tasarımcısı, Yeniden Kayıt Mikseri, SFX editörü veya ses hakkında hiçbir şey bilmeyen veya hiç umursamayan (veya çok fazla şey vermek için yeterli olmayan senaryosunda veya eylemlerinde veya bütçesinde önemi), işi alır mıydınız?

Ve, işi aldığınızı söyleyin, Yönetmen ile sesin önemli olduğu noktayı zorlar mıydınız ve nasıl giderdiniz? bunun hakkında?

Dokuz yanıtlar:
#1
+13
NoiseJockey
2010-05-07 06:13:53 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Meydan okumaya başladığına sevindim Ryan. Bir fotoğrafçının "Müşterim gerçek fotoğrafçılık hakkında hiçbir şey bilmediğini, bu işi devredeceğim" dediğini asla duymazsınız veya bir tasarımcının "Tanrım, bu müşteri ince eğilimli tipografi hakkında HİÇBİR ŞEY biliyor, unutun!" :-)

Daha iyisi ya da kötüsü, uzmanlar ve her türden yaratıcı profesyoneller olarak, rollerimizde her zaman müşteri eğitiminin bir unsuru vardır. Harika bir iş yapmak ve bu konuda bir diva olmadan eğitmeye yardım etmek ya da küçümseyici / bilgiçlikçi (genellikle sadece katkılarınız konusunda harika ve alçakgönüllü davranarak), gelecekteki başarının kesin bir işaretidir!

Öldür onları dostum!

Teşekkürler! Umarım bitirdiğimde, hepinizin duyması için nasıl bir şeyler yayınlayacağımı bulmuş olurum!
@NoiseJockey İyi söyledi.
#2
+10
Jay Jennings
2010-05-07 02:34:53 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Modern film yapımı dünyasına hoş geldiniz. Kırmaktan nefret ediyorum ama birçok yönetmen bu tanıma uyuyor. Ses çoğu zaman sonradan düşünülür ve senaryoya nadiren bir hikaye noktası olarak girer; prodüksiyon sesi genellikle arka plan gürültüsüyle kirlenir ve bazen kullanılamayabilir, çünkü kimse prodüksiyon mikserine iyi parçaları yakalama enlemine izin vermek istemez; post prodüksiyon sağlam editoryal ve miksaj için bütçeler azalıyor; ve - işte capper - bazen yönetmen, oynatma için son birkaç güne kadar mix için görünmüyor. Ve SONRA notları var!

Peki, ne yapabilirsiniz? Yönetmeni sesin filminin kritik bir parçası olduğu konusunda eğiterek başlayın. Ders vererek veya abartarak değil, daha ziyade sağlam bütçeleme uygulamaları, sağlam ve yaratıcı yollar ve miksaj için sahneye organize sunum yoluyla.

Kısacası, işi alın. Gelecek için iyi bir uygulamadır.

Teşekkürler. Mikserler bazen bir projeye başlamadan önce üretim mikserinin kim olduğunu kontrol edip görüyor mu? "Ah, iyi bir diyalog kuruyor, bu yüzden Transformers'ı Sevgililer Günü'ne alacağım çünkü diyalog çok daha iyi olacak" gibi?
Elbette, mikserler ve denetçiler prodüksiyon ses ekibinin kim olduğunu kontrol ediyor ve bazen tavsiye ediyor. Ancak nadiren anlaşmayı bozar.
#3
+6
Selcuk Can Guven
2010-05-07 14:34:38 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bu tür durumlarda asıl amacım, işe başlamadan önce yönetmeni ses tasarımıyla ETKİLEMEK.

Farklı sahnelerden kısa örnekler talep ediyorum ve yönetmene bunun nasıl olduğunu anlamasını sağlamaya çalışıyorum. önemli ses tasarımıdır ve demolar hazırlayarak sahnenin genel ruh hali için ne kadar hayati olabilir.

İyi bir izlenimden sonra onları eğitmek kolaydır. Sizi daha dikkatli dinlerler ve daha ciddiye alırlar çünkü girdinizin tüm proje için iyi olduğunu bilirler.

#4
+4
Andrew Spitz
2010-05-07 02:44:04 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kişisel olarak, daha küçük yapımlarda karşılaştığım şey, çoğu yönetmenin (zaten yönetmenlik yapmış) iyi sesin ne kadar önemli olduğunun farkında olmasıdır. Çoğu zaman bu onların önceliği değilmiş gibi hissedebilir, ancak bunun nedeni endişelenecek çok fazla başka şeye sahip olmaları veya filme çooooo zamandır yakın oldukları için artık onu izlemekle yüzleşemiyorlar.

Burada biraz genelleme yapıyorum, ancak çoğu zaman filmlerini ses tasarımı olmadan duyduklarında / gördüklerinde, kuru ya da duygusuz olduğu için paniğe kapılıyorlar ... sonra sesini duyuyorlar ve mutlu oluyorlar ve derin bir nefes alma.

Sesi umursamazlarsa, bir noktaya değinmek yerine muhtemelen onları heyecanlandırmaya ve dahil etmeye çalışırdım. Kulağa kötü geliyor, ancak insanlar tutkuyu sever ve eğer ona biraz tutku gösterirseniz, sizi neyin tetiklediğine dair bir fikir edinebilirler.

Çok güzel bir tavsiye. Ben yapacağım.
Harika! Umarım pişman olmazsınız ve bana kızgın olarak geri dönersiniz ;-) keyfini çıkarın.
#5
+4
georgi
2010-05-07 04:55:02 UTC
view on stackexchange narkive permalink

İşi alın ve onları zarif bir şekilde eğitin. Ne yanlış gidebilir?

Benim adım, ses tasarımım yerine sadece Avid rehber izine sahip bir şeye gidebilir çünkü zamanı veya bütçesi yok veya sesin önemine katılmıyor.
Soruma biraz alaycı bir şeyler ekledim :) her neyse, zaman konusunda onlara kalmış ama bütçe konusunda size kalmış olabilir.
Bah humbug. Yönetmenlerin bana gelip "Ses, filmin çok önemli bir parçası" demesinden nefret ediyorum. ve sonra yemek şirketine dönüp "Yemek filmin çok önemli bir parçası" diyorlar.
Pekala, burada bir noktaya değinmiş olabilirsiniz çünkü Sound, sürekli kredilerde Craft Hizmetinin hemen altına düşüyor gibi görünüyor;)
#6
+4
user80
2010-05-09 22:38:48 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bir yönetmenle hiçbir şeyi zorlamayın. Sadece zaman ve bütçe kısıtlamaları içinde işinizi gerçekten iyi yapın. Ne kadar kötüye giderse gitsin asla şikayet etme. Bulacağınız şey, Müdür dışında birinin ne kadar profesyonel olduğunuzu fark etmesi ve sizi başka bir iş için tavsiye etmesidir.

#7
+3
Leyland
2010-05-07 02:40:26 UTC
view on stackexchange narkive permalink

İki olumlu şey.

a. Çalışmalarınızın filmi ne kadar geliştirdiğini muhtemelen anlayacaklardır. B. Büyük olasılıkla zorba ve nitel toplayan bir müşteri olmayacaklar.

Doğru. Not defterine not alan bir yönetmen görmekten nefret ediyorum. Anında kendi kendime düşünüyorum "30 dakika daha var ..."
#8
+2
Josh McHugh
2010-05-09 19:56:33 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nadiren yaparlar!

Yine de yapmamaları çok üzücü !!!
#9
+1
Aditya J. Yadav
2013-01-23 03:14:18 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Yine de işi al ve elinden gelenin en iyisini yap derim. Ses Tasarımcıları da hikaye anlatıcılarıdır ve bence yönetmen sürece bu kadar dahil olmazsa, bir hikayeyi daha iyi anlatacağını düşündüğünüz bir şeyi sessel olarak yaratabilirsiniz.Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 2.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...