Soru:
Taşınabilir kayıt için küçük bütçeli çözüm
P. Lockhead
2010-05-05 02:53:34 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Başlamadan önce şunu itiraf etmeliyim: Profesyonel olmaktan çok çok uzaktayım - aslında, yaşamak için ses / müzik bile yapmıyorum. Boş zamanlarımda yapmayı sevdiğim şey budur ve bu yüzden bütçem maksimum 700 Dolar.

Günlük çevremizde bulunabilecek sesler için bir takıntım var - aslında değil "ortam" sesleri duyulsa da, sesimiz, havalı bir çekiç, her türlü alet, hayvan, kulak misafiri olan bir saatin tiktoku, ofisimdeki kağıt öğütücü gibi çok özel kaynaklardan geliyor - bildiğiniz gibi: liste: sonsuz. NoiseJockey´s harika " Bisikletlerle Eğlence" -Video tam olarak bahsettiğimi anlatıyor.

Çok fazla şey olduğunu bildiğim için içlerinde saklı ilginç dokular ve tonlar Bu ilginç ses kaynaklarına gerçekten "yakınlaşmak" ve onları kaydetmek istiyorum.

Bu yüzden gözlerimi ve kulaklarımı küçük bütçeli bir çözüm olabilecek arzularım - ama pazar çok sayıda taşınabilir kayıt cihazları, mikrofonlarla dolu olduğu için ...

Siz profesyonellerin tavsiyesine ihtiyacım olabilir.

Bir Echo AudioFire4 arayüzüne zaten sahibim, ancak mikrofonum yok (henüz, ama bu başka bir hikaye) ancak dizüstü bilgisayarımı vb. yanımda taşımak istemiyorum. Taşınabilir bir çözüm arıyorum.

Tavsiyeniz için teşekkürler!

Echo AudioFire4
(kaynak: echoaudio .com)

Yedi yanıtlar:
#1
+6
Jay Jennings
2010-05-05 03:06:00 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Hoş geldiniz, P. Lockhead! Sizi, sorunuza hitap edebilecek birkaç gönderiye yönlendirmeme izin verin:

En iyi giriş seviyesi taşınabilir kayıt cihazı DIY kontak mikrofonu İlk alanım mic. "Gerilla" ile "profesyonel" kayıtların kullanışlılığı

Benim tavsiyem, bu konuda pek çok kişinin tercih ettiği giriş seviyesi kaydedicilerden birini satın almak olacaktır. sitesi, Zoom H2. Nispeten küçük bir miktar nakit karşılığında 96 kHz kapasiteli oldukça iyi bir 4 kanallı kayıt cihazına sahip oluyorsunuz.

Tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim! Bir dahaki sefere soru sormadan önce diğer konuları tarayacağım - görünüşe göre aynı / ilgili sorulara sahip birkaç kişi var. Ama bu konu başlıklarının bağlantılarını gönderdiğiniz için teşekkürler - Onları kontrol edeceğim.
#2
+6
georgi
2010-05-05 03:15:05 UTC
view on stackexchange narkive permalink

İç mekanda kayıt yapmak için Audiofire, her mikrofon girişinde ayrı kazançlar sağlayan kullanılabilir bir preamp oluşturur. Öncelikle gerekli ayarları yapmak için Echo'nun Konsol yazılımını kullanmanız koşuluyla bilgisayar olmadan çalıştırabilirsiniz (sabit pan girişleri 1&2, fantom gücü açın) ve DC adaptörü ile güç verin.

Hat girişli taşınabilir bir kayıt cihazı tercih ederseniz, örn. Sony PCM-M10, AF4'ü veya başka bir preamp (taşınabilir dahil) ve analog giriş / çıkış kullanabilirsiniz. Ancak bir Microtrack veya eşdeğeri s / pdif donanımlı bir kayıt cihazı, AF için düzgün bir bit kovası oluşturur (bilgisayardan bağlantıyı kesmeden önce örnekleme hızlarını ayarlamayı unutmayın). Son olarak, mikrofonları kendi başlarına çalıştırabilen Zoom H4n gibi XLR girişli, fantom güç yeteneğine sahip birimler var.

Güvenle dokunabileceğiniz nesnelere sahip uzun süreli dokular için favorim, DIY teması olmalı mikrofon çözümü - ucuz-o-matic piezo dönüştürücü, teller, kriko ve bir dokunuşla lehimleme, sizi saatlerce eğlenceye sokabilir ve çoğu zaman neredeyse hiçbir ücret ödemeden şaşırtıcı sonuçlar verir.

Dışarıda, Røde'nin NT3, NT4 veya NTG-2 gibi harici güç gerektirmeyen düşük maliyetli, pille çalışan birkaç mikrofon var. Pek çok ciddi profesyonel onlara sırıtıyor ama değeri konusunda Røde'u yenmeyi dene. Ambiyanslar için gizli mikrofonları keşfedebilirsiniz, ancak önce Taperssection'daki halkın ve doğa kayıtçılarının söylediklerini görün. Yukarıda listelenen @birdhousesound bağlantılarında okuduğuma göre, bu sitede çok sayıda bilgi var.

iyi şanslar!

#3
+5
Matt Cavanaugh
2010-05-05 03:13:35 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Selam Lockhead, gruba hoş geldin. Kuş evlerinin de işaret ettiği gibi, sorunuz çok yaygın bir sorudur. 700 $ 'a bir Zoom ve onunla birlikte gidebilecek bazı güzellikler alabilirsiniz, ancak kayıt cihazının kendisi genellikle sesleri toplamak için yeterlidir. Zoom'un H4n ile gittim ve bundan çok memnun kaldım. Konuyla ilgili diğer gönderilerden bazılarını okuduktan sonra özel sorularınız olursa sormaktan çekinmeyin.

H4N için gerçekten karışık eleştiriler gördüm - bazı insanlar onu çok seviyor, diğerleri bundan nefret ediyor gibi - yorumlara göz atın: http: //www.bradlinder.net/2009/03/zoom-h4n-audio-take- 2-second-time-not.htmlBu cihazı kendi ellerimde tuttum ama test edemedim - ama harika bir histi :-)
İlginç. Harici mikrofon kablolarının temas etmesi konusunda biraz sorun yaşadım, ancak onlarla biraz oynamak her türlü gürültüyü çıkarır. Keşke H4n için uzaktan kumandaya sahip olsaydım, ünitedeki "seviyeleri sürmek" düşük bir "t'kung, t'kung" sesine neden olabilir. Ancak amacım için bana gayet uyuyor. Hem dahili hem de harici mikrofonlarla harika bir ses kaydı yapabildim.
Bu yüzden buraya geldim çünkü çoğu inceleme ve yorum sadece daha fazla kafa karışıklığına yol açtı. :-(
#4
+5
NoiseJockey
2010-05-05 09:35:51 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kesinlikle küçük başlayın, bir çanta / poşet ve ihtiyacınız olabilecek kablolar için biraz bütçe ayırın ve araştırmanızı yapın. Ama tüm bunlar, alabileceğinizin en iyisini satın alın. Kullanım kolaylığı da önemlidir: Kurulumu ne kadar zor olursa, onu o kadar az kullanmak isteyeceksiniz, bu da başlamadan önce sizi durduracaktır.

En küçüğü için, daha düşük -son kaydediciler, her zaman yerleşik mikrofonları kullanmaya yönelik bir gözle bakıyorum. Benim için, etrafta ayrı bir mikrofon taşımak, kullanımlarının kendiliğindenliğinden uzaklaşıyor ... artı, preampları genellikle harika değil ve kurulum süresini uzatıyor. Diğerleri farklıdır ve bu tür cihazları mikrofon pre'lerine dayalı olarak satın alırlar, eşit derecede geçerli bir yaklaşım, bu nedenle tarzınıza ve elde etmek istediğiniz sonuçlara bağlıdır.

Beğendiğiniz bir ünite alırsanız - D50, M10 , H4n, H2, vb. - o zaman her zaman harici bir preamp ve mikrofon alabilir ve yine de bir gün yükseltme olarak sıkı, küçük bir teçhizata sahip olabilirsiniz - daha gizli kayıtlar için harika olan çok yaygın bir yaklaşım. Bunun ötesine geçseniz bile / ne zaman geçseniz bile, o eski, daha ucuz teçhizatın bile hala kullanımları olduğunu göreceksiniz. İşte fiyat ve değer burada farklılık gösterir!

#5
+3
Nathan
2010-05-06 02:32:41 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Yolculuğunuz değişebilir, ancak indie film kayıt kitimde neler var:

Marantz PMD661 kaydedici (fiyat için harika pre amfiler, stereo mikrofonlarda vasat yerleşik)

Rode NT4 (stereo konum ve ortam kayıtları için)

Audix SCX1-HC (mono ve boom mikrofon uygulamaları için hiperkardioid mikrofon)

Harici mikrofon kullanmak istiyorsanız (ve muhtemelen kullanacaksınız), tüm preampların eşit yaratılmadığının farkında olun. Bulacağınız en büyük fark gürültü katında. Piyasadaki birçok popüler kayıt cihazının harika bir karşılaştırması:

http://www.wingfieldaudio.com/portable-recorder-noise.html

Ayrıca, Rode'un gerçekten çok iyi şeyler yaptığını düşünüyorum, ancak ben sadece gerçek kondansatör mikrofonlarını (NT3, NT4, NT1, NTG-3, vb.) öneririm, alt uç elektret kondansatör mikrofonlarını (NTG-1 , NTG-2, vb.). Elektret kondansatörleri, gerçek kondansatörlerden daha fazla gürültü ve daha kötü performansla sonuçlanan farklı bir teknoloji türüdür. AA pille çalıştırılabiliyorsa, gerçek bir kondansatör mikrofonu değildir.

Kurulumum, özel ihtiyaçlarım için son derece optimize edilmiştir, bu nedenle tüm bu yorumları bir parça tuzla alın. Benim için, ortam stereo arka planlarını, stereo konser / müzik kayıtlarını, foley, film boom mikrofon çalışması ve ADR'yi ve net, temiz ve parazitsiz sesi kapsayacak bir şey istedim. Bu amaçlar için kurulumum harika. Farklı hedefleri ve bütçeleri olan bir başkası için hepsi yanlış şeyler olabilir. Sizin için en iyi malzemeyi aldığınızı öğrenene kadar yeterince araştırma yapın.

#6
+2
P. Lockhead
2010-05-05 18:36:37 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Tavsiyeniz için çok teşekkür ederim.

İyi dahili mikrofonlara ve harici mikrofonlar için giriş seçeneğine sahip düşük kaliteli bir kayıt cihazı için kulaklarımı açık tutacağım.

Sony PCM-M10 hakkında övgüler okudum - belki bir NTG-2 alacağım (bu, düşük kaliteli bir shotgun mikrofon ve çok fazla kaydetmeden ses kaynaklarına "yaklaşmanın" bir yolu gibi görünüyor ambiyans.

NTG-2 benim ilk yoğunlaştırıcı mikrofonumdu, ancak geriye dönüp bakıldığında, bir hiperkardioid daha iyi bir yatırım olurdu. Av tüfeği, akustik olarak parlak veya yansıtıcı alanlarda iç mekanlarda kullanılmak üzere tasarlanmamıştır ... hiperler her yerde, her zaman kullanılabilir. NTG-2 para için harika bir anlaşma ve sizin için doğru olabilir, ancak sadece kendi deneyimlerimi paylaşıyorum. Randy Thom bir keresinde, "Herhangi bir mikrofonu bir ses kaynağına yeterince yaklaştırırsanız yönlü hale gelir;" demişti. her şey sinyal ile ilgili: gürültü oranı! :-)
Yazdıklarınızı anlamak için birkaç makaleyi gözden geçirmem gerekiyordu ama bu harika çünkü yeni başlayan biri olduğum için şimdi birkaç şey daha biliyorum. Ha! :-) Fakat ortaya çıkan başka bir soru daha var: Bir hiperkardiyod, taşınabilir kayıt cihazım ne olabileceğine dair dahili mikrofonlardan (onları ses kaynağına yeterince yaklaştırdığımda) "daha iyi" bir şekilde sesi yakalayacak mı? Sadece profesyonel olmayan boş zaman bütçeme uyan bir hiper tavsiye edebilir misiniz?
Elbette! Kısaca söylemek gerekirse: dahili mikrofonlar stereodur, hiper sesler monodur ... herhangi bir harici mikrofon araştırır. daha iyi frekansa sahip. tepki ve dinamik aralık ve daha düşük "kendi kendine gürültü" ... Røde NT3, Oktava MK-012 (daha gürültülü ancak en ucuz modüler kapsül sistemi) iyi bütçe kardiyoitleri / hiperkaryoidler olacaktır. Harici bir mikrofon alırsanız, rüzgar koruması satın alın (Rycote top tıkacı ve tüylü kılıf gibi), aksi takdirde dış mekan seçenekleriniz sınırlı olacaktır. Umarım yardımcı olur!
#7
  0
P. Lockhead
2010-05-17 00:54:24 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Tamam, yerel mağazalara gittim, pek çok mobil kayıt cihazına baktım ve sevdiğim 2 ünite bulduğumu düşünüyorum: Olympus LS-11 ve Sony PCM-M10 (LS-11 "daha kalın" geliyordu / benim için "daha iyi", ancak Sony daha ucuz ve zaten rüzgar korumasıyla geliyor - 100 Euro tasarruf edebilirim). Ne yazık ki, ikisi de XLR'yi desteklemiyor, bu yüzden fantom güce ihtiyaç duyan harici mikrofonlar (gelecekte alacağım bir şey ...) bir seçenek değil.

Sooooo ... daha iyi bir seçim: bu mobil kayıt cihazlarından birini alın ve sadece aradığım şeyleri (ambiyans DEĞİL, ancak belirli ses kaynakları) kaydetmeye başlayın VEYA paradan tasarruf edin ve harici bir mikrofon (Noisejockey'den bahsedildi Røde NT3 veya Oktava MK-012) ve bir ünite alın XLR'yi destekleyen, daha iyi sonuçlar almayı umuyor musunuz? Daha büyük bir bütçe için tasarruf etmek aylar alacak.Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 2.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...