Soru:
Metal için mikrofonlar (çığlık atan vokaller)
Abernacl
2010-05-01 22:47:06 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Merak ediyorum da, çığlık atan bir vokalistle bir metal grubu kaydederseniz, hangi mikrofonların en temiz ve en uygun olduğunu düşünüyorsunuz?

üç yanıtlar:
#1
+4
Simon James French
2010-05-02 00:31:18 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bir arkadaşım daha önce vokaller için AKG D112 kullandı ve mükemmel bir şekilde ortaya çıktılar. Elbette bu mikrofon, çığlık atan vokaller için harika olurdu çünkü zaten biraz hırpalamaya alışmıştı.

Denemeye değer olabilir.

Önemli olan, sanırım sonradan ses geliyor.

İyi şanslar :)

Bu bir vokal mikrofonu için çok garip bir seçim ... ama ben bir mikrofon seçiminde hoşuma gidiyor. ;-) Düşük kaliteli, süper yüksek SPL kullanımı; bu ilginç yaklaşımı paylaştığınız için teşekkürler. Muhtemelen eski Black Metal kurabiye canavarı vokalleri için iyi!
Evet! Onu vokal için kullandığını görünce hepimiz şok olduk .. ancak, onunla aldığı sesi duyduktan sonra ... sadece vay!
#2
+2
georgi
2010-05-01 23:00:23 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bir süre önce vokalistin mikrofona çığlık attığı bir müzik projesinde çalıştım ve u47 klonlu bir tüp mikrofon harika bir iş çıkardı. (vokalist de öyle yaptı :) eğer bütçeniz çok yüksekse ve bu da aşırı bir fiyatsa, modellerden çok tekniklere mi bakın?

#3
+1
VCProd
2010-05-03 19:31:49 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Canlı değil, stüdyo bir şey aradığınızı fark etmeden önce ilk olarak Audix OM7 ile yanıt verdim. Canlı performanslar için tasarlanmış mikrofonlarla asla kayıt yapmayın.

Sağlam bir standartla giderdim - AT4040 veya 4047, Shure SM7, Neumann U87 - biraz daha fazla ödemek istiyorsanız - ve önüne iki pop filtresi koyarım. RODE NTK'nin rock vokalleri için gerçekten sağlam olduğunu duydum, ancak kendim duymadım.

Kendinizi tek bir mikrofonla sınırlamayın - bu özel vokaller için doğru mikrofonu bulmanız biraz zaman alabilir. Ayrıca çalıştığınız alana da dikkat edin. Çoğu mikrofon, bir iso kabininde kulağa hoş gelmez, doğru ses vermeleri için daha geniş bir hava boşluğuna ihtiyaçları vardır.Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 2.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...