Soru:
Cam Kırıcılarını Kaydetme
Jay Jennings
2010-04-30 21:15:07 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Uzun flüoresan tüpleri parçalayan kısa bir iç mekan kayıt seansı planlıyorum. Bunu kim yaptı ve paylaşacak bilgece tavsiyeleri var? Mikrofon seçenekleri? Sesi çok fazla renklendirmiyorken kalıntıları tutmanın en iyi yolu nedir? Yüzeyler? Şimdiden teşekkürler -

EK: Zararlı gazlar veya kimyasallar içeren ya da içermeyen ampullerin parçalanmasının potansiyel tehlikeleri hakkında henüz kimse yorum yapmadı. Bunun CRT monitörleri için de bir endişe olduğuna inanıyorum. Düşünceler mi?

Bunlar +1 bu sitede daha çok ihtiyacımız olan sorular.
Beş yanıtlar:
#1
+7
Matt Cavanaugh
2010-04-30 23:26:06 UTC
view on stackexchange narkive permalink

İlk saha kayıtlarımdan biri camları kırmaktı. Bunlar hatırladığım bazı şeyler:

 • Muşamba koymak temizlik için harikadır, ancak dikkatli olmazsanız sesi biraz renklendirebilir.
 • Kalın giyin her zaman eldiven, tercihen deri.
 • Yara bandını hazır bulundurun.
 • Yerel ev tadilatı mağazanızda müşterilerden arta kalan cam parçaları dolu kovalar var. size her şeyi verecekler :)
 • Kuzey Carolina'da geceleri boş bir alanda H4n ile kayıt yapmak, böcekler ve ara sıra trafik gibi istenmeyen sesler için kötü, ancak camın çürümesine yardımcı olması açısından harika
 • Büyük parçalar halka, küçük parçalar parıldıyor.
 • Çekiç kafası daha küçükse bir eliyle bardağı tutarken diğer sesle çekiçle vurmak düzgün.
 • En sevdiğim sesler, yükseltilmiş bir kül blokunun köşesindeki küçük parçaları kırmaktan ve tüm camı muşamba kutusundan bir kutuya dökmekten (bir tahta oyunundaki parçaları tekrar kutuya dökmek gibi) olabilir.

Git iyi şanslar ve güvende olun.

Ev tadilatı bağlantısı için harika bir ipucu - teşekkürler, Matt!
Aynı fikri bedava kiremit, tuğla ve ahşap artıkları almak için kullandım. Aslında fayans kesicinin hurdalarını bana vermesi için bir karo satın almak zorunda kaldım, ama 97 sent için buna değer olduğunu düşünüyorum.
Vay canına, bu gönderi harika tavsiyelerle dolu. İyi iş Matt!
Güzel olan Matt.
@Matt Harika bir tavsiye bu bana çok yardımcı olacak.
Gönderiyi beğenmenize sevindim. Ev İyileştirme numarasına bir ek olarak, o zamandan beri, gülümser ve nazikçe sorarsanız, yakınlarda ücretsiz ses yetenekli malzemeler (yani çöp) sağlayan birçok kurum olduğunu keşfettim. Bir adam bana bir kutu güzel ıvır zıvır verdi çünkü kulağa hoş gelebileceğini düşündü.
#2
+5
Colin Hart
2010-04-30 22:10:28 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Çok fazla kırık cam kaydı yapmadım, ancak birkaç tane yaptım. Büyük bir oturum yapacak olsaydım, onu şu şekilde tasarlardım:

 1. Çalışmak için uygun bir alana sahip güzel, temiz bir çimento zemin bulun.

 2. Bu güzel alanı içeren oda sese çok fazla karakter katıyorsa (yankı, sinir bozucu modlar, çarpıntı vb.), bu sorunlardan bazılarını tedavi etmek için biraz zaman ayırın

 3. Bir tür yatılıyla camı kıracağınız alanı özetleyin. Kırık camların çoğunu durdurmak için bir sınır oluşturan 2x6 ahşap, metal vb. Olabilir. Kanımca, bunu yapmanın en iyi yolu, camın altından kaymasını önlemek için alanı neredeyse tamamen asılı mobilya pedleriyle (tavandan veya mikrofon sehpalarından), belki bir ayağı veya daha fazla yere koymaktır. Aralarına hiçbir şey girmeyecek şekilde yanları da sabitleyebilirsiniz. Döşemeli pedler yalnızca camı içeride tutmak ve sesi renksiz bırakmakla kalmaz, aynı zamanda size oda yankısından korunaklı geçici bir "kabin" sağlar.

 4. mikrofonlar (muhtemelen mikrofonlara çarpan camın kayıtlarınızda ping atmasını önlemek için üzerlerine köpük veya tüy koymak iyidir).

Mikrofonlara gelince, ben Birkaç LDC'yi deneyin, belki postaya biraz tatlılık eklemek için bir av tüfeği, bir stereo mikrofon vb. Muhtemelen 416, C414 ve benzeri gibi daha parlak mikrofonlardan uzak durmaya çalışırım. Şerit mikrofon muhtemelen kulağa hoş gelir. Ama onu koruduğunuzdan emin olun!

Umarım kendimi yeterince iyi anlatmışımdır. Bir şeyi açıklamam gerekirse bana bildirin!

~ Colin

Harika cevap, Colin. LDC'ler?
Üzgünüm ... Büyük Diyaframlı Kondenser.
Ah tamam, anladım, teşekkürler.
#3
+4
NoiseJockey
2010-05-01 03:36:16 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Sağlık açısından bakıldığında, daha korkunç olan tadı kompakt flüoresan ampuller gibi görünüyor - tüpler daha iyi görünüyor. Enkazın vakumlanmasının kötü olduğunu okudum - küçük bir alanda eşyaların çok fazla havalanmasını önleyin. İyi havalandırın ve dikkatli olun ve daha uzun tüpler için riskler o kadar yüksek gibi görünmüyor. Doğrudan temas ve solunum parçacıklarından kaçının ve bulduğum çoğu kaynak iyi olacağınızı gösteriyor gibi görünüyor. Daha sonra alanı havalandırın, temizlemek için ıslak bir kağıt havlu kullanın ve - en önemlisi - kırıkları tehlikeli atık olarak atın (uygun yere bırakın), sadece çöp kutusuna atmayın.

Birdhousesound, işlerin nasıl gittiğini ve seanstan öğrendiklerinizi paylaşmak için yorum yapmalı veya bir yanıt göndermelisiniz!

Sağlık ipuçları için teşekkürler - birinin umursadığını bilmek güzel!
#4
+3
user80
2010-04-30 22:09:24 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bu tür işler için eski çarşafları kullanmayı seviyorum. Tüm parçaları yakalarlar, sessizdirler ve tüm kırıklarla kolayca sarılarak tek seferde imha edilebilirler.

Mikrofon seçimiyle ilgili olarak, hoş ve yakın konumlandırılmış bir ön camı olan Rode NT1-A gibi ucuz bir büyük diyafram kondansatör kullanırdım. Daha sonra ön camı temizlemek için biraz sıkıştırılmış hava kullanırdım.

Gözlük, koruyucu maske ve ağır eldivenler takmayı unutmayın ve bolca eğlenin. Cesursanız, onları yakalamadan önce sıkmak kulağa harika gelebilir, aynı zamanda onları mevcut enkazın üzerine kırabilir. Yine de çok fazlasına ihtiyacınız olacak.

Başlamadan önce, yapabileceğiniz tüm farklı seslerin bazı mükemmel örnekleri olduğu için You Tube 'a bir göz atın. Açıkçası tüm kendini sergileyenlerin aklında başka bir amaç vardı, ancak bu, hangi sesleri yakalamak istediğinizi planlamak için hala harika bir kaynak.

kutsal saçmalık o youtube çocukları deli. Vay.
#5
+3
Joe Griffin
2010-05-14 22:57:41 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Yukarıdakilerin tümü, ayrıca güvenlik gözlükleri takın.

Evet, henüz kimsenin bundan bahsetmemesine şaşırdım.


Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 2.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...