Soru:
Ses tasarımı ile ilgili herhangi bir podcast dinliyor musunuz?
user80
2010-04-16 12:31:38 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Düzenli olarak sesle ilgili bir dizi podcast dinliyorum ve bunların ne kadar popüler olduğunu ve kaçırıp kaçırmadığımı merak ediyordum.

Şu anda dinlediğim şeyler: AudioNowcast, EM Podcasts, Fistful of Cables, Gameaudio, The Home Recording Show, Home Studio Köşe, Ev İçi Kayıt, Yeni Media Gear, Project Studio Ağı, Kayıt Salonu, Ronan'ın Kayıt Gösterisi, Slau ile Oturumlar, Shure Cast, Sine Language, Sonic Talk , Ses Üzerinde Ses ve Kulağa İyi Geliyor.

Farklı nedenlerle hepsini dinlemekten zevk alıyorum.

Hangi podcast'leri önerirsiniz?

podcast icon

Vay canına - duyduğum tek şey Sound On Sound. Liste için teşekkürler!
Hehe, bu ters bir soru gibi: Burada tüm (yararlı) bilgileri veren kişi sensin. Teşekkürler!
Teşekkürler, yıllardır bu tür şeyler arıyorum ...
Beş yanıtlar:
#1
+4
Andrew Spitz
2010-04-16 16:07:58 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bu iyi bir liste, teşekkürler ... Oradan sadece birkaçını biliyorum. Aboneliklerimi güncellemem gerekecek.

Ses Fikirlerinin ses efektleri üzerine küçük bir dizisi vardı. Onlar için biraz büyük bir reklam gibi geliyor ve harika bir podcast değil, ancak yine de dinlemeye değer.

Sorunuzu yanıtlamamak için, RadioLab ses tasarımıyla ilgili değildir, ancak gerçekten iyi bir ses tasarımına sahiptir. Karmaşık kavramları açıklamaya yardımcı olmak için sesi kullanma biçimleri çok iyi yapılmış. Benim favorilerimden biri.

RadioLab harika bir gösteri. Konuşma radyosuyla ses tasarımının ne harika bir birleşimi. Bu benim en sevdiğim ses sanatı türüdür: sağlam bir anlatımla yoğun bir şekilde yönlendirilir.
@MtL Pekala ...
#2
+3
AzimuthAudio
2012-10-02 06:49:35 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bu şu anda gerçekten eski bir soru ama listeye ekleyeceğimi düşündüm. Rene Coronado (Dallas), Dustin Camilleri (Chicago) ve ben (Toronto) tamamen ses tasarımı ve ses yayınlarıyla ilgili yeni bir podcast yayınladık. Tonebenders denir. İlk bölümü dinlemek istiyorsanız www.tonebenders.net adresine gidip indirebilir veya RSS beslemesini alarak iTunes'u abone olacak şekilde ayarlayabilirsiniz.

Tonebenders'ın Origin Stories başlıklı ilk bölümü dinleyicileri şovun sunucularıyla tanıştırıyor. Her sunucu, derinlemesine tartışmalar yoluyla, sonunda nasıl seste çalışmaya başladığını ve bu yolda yaşadığı hatalar ve zaferlerin hikayesini anlatıyor. Ayrıca, Dustin Camilleri 2012 Kyma Uluslararası Ses Sempozyumu (K.I.S.S.) için St. Cloud, MN'ye yaptığı son geziden bahsediyor. Dustin dinleyicileri Kyma yazılım / donanım sistemini tanıtıyor ve konferansı ele alıyor.

Dinleyin ve ne düşündüğünüzü veya gelecekteki bölümler için herhangi bir fikriniz olup olmadığını bana bildirin.

#3
+2
ianjpalmer
2010-04-23 13:59:45 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Touch Radio'nun podcast'ini yayınlamayı seviyorum. Doğa kayıtlarından (Chris Watson gibilerinden) saatlerce süren ortam ses manzaralarına kadar harika bir karışım.

Harika şeyler.

#4
+1
EMV
2010-04-23 22:22:59 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Tamamen tek bir kişi tarafından farklı yerlerde yapılan çift sesli kayıtların yer aldığı Binaural Airwaves podcast'ine rastladım. İlginç görünüyor.

#5
+1
Matt Cavanaugh
2010-04-24 05:56:42 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Aramanız gerekmeyen bir diğer şey de Apple'ın Meet the Filmmaker. Ses nadiren öne çıkarılsa da çoğu bölüm sinematik süreç hakkında harika bir fikir verir. En sevdiğim şey, bir hikayenin belirli bölümlerinden elde etmeye çalıştıkları şeyi doğrudan yönetmenlerden duymak ve ardından ses ekibinin bunu filmin ses manzarasıyla canlandırmaya ne kadar yakın olduğunu görmek için kendimi kontrol etmektir.Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 2.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...