Soru:
Ücretsiz Sanal Enstrüman VSTi'ler
Mark Heath
2011-05-07 00:16:15 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Hangi ücretsiz sanal enstrüman VST'yi önerebilirsiniz? Favorilere oy verebilmemiz için lütfen yanıt başına yalnızca bir enstrümana bağlantı verin.

Her eklenti için yararlı bilgiler şunları içerir:

 • indirme bağlantısı
 • özellikler
 • ekran görüntüsü
 • desteklenen platformlar (ör. Windows / Mac, VST, RTAS, AudioUnit)
 • ses türleri (ör. sentezleyici, davul makinesi, örnekleyici)
 • ek ön ayarların / örneklerin mevcudiyeti
 • kurulum gereksinimleri (indirmek için kayıt olun, bir yükleyiciyi çalıştırın vb.)
 • CPU kullanımı

Top yuvarlanmaya kişisel favorilerimden birkaçıyla başlayacağım. İnsanların başka neler bulduğunu görmek için can atıyorum.

n.b. bu, yetkisi olan herkes tarafından bir topluluk wiki'si yapılmalıdır

Unutmayalım: http://www.kvraudio.com/
@sims, KVR'yi seviyorum, ancak eklenti veritabanı, oradaki çöp dağları nedeniyle kullanışlılığını kaybediyor (ve çok az inceleme, böylece onları kolayca sıralayamazsınız). Bu soruyu oluştururken umudum, iyi soruların en üste oylanabilmesiydi.
Beş yanıtlar:
Mark Heath
2011-05-07 00:47:27 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Synth 1, Japon geliştirici Ichiro Toda'dan çok güçlü ve esnek bir synth. Web sayfalarının Japonca olması ve GUI'nin diğer synth'lerden daha az kaygan olması nedeniyle ertelemeyin - bu en kaliteli enstrümandır. Neler yapabileceğini anlamak için, tamamen Synth 1 ile yapılan "One Synth Challenge" daki bazı girişleri dinleyin.

Synth 1 GUI

İşlevsel olarak Clavia Nord Lead 2 Red Synth üzerinde modellenmiştir. Özellikleri:

 • 2 Osilatör, FM modülasyonu, halka modülasyonu, senkronizasyon, modülasyon zarfı.
 • 4 tip filtre, distorsiyon.
 • 2 LFO (sunucu ile senkronize).
 • Arpejatör (sunucu ile senkronize).
 • Tempo gecikmesi (ana bilgisayar ile senkronize), stereo koro / flanger.
 • Legato modu, portamento.
 • 16 not polifoni.
 • 128 ön ayar.
 • SSE talimatları vb. kullanılarak hafif CPU yükü için baştan sona optimize edildi
 • Otomasyon .

Bunun için çok sayıda ücretsiz ek banka alabilirsiniz (örneğin, bu büyük koleksiyona bakın).

Synth1 harika bir analog synth VST'dir - çok kullanışlı, harika ses, CPU kaynaklarına ışık ve tamamen ücretsiz! Onu her yerde Muse Reseptörümde kullanıyorum. Şiddetle tavsiye edilir.
Mark Heath
2011-05-07 01:03:39 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Native Instruments Kore Player, sizi ücretli seçeneklerinden birini satın almaya teşvik etmek için tasarlanmış ücretsiz bir yazılım aracıdır, ancak parası olmayanlar için bir başlangıç ​​ses seti olarak çok kullanışlıdır. Piyanolar, yaylılar ve davulların yanı sıra daha fazla elektronik ses dahil çok çeşitli sesleri kapsayan 150 ücretsiz ön ayara sahiptir. Kore Player'ın güçlü yönlerinden biri, yamaları kategorilere ayırmanın sezgisel yoludur ve peşinde olduğunuz ses türüne gitmeyi çok kolaylaştırır. En sevdiğiniz seslere yıldız derecelendirmeleri ekleyebilirsiniz, bu çok faydalıdır.

Kore Player GUI

Her yama size değiştirebileceğiniz sekiz parametre ve bunların sekiz farklı varyasyonunu sunar. arasında geçiş yapabileceğiniz parametreler. Başlık altında Kore Player, çeşitli yazılım araçlarının (örneğin Kontakt ve Massive) tüm gücünü kullanıyor, ancak ücretsiz sürümde, yalnızca bunların kullanıma sunduğu parametreleri değiştirebilirsiniz.

Yapamazsınız. kendi seslerinizi oluşturun, ancak Native Instruments'tan eklenti ses paketleri satın alabilirsiniz. Windows ve Mac için 32 bit VST, AU veya RTAS olarak mevcuttur.

Yüklemek için size bir indirme bağlantısı ve aktivasyon kodu gönderirler ve siz de NI Hizmet Merkezi uygulamasını kullanarak işlerinizi güncel tutarsınız. tarih (ayrıca diğer araçlarından bazılarının ücretsiz sürümlerini de güncelleyebilirsiniz).

Mark Heath
2011-05-07 13:19:26 UTC
view on stackexchange narkive permalink

rgc: audio / Cakewalk sfz, dahil edilmiş hiçbir ses olmamasına rağmen, tüm zamanların en iyi ücretsiz sanal enstrümanlarından biri olarak sıralanmalıdır. Temelde, sesleri sfz adı verilen açık metin tabanlı bir formatta da yükleyebilen bir SoundFont oynatıcısıdır. Son derece saygın softsynth geliştiricisi René Ceballos tarafından oluşturulmuştur ve bellek / CPU kullanımı ve ses kalitesi taleplerini dengelemek için çeşitli modları destekler.

SFZ GUI

sfz dosya biçiminin kendisi popülerlik kazanmıştır ve artan sayıda örnekleyici artık bu biçimi desteklemektedir (her ne kadar tümü tüm işlem kodlarını tam olarak desteklemese de). Ek olarak, internetten indirilebilecek yüzlerce ücretsiz ses yazı tipi vardır. Başlamak için KVR'deki " sonsuz ücretsiz SoundFont listesi" başlığına bakın.

Yalnızca Windows VST olarak mevcuttur. Ne yazık ki, birkaç yıldır aktif olarak geliştirilmemiştir ve çok çekirdekli sistemlerde sorun yaşayabilir. Motor artık Cakewalk Dimension Pro aracının bir parçasıdır, ancak yalnızca kesin sfz oynatma motorunu (veya ücretsiz Alchemy Player'ı istiyorsanız) çok ucuza Dimension LE alabilirsiniz. Daha az işlem kodu desteğine aldırmazsınız - ayrıntılar için diğer yanıta bakın).

Plogue sforzando, Windows veya OS X'te çalışacak
JayP
2011-10-17 19:47:31 UTC
view on stackexchange narkive permalink

İyi ses veren bir vinil efekt eklentisi arıyorsanız, Izotope Vinyl

 • Simple'dan başkasına bakmayın .
 • Ucuz (ücretsiz!).
 • Kulağa hoş geliyor.
 • Kolayca yapılandırılabilir; kendi toz seviyenizi, aşınma seviyenizi, elektriksel gürültüyü ve daha fazlasını ayarlayın.
 • 64-bit.
 • En sevdiğiniz parçayı kullanabilmeniz için çoklu eklenti formatları (RTAS, AU, VST) DAW.
Mark Heath
2011-05-07 00:32:14 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Camel Audio Alchemy Player, daha tam özellikli Alchemy synth programlarının ücretsiz bir sürümüdür. Lead'lerin, pad'lerin, bazların, ses manzaralarının vb. Olağan synth tabanlarını kapsayan 200 yama ile birlikte gelir ve ön ayarlar tek tip yüksek kalitede. Onu kalabalıktan ayıran şey, sfz dosyalarını yükleme yeteneğidir ve bu da bunu güçlü bir örnekleyici yapar. Şu anda sfz işlem kodlarının yalnızca küçük bir alt kümesini destekliyor, ancak örneklenen araçların çoğunu yüklemek için yeterli.

Alchemy Player interface

Yapmıyorsunuz Tam Alchemy sürümünün tüm düzenleme gücüne erişemezsiniz, ancak arayüz, sesi gerçek zamanlı olarak çeşitli şekillerde dönüştürmek için midi sürekli denetleyicileri kullanmanıza olanak tanır; her yamanın 8 varyasyonu vardır (genellikle oldukça farklıdır) arasında geçiş yapabilirsiniz.

Eklenti paketleri satın alarak ve yamaları tam olarak düzenleme yeteneğinin kilidini açmak için synth'in tam sürümüne yükselterek önceden ayarlanmış kitaplığı genişletebilirsiniz.

Windows ve Mac'te 32 veya 64 bit ana bilgisayarlar için VST / AU / RTAS olarak gelir. Yine de indirmek için web sitesinde bir hesap oluşturmanız gerekir.Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...