Soru:
Ses gönderisinde dünyaları hareket ettirmek
Karol Urban
2011-01-15 04:23:31 UTC
view on stackexchange narkive permalink

TV programcılığı dünyasında gerçeklik, belgesel & belgesel dizisi çalışması, çok sayıda tanıtım, bazı tiyatro fragmanları ve bazı bağımsız film çalışmaları ile çalışıyorum. Şu anki işim, uluslararası dağıtılmış bir televizyon ağı için şirket içi bir televizyon mikseri olarak. Burada, ses gönderisinde çalışma deneyimimin toplamında olduğu gibi, prodüksiyondan sonra da sesin "kişisiyim". Yani, VO kaydı yapıyorum, ara sıra ADR yapıyorum, tonlarca diyalog düzenlemesi yapıyorum, çok sayıda ses tasarımı yapıyorum, müşterilerle çok sayıda miks seansı yürütüyorum ve hatta bazen departman için standart işletim prosedürlerinin geliştirilmesine yardımcı oluyorum ve şirket için kalite kontrol gereksinimleri. Ben ses onarımı yapan kişiyim ve yaratıcı katkı sağlayıcısıyım. Ama "lotta" olduğunu biliyorum ve büyük dub sahne türü ortamlarda durum böyle değil. Ve gerçekte, ekip çabası yaklaşımı, bu diğer sesli gönderi biçimleri hakkında en çekici bulduğum şeydir.

Birden çok şapkamla sesli belgesel, belgesel, gerçeklik, bağımsız filmde üst düzey statüye sahip olsam da , promosyon, fragman ve reklam kampanyası dünyasında, bu durumun dramatik bir yüksek bütçeli parti konserine veya stüdyo destekli bir programa veya özelliğe aktarılması (bu noktada istemem) olasılığını düşük buluyorum. Bununla birlikte, bir departmanı yönettikten, bir ağ için şirket içinde çalıştıktan, serbest çalıştıktan ve sektöre on yıldan fazla bir süredir stajyer fırsatlarına ve diğer temel giriş seviyesi pozisyonlarına bakarak kendime veya yeni şirketime en iyi şekilde hizmet edemeyeceğimi hissediyorum. Ama belki de yaklaşım o kadar farklı ki yanılıyorum.

Bir tür ses gönderisinden diğerine geçerken (eğitici eğlence / gerçeklik televizyonunda mikser / ses tasarımcısı ve bağımsız filmde yüksek sesle çalışan bir ses ekibine bütçelendirilmiş dramatik TV / film), kendine, projeye ve diğer ses adamlarına en iyi şekilde hizmet etmek için ne tür bir pozisyon aramalı? Tamamen yeniden başlamalı mıyım? Uygun hareket nedir?

Bir cevap:
Justin P
2011-01-15 06:29:15 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bir müzik evinde ulusal televizyon reklamları için kurum içi ses tasarımcısı olarak on yıllık bir pozisyondan, daha yüksek bütçeli film ve bazı dramatik ağ televizyonları yapan bir tesiste düşük ücretli, çırak ses editörü pozisyonuna geçtim. .

Statü ve maaşta büyük bir kesinti oldu. Yüksek profilli reklamları kesmekten, tasarlamaktan ve karıştırmaktan yiyecek satın almaya, koşucu olarak hizmet vermeye (LA trafiği en kötüsü) ve hatta kullanılmış motor yağını geri dönüştürülmek üzere şirketin minibüsünden Pep Boys'a götürmeye gittim. Bazı ciddi stajyerlerin bezdirilmesinden sonra, sonunda, ses düzenlemelerini resim değişikliklerine uydurmak, diyalog editörleri için alternatif çekimler bulmak, OMF'leri çözmek ve binlerce ayak izini kesmek gibi yardımcı editör görevlerini üstlendim.

İlk maaş çekime baktıktan sonra gururumu ve şaşkınlığımı bir kenara bırakmak zorunda kaldım, ama geriye dönüp baktığımda işe koyulduğuma sevindim. Film ses gönderisi hakkında çok şey öğrendim (her film ses editörünün bir noktada asistan olarak hizmet vermesi gerektiğini düşünüyorum) ve bu arada birçok harika insanla tanıştım. Birkaç yarı saygın film kredisi kazandım ve son zamanlarda bir film stüdyosunda şirket içi ses editörü olarak başka bir işe girdim; benim için rüya gibi bir iş, bu yüzden harekete geçtiğime sevindim.

Orta düzey bir ses sonrası insanı olmakla ilgili fark ettiğim şey, paralel bir hareket yapmanın neredeyse imkansız olması. Görevde bir homurdanma pozisyonundan başka bir homurtu pozisyonuna geçebilirsiniz veya en üst seviye ses amirleri bir tesisten diğerine geçebilir (muhtemelen adanmış bir müşteri tabanına sahip oldukları için); ama biz orta seviye insanlar genellikle hareket etmek için bir adım atmak zorundayız. Çırak temelli bir alanda çalıştığımız için, birçok film ses tesisi, üst sıralarda yükselmeye çalışan insanlara sahip. Bir yere homurdanma aidatınızı ödemeden girerseniz, büyük olasılıkla bazı insanların size kızmasına neden olursunuz.

Becerilere sahipmişsiniz gibi göründüğü için, geçmişinizin hızlı bir şekilde yukarı çıkmanızı kolaylaştıracağını söyleyebilirim. Eğitim-eğlence gerçekliğinde gelişmek için gereken sıkı son tarih, triyaj temelli, çoklu ses becerileri size film dünyasında iyi hizmet edecek. İyi şanslar. Bunun yeniden başladığını düşünmeyin ... sadece başka bir merdivene atlayın.

@Justin, iyi söyledi. En cesaret verici cevap olmayabilir ama kesinlikle doğru ve dürüst.
Harikasın. Bunun için çok teşekkür ederim. Tam olarak şüphelendiğim şeydi ama asla söylenmedi. Garip bir şekilde, kendimi tuhaf bir şekilde cesaretlendirilmiş hissediyorum. : O) Şimdiye kadarki yolculuğun için tebrikler Justin!
Niyetim hiçbir şekilde cesaret kırıcı değildi, sadece gerçekçi. Sanırım benim durumum da biraz aşırı olabilir. Demek istediğim basitçe: Postayla farklı bir dünyaya (makul bütçeli anlatı filmi gibi) girmek için bir adım geri atmanız gerekse de, deneyiminiz ve iyi bir tavrınız ile yeni bir merdivenden çoğundan daha hızlı tırmanacaksınız. . Gemiye geldiğinizde film gönderisindeki mantıklı hiçbir kişi on yıllık deneyiminizi azaltmayacaktır. Devam et diyorum.


Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 2.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...