Soru:
Bir ev 'vokal kabini' kurmak
steevc
2011-01-12 19:10:41 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bazı vokalleri kaydetmeye bakıyorum ve bir bütçeyle nasıl iyi sonuçlar alacağıma dair ipuçları arıyorum.

Kurulumum pop filtreli bir tripod üzerindeki Zoom H4'e dayanıyor. Bu bilgisayara bağlı olduğundan çok uzağa taşıyamıyorum.

Oda 3x5m. Tüm aile tarafından kullanılan bir ev ofisi / çalışma odası olduğu için, bir bütün olarak odadaki ses tedavileri için çok fazla alan yok, ancak odanın etkisini azaltmak için mikrofonun etrafında yastıklar vb. Böyle bir şeyi, ihtiyaç duyulduğunda kolayca kurulabildiği sürece düşünürüm.

Öneriler?

Iki yanıtlar:
david.mchonechase
2011-01-12 20:18:30 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Geçen hafta sonu benzer büyüklükteki bir odada bazı vokaller kaydettim. İnternette bulduğum bir numara, ekstra mikrofon sehpaları ve birkaç çarşaf veya battaniye almaktı. Bunları vokalistin etrafında, özellikle arkalarında (mikrofonun işaret edeceği yer) "duvarlar" oluşturmak için kullanın. Battaniye duvarının vokalistten daha uzun olduğundan emin olun.

Odanın başka bir yerinde yastıklar, minderler, ayakkabı kutuları vb. pek çok şey bulundurmanın da yararlı olduğunu gördüm. (Çıngırak veya başka ses çıkarmadıklarını varsayarsak :). Bu özellikle köşelerde ve duvar boyunca geçerlidir.

Ananth
2011-02-28 01:45:37 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kendin Yap: Taşınabilir Mini Vokal Kabini - http://www.instructables.com/id/Portable-Mini-Vocal-Booth/Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 2.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...