Soru:
Düzenleme / miksaj seansları sırasında işitme koruması
Davide Favargiotti
2010-05-26 14:39:13 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ciao

En değerli varlığımız olan kulaklarımızı nasıl koruyorsunuz?

Özellikle düzenleme / miksaj seansları sırasındaki davranışınız nedir? Sadece birkaç dakikalığına bile olsa, ara sıra frene basmaya çalışacağım, ancak müşterileriniz olduğunda veya işinize odaklandığınızda bu her zaman kolay olmuyor.

Ve ben sigara içme, bu yüzden nikotine gerek yok! ;)

Beş yanıtlar:
Colin Hart
2010-05-26 17:54:56 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Karışık oturumlar sırasında olabildiğince sık ara veriyorum. Kaydırma ve genel seviyeler yapıyorsam ve EQ ve ince seviye kontrolü gibi son derece kritik bir şey yapmıyorsam, düz tepkili kulak tıkaçları (özel kalıplar) koyacağım. İşitme duyumu çok fazla değiştirmiyorlar, bu yüzden onlarla birlikte bazı işler yapmama izin veriyorlar.

Ayrıca onları gösterimlere veya çalışmalarımı başka birine göstermeme izin veriyorum.

VCProd
2010-05-26 18:59:24 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Frekanslardaki farkı duyma yeteneğimin azaldığını fark etmeye başladığımda, genellikle her 2-3 saatte yaklaşık yarım saat ara veriyorum. 8 saatte 85 desibelin kabaca 2 dakika boyunca 110 desibele eşdeğer olduğunu unutmayın. Uzun zaman alsa bile 80db ve üzerinde işitme hasarı alabilirsiniz. Maruz kalma süresi ne kadar uzun olursa, iyileşme süresinin o kadar uzun olacağını unutmayın; bu nedenle, uzun bir miks seansından sonra birkaç saat çalışmayı bırakmak zorunda kalmaktan daha sık ara vermek daha iyidir.

Colin'in dediği gibi, eğer ' müşterilerle ilgilenirken, bazı EQd kulak tıkaçlarını takın. Bu harika bir yatırım ve bunları birkaç db seviyesinde alabilirsiniz. Genellikle -15 db, -10 db veya daha azına göre daha iyi EQ yanıtlarına sahiptir. Çoğu insan sesin artmasını ister çünkü "kulağa daha iyi geliyor".

Muhtemelen film, tv, video oyunları vb. için standart karıştırma seviyelerini ve oda kalibrasyonunu kapsayan başka bir soru daha olmalı.

@VCProd, gearslutz'daki bu yapıştırıcıya göz atın, orada da tonlarca bilgi varhttp: //www.gearslutz.com/board/post-production-forum/229741-standard-mixing-levels-movie-theater-dvd-broadcast-tv- ticari -etc.html
user49
2010-05-27 01:00:34 UTC
view on stackexchange narkive permalink

İzleme seviyenizi kontrol etmek yeterince kolaydır & kendi kurgu odanızda mola verir, ancak filmlerde & son miksajı zarar verici olabilir, &'ı yüksek sesle sekanslar üzerinden geçme zorunluluğunu ortadan kaldırır ... Kulak tıkacı takma eğilimindeyim ve yalnızca son dengeyi kontrol etmek için ara sıra çıkarıyorum, ancak mikser ben değilim ... Çok sayıda yüksek sesli korku veya aksiyon filmini karıştıran insanların hayatlarının ilerleyen dönemlerinde işitme cihazı satın alacağını hayal ediyorum , ani aşırı gürültülü anların verdiği hasarın yanı sıra, aynı zamanda zarar veren kümülatif etkisi de var ... Buna bağlı olarak, bu konuda, özellikle yüksek sesli FX benzeri silahlar & patlamaları gibi bazı harika stratejilere sahip olan gearslutz'da iyi bir konu var. .. okumaya değer:

http://www.gearslutz.com/board/post-production-forum/196425-forbidden-subject-hearing-damage.html

Sam Greene
2010-05-28 03:16:53 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Seviye pilotu adında büyük bir ses düğmesi var. Seviyeyi çok hızlı ve kesin bir şekilde değiştireyim. Eski mikserimin düşük seviyelerde sorunları vardı, seviye L ve R arasında biraz farklı olurdu.

80db'nin neye benzediğini bildiğinizden emin olun - sanırım hasara neden olacak seviye budur. Monitörleri patlatmaya alışkınsanız şaşırtıcı derecede düşüktür.

iPhone'un ucuz bir seviye ölçer vardır, bu da en azından nerede dinlediğiniz hakkında size kabaca bir fikir verecektir.

Stüdyomda seviye o kadar da sorun değil ... Seviyeyi kontrol etmek için dijital işaret arayüzlerini kullanıyorum ve daha iyi bir hoparlör sistemine geçene kadar 85db spl ve 65db için işaretlerim var (dyanaudio Air, I Sana bakıyorum! :)) Daha çok, miksaj seviyesinin Dolby seviyesi ile aynı hizada olduğu dublaj aşamasında .. Ve yönetmenler ve editörler genellikle daha yüksek ve daha yüksek ses isterler.
Davide Favargiotti
2010-05-27 04:46:23 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kulak tıkaçları uzun zamandır düşündüğüm bir şey ama ... burada İtalya'da (düzeltilmeyi çok isterim), bunları bir karıştırma aşamasında kullanan hiç kimseyi görmedim (ve ben de Roma'da epeyce karıştırma aşaması). Öte yandan, canlı müzik sektöründe çalışan ve bunları günlük olarak kullanan pek çok insan tanıyorum.

Ve bir şey daha var: kulak tıkacı taktığınızda, saat 4'te mikslemek gibi değil (dolbide ölçek (CP650))? Ama bu seviyede karışamazsınız; sinema tiyatrosunun düz bir tepkisi yoktur (ne de kulaklarımız): daha düşük seviyede karıştırma, karışımın EQ tepkisini etkiler, değil mi?Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 2.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...