Soru:
Tempoyu değiştirmeden çalma hızını nasıl değiştiririm?
moonman239
2016-02-17 05:51:25 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Audacity'de yalnızca düzenleme amacıyla yavaşlatmak istediğim bir kaydım var. Düzenlemeyi bitirdiğimde ve dosyayı dışa aktarmaya gittiğimde, dosyanın orijinal tempoya sahip olması gerekir. Evet, şarkı istediğim kadar yavaş çalıncaya kadar tempoyu değiştirmek için Efekt> "Tempo Değiştir" seçeneğine gidebilirim, ancak şarkıyı düzenlemeyi bitirdiğimde tempoyu geri değiştirmem gerekir.

Iki yanıtlar:
Michael Hansen Buur
2016-02-17 19:46:57 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Play-at-Speed”

Audacity, Transkripsiyon Araç Çubuğunda bulunan "Hızlı Oynatma" özelliğine sahiptir. Normalden daha yavaş veya daha hızlı bir hız seçmek için kaydırıcıyı hareket ettirin, ardından bu hızda oynamak için kaydırıcının solundaki yeşil üçgen düğmesini tıklayın.

Transkripsiyon Toobar ile hızı değiştirmenin faydaları, yapmanız gerekmemesidir. bir efekt çalıştırarak parçadaki ses verilerini değiştirin veya projeyi orijinal hızında dışa aktarmak istiyorsanız değişikliği geri alma konusunda endişelenmeyin. (kaynak: https://manual.audacityteam.org/man/play_at_speed_toolbar.html)

enter image description here

Perde artmadan oynatma hızını artırmanın bir yolu var mı?
Bu kaydırıcının benim için bir etkisi yok. (Sadece görmezden gelinir). Ayrıca kaynağın öldü
@Winter Oynatma hızı kaydırıcısının hemen yanındaki özel transkripsiyon oynatma düğmesini kullanmanız gerekir. Ana oynatma düğmesi her zaman normal hızda oynatılır.
Bu bağlantı ölmüş gibi görünüyor. Https://manual.audacityteam.org/man/change_speed.html yeni konumu mu?
@NetherGranite teşekkürler - yeni makale burada: https://manual.audacityteam.org/man/play_at_speed_toolbar.html
Jeraldo
2019-09-10 22:05:03 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bu iyi bir soru. Çözümüm, Değişiklik Temposu ile düzenlemem sırasında sesi hızlandırmak. Röportajları düzenlediğim için çok sayıda etiket kullanıyorum, ancak daha sonra bu etiketler hızlandırılmış sesle senkronize ediliyor ki bu bir sorun. Bu yüzden, orijinal, normal hızdaki izi yeniden içe aktaracağım, hızlandırılmış yolda tempoyu, Labels izi senkronize kilitli olarak değiştireceğim ve ardından değiştirilen izi sileceğim. Teorik olarak etiketler, orijinal, normal hızdaki parçadaki karşılık gelen ses ile aynı hizada olmalıdır.

Bir uyarı, parça uzunluğunu herhangi bir şekilde değiştirdiği için gerçek ses üzerinde herhangi bir düzenleme yapmamaktır. (yani, istenmeyen sesi biraz silmek veya sessizlik eklemek), tempoyu tekrar orijinal parça uzunluğuna genişletmeye çalıştığınızda her şeyi mahveder.Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...