Soru:
Fantom gücü açıkken mikrofon takmak kötü mü?
Andrew Spitz
2011-05-17 00:46:33 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Fantom gerektiren mikrofonlarımı takmadan önce fantom gücünü kapatmalı mıyım? Makineyi / fantom gücünü kapatmadığımda bir tık sesi duyuyorum. Bunu yapma eğilimindeyim, ancak buna ihtiyacım yoksa bana biraz zaman kazandırır :-)

Teşekkürler!

Bazı garip nedenlerden dolayı, açıp kapattığım için iki shure sm58'i kırmayı başardım. 48 voltluk fantom gücü. Tüm aldığım. şimdi onları fantom açıkken kullandığımda büyük bir uğultu sesi geliyor. Diğer ikisi gayet iyi çalışıyor gibi görünüyor ve her ikisi de hayalet kapalı olduğu sürece işe yarayacağından bahsetti ... Burada garip işler devam ediyor .... herhangi birinin neden bir fikri var?
Çünkü SM58, fantom gücü gerektirmeyen dinamik bir mikrofon. Hiç tuhaf değil.
Shure web sitesinden alıntı yapmak: "SM58 gibi düşük empedans dengeli çıkışa sahip herhangi bir dinamik mikrofon, fantom güçten etkilenmez. Phantom Power, profesyonel dinamik mikrofona zarar vermez." http://www.shure.com/americas/support/find-an-answer/will-phantom-power-damage-my-sm58
On yanıtlar:
VCProd
2011-05-17 01:03:50 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bazı şerit mikrofonlara dikkat ederdim - güç konusunda biraz titiz olabilirler - ama genel olarak bu bir sorun değil. Poptan potansiyel hoparlör / kulak hasarını önlemek için kanalın sessiz olduğundan emin olurdum. Bunun ötesinde iyisin.

Hayalet güçle ilgili mikrofonlu bir uyarı hiç görmedim. Bir sorun olsaydı, uyarılacağımızı düşünürdünüz;) Bunu her zaman çeşitli mikrofonlarla yapıyorum ve hiç sorun yaşamadım.

Gönderiniz burada hızlı bir örnekleme yapmamı istedi ve haklısınız: Ne Sennheiser MKH kılavuzlarımda ne de Ses Aygıtları kayıt kılavuzumda fantom gücü açıkken çalışırken takılan mikrofonlar hakkında uyarılar yok.
@NoiseJockey ah, güzel! hiçbir şey gördüğümü hatırlamadım, doğrulama için teşekkürler.
Utopia
2011-05-17 06:40:52 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bunun bir sorun olduğunu sanmıyorum.

Nathan gibi bana mikrofonları takması ve ardından ön amfiyi çalıştırması öğretildi.

Bu ÖZEL OLARAK , U-47 veya U-67 gibi kendi harici güç kaynağı olan eski kondansatörlü mikrofonlarla çalışırken önemlidir. Her zaman güç kaynağı KESİLDİ olarak mikrofonları prize takın çünkü bu 40 yaşındaki veya daha eski güç kaynaklarını asla bilemezsiniz ... belki bu anahtar çalışmıyor ... Akıllıca bir yatırım, çünkü birini gördüm eski bir C-12 mikrofonunu kurcalamak (gücü hala sıcakken bağlantısını kesmek) ve onu şok edip odaya fırlatmak ve bu yüzden siyah bir baş parmağı olması.

Ancak bunlar eski mikrofonlar. .

Yeni şeritler, eğer XLR yanlış bağlanırsa, fantom gücü ile kızartılabilir - bu yüzden dikkatli olmalısınız. Şeritlerimden herhangi birini takmadan önce kullandığım ve kullandığım kablonun doğru bağlanıp bağlanmadığını söyleyen küçük bir test cihazım var. Oldukça yaygın - Royer'ın bir miktar garantisi bile var ve ilk mangalınızdan sonra mikrofonu değiştirecek.

Daha yeni kondansatörlü mikrofonlar Bir sorun olmayacağından oldukça eminim, ancak mikrofonları değiştirirken kapatmayı seviyorum çünkü ben mikrofonlarımı temiz ve mükemmel durumda tutmayı seviyorum.

NoiseJockey
2011-05-17 04:28:32 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Her zaman bir mikrofonu asla çalışırken takmamam ve kondansatör mikrofonlarını bağlarken veya bağlantısını keserken fantom gücünü kapatmam öğretildi. Bunun eski okul paranoyası mı yoksa akıl hocalarımdan sağlam bir tavsiye mi olduğundan emin değilim, ama her iki durumda da geliştirdiğim bir alışkanlık. Bunu Home Recording 'de tartışan bir şekilde kendisinin söylediğini söyledi başlığı ve Gearslutz' da daha mantıklı bir teknik tartışma var. Gerçekten de preamp ve mikrofonun tasarımına bir dereceye kadar bağlı görünüyor. Bazı Tascam kullanıcıları US-122'lerinde kızartma mikrofonlarını rapor ediyorlar, ancak biri Sound Devices pre ve Senny veya Neumann arasında böyle bir şey yaparsa şok olurum. (aksi halde duymak isterim)

Herkesin hemfikir olduğu tek şey, dinamik bir mikrofonu fantom gücüne taktığınızda ne olacağıdır! :-)

Syndicate Synthetique
2011-05-17 07:15:23 UTC
view on stackexchange narkive permalink

@NoiseJockey ve @Utopia gibi, bana her zaman fantom gücünü kapatmam öğretildi. Ayrıca Audiotronics yapan, modern mikrofonları değiştirmenin mükemmel olduğunu söyleyen birçok arkadaşım var, çünkü içlerinde kızarmalarını önleyecek daha iyi ve daha güvenilir dirençler ve kapasitörler var. Eski mikrofonlar daha az güvenilirdir, (Teknolojik / Güvenlik) daha düşük tasarımlara sahiptir ve bunlara gereken özeni göstermelisiniz ve dikkat etmeniz gereken tek şey kusurlu ekipman veya Şerit Mikrofonlara biraz daha dikkat etmektir daha hassas ve titiz bir bileşen.

Shaun Farley
2011-05-17 07:32:48 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Burada herkesin söylediklerini tekrarlamak için, muhtemelen modern mikrofonlar için bir sorun değildir (belki kurdeleler hariç). Korkunç bir şey olursa, toprak pimi her zaman kablonuz ile mikrofon / ön arasında gerçekten ilk bağlantı kurar. Yani, düşük seviyeli deşarjlarla başa çıkmaya yardımcı olmak için en azından zemine kurulmuş bir yol var. Tabii ki, kablo hasar görmedikçe veya bir ucunda "zemin kaldırma" bulunan bir kablo kullanmıyorsanız (canlı ses durumlarında buna rastlama olasılığı daha yüksektir).

Tüm bunlar dedi, hala yıllar önce bana öğretilen soğuk değiştirmeyi yapıyorum. Hiçbir şey değilse kulaklarınızı ve monitörlerinizi korur.

Michael
2018-04-27 02:19:04 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Hiç bir sorun yaşamamış olsam da, her zaman mikrofonu bağladıktan sonra güç vermeyi ve bağlantıyı kesmeden önce gücü kesmeyi hatırlamaya çalışıyorum. Bu metin Rode NT1-A kondansatör mikrofonunun ürün kılavuzundandır:

"Mikrofona güç vermeden önce tüm kabloları bağlayın ve güç bağlıyken mikrofon kablosunu asla çıkarmayın."

Miguel Caldeira
2011-05-17 23:46:25 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Güçlendirilmiş bir mikrofonu, özellikle tüpleri ve kurdeleleri değiştirmek oldukça kaba görünse de, onunla gerçekten hiçbir sorun yaşamadım ... ne yaparsanız yapın HER ZAMAN anahtarınızı mikrofonlayan kanalı sessize almalısınız, o zaman kesinlikle yapmayacaksınız bir pop sesi duyarsanız, amplifikatörünüze, monitörünüze veya IEM'leri olan şüphesiz müzisyenlerin kulak zarlarına kesinlikle zarar vermeyeceksiniz .....

bocanjm215
2017-04-01 08:51:43 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Modern bir mikrofonun "çalışırken takılmasının" herhangi bir hasara neden olmayacağından emin olmama rağmen, mantığı kullanmayı seviyorum:

Kimyada, asidi dökerek seyreltmek güvenlik prosedürlerine aykırıdır doğrudan asidin içine su. Bunun yerine doğru prosedür asidi suya dökmektir . Kulağa aptalca geliyor, ancak yanlış yöntemin aside bağlı olarak ciddi yansımaları olabilir.

Çeviri: Mikrofonu takın ve ardından gücü uygulayın.

user20753
2017-04-01 12:49:53 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bir mikrofonu aktif güce bağlamayla ilgili birkaç sorun vardır. Karıştırıcı tarafı göz ardı edildiğinde, bağlantıların keyfi sırayla kurulabileceği açık bir sorun var. İyi mikrofon devreleri büyük olasılıkla aldırmayacaktır, ancak dinamik mikrofonlar (şeritler dahil) çok az devre içerir. Elbette, genellikle herhangi bir fantom gücü uygulamamakta daha iyidir, ancak her mikserde bu seçenek yoktur.

Daha az belirgin olan ikinci sorun ise, bir mikrofon fişi ile uğraşırken yanlış bağlantılar oluşabilir. Mikrofonunuz hatlarından birinde + 48V yerine -48V'yi tolere edecek mi? Veya bir hatta 0V ve diğerinde -48V?

Bazı XLR bağlantıları, herhangi bir karışıklığa karşı makul ölçüde güvenlidir (ve bazı mikrofon fişleri, bağlantı sırasını garantilemek için diğer pinlerden daha uzun kütle pimine sahiptir. , ancak yaptığınız hattaki son bağlantı değilse, tabii ki bu yardımcı olmaz).

Öyleyse neden gereğinden fazla risk alasınız? Birkaç saniye zaman kazanmak için mi? Bu şekilde ne kadar tasarruf edeceksiniz?

Melissa
2014-03-16 04:14:34 UTC
view on stackexchange narkive permalink

SM58 dinamik bir mikrofondur ve fantom gücü gerektirmez. Fantom gücü gerektiren tek mikrofon yoğunlaştırıcı mikrofonlardır. Dinamik veya şerit mikrofonlara zarar verebilir.Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...