Soru:
MIDI-over-USB Klavye üzerindeki gecikmeyi azaltma
Giannis
2013-01-01 22:19:30 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Yakın zamanda düşük kaliteli bir usb klavye satın aldım (Acorn Instruments Masterkey 49). Sibelius 6 ile kullanmaya çalışıyorum. Sibelius ortamlarında çok zaman geçirdikten sonra, bundan memnun olmasam da gecikmeyi 10ms'ye kadar düşürmeyi başardım. Bir dizüstü bilgisayar kullanıyorum, bu yüzden bunun mevcut donanımım için sınır olması gerektiğini düşünüyorum. (CPU / GPU iyi ama sanırım ses oldukça basit) Bu gecikmenin muhtemelen ses kartımdan kaynaklandığı söylendi.

Pek çok Google araştırmasından sonra, benim için işe yarayan harici ses kartları bulamadım. Biri bakmam gereken bazılarını önerebilir mi? Kullandığım klavyenin yalnızca USB bağlantısı olduğunu unutmayın. Teşekkürler!

ps Ben bir üniversite öğrencisiyim ve çalışmalarım için yukarıdaki ekipmanı kullanıyorum, bu nedenle profesyonel ekipmanın bütçesi tükendi.

Sistem Bilgisi

Win 7 64biti7 3610QM 2.3Ghz6GB RAMRealtek Yüksek Tanımlı Ses (WASAPI)

Sibelius, sistem desteklemese de ASIO sürücülerini destekler (seçenek ayarlarda görünür, ancak gri renklidir- dışarı).

Fark ettiğiniz gecikme klavyenizden değil, öncelikle ses kartınızdan kaynaklanır.
Evet bunun farkındayım.
Dizüstü bilgisayarınız hangi marka ve modelde veya daha ilginç, hangi ses çipini kullanıyor?
@Ken-AbdiasSoftware Soruyu sistem bilgisi ile güncelledim
Dört yanıtlar:
Ken
2013-01-06 07:39:05 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Korkarım Realtek yonga setinin özel bir ASIO sürücüsü olmadığı için sıkışıp kaldınız.

tomeoftom'un yanıtında bahsettiği gibi Asio4All 'ı kullanabilirsiniz.

Bu size ASIO arayüzünü verecektir, ancak özel bir ASIO sürücüsü kullanımından kaynaklanan düşük gecikme süresi olmayabilir. Bunun nedeni, Asio4all'ın optimize edilmiş bir sürücüden çok bir arayüz "sarmalayıcı" olmasıdır - sistemi, kartınız için gerçek bir asio sürücüsü olduğunu düşünerek kandırır (ama işe yarar).

Ancak, küçük değişiklikler Sonunda kullanılan sıradan sürücülerinizden en iyi şekilde yararlanmak için arabellek boyutları ve dahili gecikmenin ayarlanması gibi mümkün. Burada farklı ayarları test etmenizi, kayıttan yürütmenizi ve kurulumunuz için en uygun ayarları bulmanızı tekrar ayarlamanızı öneririm.

Bunun anlamı, (Asio4All) biraz, umarız ki bu soruna yardımcı olabilir. klavyeyi çalmak daha az sinir bozucu.

Gri renkli kutu, Sibelius'un bir ASIO seçeneği aradığını ancak bulamadığını gösterir. Bu, Asio4all kurulduğunda değişecek.

Gri kutular, dünyadaki en kötü tasarımdır, çünkü fareyle üzerine gelindiğinde neden gri renkte olduklarını size asla söylemedikleri için.
Bu işe yaradı. Asio4All kullanıldığında gecikme süresi azaldı. Gerçekten küçük arabellek boyutunun (eski ayarlarla 4096'ya kıyasla 64) sesleri nasıl etkileyeceğinden emin olmasam da (henüz sorun yok) ve ayrıca Sibelius açıkken, başka hiçbir uygulama ses üretemez.
Bu harika. Küçük bir arabellek gecikmeyi azaltır, ancak işlenmesi gereken çok sayıda araç ve efekt varsa ve cpu arabelleğe yeterince hızlı teslim edemiyorsa * sorun olabilir *. Ses dağılmaya başlayacak.
user2226198
2017-10-20 05:28:58 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bunu klavyeyi kendi çıkış cihazı haline getirerek çözdüm, Synthesia klavyede bir donanım olan synthesizer'ı kullanacak, dolayısıyla daha hızlı. ve u Klavye hoparlörlerindeki sesleri duyacaksınız. Hiç gecikme yok.

twome
2013-01-01 23:26:57 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Sibelius'un ASIO sürücülerini destekleyip desteklemediğine bakın (özel bir ses kartı olmadan çalışması gereken bir uygulama için Asio4All'a bakın). Klavyenizde de MIDI Çıkışı varsa, belki bir MIDI-USB dönüştürücü kablosu gecikme için daha iyi olacaktır - Ableton için kullandığım ve harika çalışan Roland UM-ONE Ebay'de 35-50AUD.

Acorn ana anahtarı 49, MIDI çıkışına sahip değildir, yalnızca USB üzerinden MIDI'dir.
Bunu mümkün olan en kısa sürede kontrol edeceğim. Harici ses kartları için herhangi bir öneriniz var mı?
Soru güncellendi. Sibelius, ASIO'yu destekler ancak Sibelius'un ayarlarındaki ASIO seçeneği gri renktedir.
Dumuzi
2017-09-02 03:18:21 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Basitçe ifade etmek gerekirse, USB A bağlantısı üzerinden bu sinyal veriyoluna zaman alacaktır ve her adımda daha fazla gecikme eklendiğinde, aşağıdaki önlemlerin dışında onu düzeltecek hiçbir şey yoktur.

  1. Daha hızlı RAM satın alın. Daha hızlı ram, düğmeye basma ve örnek oynatma arasında daha az okuma yazma süresi anlamına gelir.

  2. Özel ses kartı. Sıklıkla, bağımsız bir ses kartı, kutudaki sinyal zincirini kısaltır ve en önemlisi sinyali yerel olarak kodlar.

  3. (Hepsinden daha kolayı) kabloları USB C tipine yükseltin ve 3.0 kullanın otobüs. Aradaki fark% 100 gecikmesiz oynatmadır. (Daha yavaş makinelerde 2 milisaniye olabileceğini düşünüyorum, bu ses için ve o zaman bile ses izleme için uygundur. Her durumda, kablonun kendisi suçludur ve bilgisayardaki hiçbir şey bunu değiştiremez. Siz olduğunuz sinyal gönderme işlemi oldukça küçüktür, ancak asıl bakır telin elektrifikasyona ne kadar hızlı yanıt verdiğini suçlama olasılığı en yüksektir. Silikat oldukça hızlıdır, bu nedenle makul bir şekilde güncel sistemde gecikme ile ilgili her şeyi yanıtlamanız gerekir. mastering dereceli bir vokal örneği taşıyabilir, bir MIDI notası taşıyabilir.


Bu cevap dahili olarak tutarsızdır. Aynı anda bunun bilgisayarın hatası olduğunu ve olmadığını ve ayrıca kablonun hatası olduğunu ve olmadığını söylüyorsunuz. Ayrıca, RAM'in MIDI ile ilişkili minimum veri aktarımı için bir fark yaratacağını söylemek saçmadır.
Bunun kafa karıştırıcı bir cevap olduğuna katılıyorum, ancak kabloların ve USB bağlantı noktası sürümünün önemli OLDUĞUNU ve diğer yanıtların bunlardan bahsetmediğini belirtmek istiyorum. Bence tam kapsamlı bir yanıt, önem sırasına / sinyal zaman genişlemesine göre MIDI gecikmesinin tüm olası nedenlerini listelemelidir. En altta daha fazla RAM olabilir.


Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...