Soru:
Stereo kayıttaki tek bir kanalın küçük bir bölümünü sessize alın (Audacity)
MountainX
2014-03-14 04:26:00 UTC
view on stackexchange narkive permalink

2 kanallı stereo kaydın yalnızca bir kanalının yaklaşık 2 saniyesini silmem (sessizlik) gerekiyor. Audacity (veya Ardor) kullanabilirim. Ubuntu 12.04 çalıştırıyorum.

Olumsuz oy verdiğim için özür dilerim, sadece modları sitenin meta kısmında uygun ses tasarımı soruları olarak görmediklerimizi göstermek için. Sorunun kendisinde yanlış bir şey yok, sadece IMHO'daki forumda.
İkinci ErikG.
Bunu göndermeden önce buraya gönderilen diğer benzer soruları araştırdım ve gördüm. Siz tutarlı olmalısınız. Mevcut içerik göz önüne alındığında haksız yere seçildiğimi hissediyorum.
Merhaba MountainX, duygularınızı anlıyorum. Yanlış bir şey yapmadınız ve gerçekten de bu forumda benzer sorular var. Ancak, bu sorular 2 forumun 1'e büyük bir aktarım aşamasının sonucudur. 'Yeterince ilginç' olmadığını düşündüğümüz her şeyi hala ayıklıyoruz. 'İlginç' düşüncelerimize meydan okuyan ses tasarımı hakkında bir soru ve işleri nasıl yaptığımızla ilgili sabit fikirlerimiz olabilir. Ya da belki bir film, oyun veya radyo yayını üzerinde çalışan yaratıcı bir süreç sırasında belirli bir konuya derinlemesine giriyor. Bu yüzden lütfen 'kaba' olduğumuz için bizi affedin. Cevap bulmada bol şans!
Audacity, tüm işlevlerini açıklayan yararlı bir çevrimiçi kılavuza ve sayısız YouTube dersine sahiptir.
Kılavuzlar bir şeydir, cevaplarla ilgili yaygın sorular tamamen farklıdır. İnternet araması beni buraya getirdi, cevabı gördüm ve saniyeler içinde gazla pişiriyorum. Oy verildi!
Iki yanıtlar:
Jim Mack
2014-03-14 17:35:39 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Audacity'de, susturmak istediğiniz bitin doğasına ve çevreleyen malzemeye bağlı olarak buna en az iki şekilde yaklaşabilirsiniz.

Basit yol, parçanın bölümünü vurgulamaktır. / channel ve menüden "Oluştur ... Sessiz" seçeneğini seçin. Önerilen süre, seçiminizin uzunluğu olacaktır. Bu sert bir düzenleme ve büyük olasılıkla sakıncalı. Seçiminizin dalga formunda sıfır geçişte başlayıp bitmesini sağlayarak bunu kolaylaştırabilirsiniz. Sessizliği biraz daha kısaltıp ortalamasını sağlarsanız, geçişi yumuşatmak için kararabilir / yavaşlayabilirsiniz.

Başka bir yol da alanı kaplamak için aşağı ve yukarı doğru 'zarf' modunu kullanmak olabilir. Bu, yukarı / aşağı kaybolma ile aşağı yukarı aynı şeydir.

Yine, sesin doğasına bağlı olarak, kaldırmak istemediğiniz kanalı yarattığınız sessizlik. Bunu, başka bir parça oluşturarak ve kopyalanan materyali, örneğin "A" kanalından "B" kanalına kopyalayarak ve bunun içinde ve dışında çapraz geçiş yaparak yapardım.

İyi şanslar.

user24125
2018-02-11 19:42:11 UTC
view on stackexchange narkive permalink

MountainX,

İhtiyacınız olan cevabı aldınız mı bilmiyorum ama nasıl yapılacağını yeni buldum. Audacity'de stereo kaydınız varsa, aradığınız stereo kanalın solundaki "Audio Track" e tıklayın. Açılır menüde Bölünmüş Stereo Parçayı görürsünüz ve ardından yalnızca o kanaldaki sesin belirli bir bölümünü düzenleyebilirsiniz

Alternatif olarak ... bölümü vurgulayabilir, ardından sesin o bölümünü susturmak için ctrl + L'ye basabilirsiniz


Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...