Soru:
Ev Stüdyosunda Makine Gürültüsünü Yönetme
NoiseJockey
2010-12-17 08:30:44 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ev stüdyonuzda makine gürültüsünü (bilgisayarlar ve sabit sürücüler) sınırlama konusunda burada stratejileri veya daha spesifik olarak başarıları olan var mı? Kendi akustik izolasyon kutularını yapan insanlar var, diğerleri sabit disklerle tamamen katı hale gelenler, ticari ses sönümleyici raf üniteleri için 2000 $ + ödeyenler, makineleri dolaplara veya diğer odalara koymak için daha fazla ödeyenler var .. .Maliyet ve ısı yönetimi ile rahatlık arasında pek çok varyasyon ve değiş tokuş var gibi görünüyor.

Fiyat açısından başarılı veya iyi değerler olarak neyi buldunuz: performans?

@NoiseJockey, mükemmel ve her zaman geçerli soru!
Beş yanıtlar:
Shaun Farley
2010-12-17 20:34:28 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Başka bir odaya koymanızı ve kendinize biraz usb / firewire tekrarlayıcı ve bir veya iki usb / firewire hub almanızı öneririm. Tekrarlayıcılar genellikle 100 doların altındadır. DVI'nın hangi kablo uzunluğunu destekleyebileceğinin teknik özelliklerini bilmiyorum, ancak bunun için bir tekrarlayıcı da çok pahalı olmamalı. Hub'lar ile küçük bir terminal sistemi kurabilir ve tüm arayüz eşyalarınızı (monitör, klavye, fare, ses G / Ç, harici sürücüler vb.) Yanınızda yanınızda bulundurabilirsiniz, ancak bilgisayarı başka bir yere koyabilirsiniz. . Tek yapmanız gereken kabloyu çekmek. ;)

Geffen sitesine göz atın, işleri ne kadar ileri götürmek istediğinizi (ve neyi çalıştırmak istediğinizi) ekleyebilir ve size hangi ürünlerin (elbette kendilerine ait) ihtiyacınız olacak ve ne kadara mal olacaklar. Bu rotaya gitmekle ilgilenen herkes için iyi bir başlangıç ​​olabilir. Geffen ürünlerini mutlaka önermem, sadece sayfalarında makul derecede kullanışlı bir araç var.

Bağlantı şu: http://www.gefen.com/kvm/wizard .jsp

Harika fikir. Çok iyi çalışan SIIG'den CAT5 üzerinden HDMI / DVI'yi 250 $ karşılığında alabilirsiniz. Ayrıca CAT5 üzerinden çok güzel KVM genişleticileri de var.
@VCProd - evet, CAT5 uzatıcılarından bahsetmeye zahmet etmedim, çünkü insanların muhtemelen bu uzunluktaki koşuları evlerinde planlayacağını düşünüyorum, ama kim bilir. Sanırım, insanların onları bilmesinden daha iyi ... onlardan bahsettiğiniz için teşekkürler.
HDMI / DVI özellikli @Shaun, 20 fitten fazla mesafeleri çalıştırmak için CAT5'i kullanmak daha kararlı olacak ve muhtemelen bu uzun kabloları satın almaktan daha ucuz olacak!
@VCProd - iyi bilgi, teşekkürler. kayıt için, işte Geffen CAT5 genişleticilerimiz var. genellikle sorun yok, ancak arada bir takılıyorlar ve bağlantıları yeniden kurmak için konsolumun arkasına tırmanmam gerekiyor. CAT5 uzatıcı arayanlar, Geffen'in modellerinden kaçınmanızı öneririm.
Ekipmanı başka bir odaya taşımak için toplam bütçeniz her zaman "sessiz" fanlar, kartlar, sürücüler vb. Satın almaktan daha ucuz olacaktır. Tecrübelerime göre DVI ve HDMI kabloları 10 m / 33 ft'de kusursuz çalışır. Aynısı, 15ft'de aktif USB tekrarlayıcılar için de geçerlidir. Geffen malzemesi abartılıyor ve ev kurulumları için çok pahalı. 30 fitin altındaki koşular için CAT5 - DVI / USB gerekli değildir. Ayrıca daha ucuz olan geffen CAT5 - DVI genişleticilerin zayıf / aralıklı performans gösterdiğini gördüm.
EMV
2010-12-17 22:24:47 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Son dairemde, mutfaktaki gömme dolaba duvarda bir delik açtım ve bilgisayarımı oraya koydum. Her şey için uzatma kablolarıyla (açma-kapama düğmesi dahil), hoparlörlerden gelen zemin gürültüsünün en belirgin gürültü kaynağı olduğu tamamen sessiz bir odam vardı.

Yeni dairemde yok bu olasılığa sahip olduğum için makine gürültüsüyle de mücadele ediyorum. Bilgisayarımdaki en gürültülü bileşenleri daha sessiz olanlarla parça parça değiştiriyorum. Şimdiye kadar işlemci soğutucusunu (Scythe Mugen Rev B, yaklaşık 40 $), kasa fanlarını (Nexus 800rpm veya Scythe SL 800rpm veya Noctua 800 rpm, her biri 7 $), bilgisayar kasasını (üç katmanlı duvarlara sahip Antec P183 ve sabit diskler için silikon montaj malzemeleri, 140 $) ve eski bir Maxtor sabit diskini daha yeni, daha büyük ve çok daha sessiz olan bir diskle değiştirdim (Samsung Spinpoint F3). Ve işletim sistemi için bir SSD yolda.

Antec P183 vakası http://www.antec.com/images/400/P183_quarter.jpg

Mevcut yapılandırmanın eski kurulumumun üçte birini oluşturduğunu söyleyebilirim. Bir süre sonra hala zevkime göre çok gürültülüyse, sonraki adımlar grafik kartım için sessiz bir satış sonrası soğutucu olabilir (pasif olarak soğutulmuş bir kart daha iyi olurdu, ancak şu anda bunu saklamak istiyorum) ve sonra belki de bunlardan biri Yaklaşık 20 dolara mal olan "bitümlü mat" emici kitler.

Son çare, IKEA'ya gidip bilgisayarın sığması için yeterince büyük bir dolap satın alıp onu mineral yünle doldurup stratejik delikler bırakmak olurdu. ve hava sirkülasyonu için içeride açık alan.

Stavrosound
2011-07-28 06:20:00 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Fansız soğutucu çalıştırabiliyorsanız, bu, makinenin yerel kalması gerektiğinde çıkardığı gürültü seviyesini bastırmaya yardımcı olur - Q6600'ümde şişman bir Thermaltake çalıştırıyorum ve bir şampiyon gibi çalışıyor. Ayrıca bir Asus fansız nVidia 5800GT kartı da taktım. Yani sistemin fanları var, sadece daha azı, özellikle CPU ve GPU'nun daha küçük ve daha iyi olanları. Fansız uygulamalar hakkında bilgi edinmek için MacPros mimarisiyle ilgili biraz araştırma yapmak zorunda kaldım.

Elbette, kutunun başka bir yere taşınması gerektiği ve Geffen kutularının harika olduğu konusunda başkalarıyla aynı fikirdeyim. Yerel kalması gerekiyorsa, bu küçük maliyetli bir çözümdür. Halihazırda üzerinde çalıştığınız yerleşik bir makineniz varsa, biraz bilgisayar tamiratı gerektirse de;)

Robert Auld
2012-03-29 22:45:11 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bilgisayarı başka bir odaya koymak benim için pratik olmadığından, "bilgisayarı sessiz tut" yoluna kendim gittim. Dahası, bilgisayara erişimin (eşyaların fişini çekip tekrar takmak, sorun giderme, vb.) Önemli olduğu zamanlar vardır ve sonra hemen yanımda olması çok yardımcı olur.

Eğer siz yeni bir makine alıyor, ses uygulamaları için optimize edilmiş bilgisayarlar sunan bir satıcıdan satın almak mantıklı. Bu tür makineler genellikle başlangıçtan itibaren sessizce çalışacak şekilde yapılandırılacaktır (sönümlü kasa, sessiz fanlar vb.). Sweetwater Sound, sessiz bilgisayarlar için iyi bir kaynaktır ve sattıkları ürünler için de mükemmel destek sunarlar.

user80
2012-03-29 22:59:04 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Gürültülü ekipmanları evde kapalı çekmecelere yerleştiriyorum ve ardından, soğumaya yetecek kadar hava alabilmeniz için kitin etrafına stratejik olarak emici malzemeler yerleştiriyorum. Bilgisayarla ilgili olarak, fan gürültüsünü azaltmak için dizüstü bilgisayar kullanıyorum.Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 2.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...