Soru:
TALEP: Yel değirmeni kayıtları
Jay Jennings
2010-08-10 09:47:17 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Merhaba arkadaşlar,

Aylardır Sosyal Ses Tasarımından keyif alıyorum ve bunu tüm dünyada yaratıcı beyinler seçmek için inanılmaz bir kaynak olarak görüyorum. Bununla birlikte, pek görmediğim şey, karşılığında ticaret sesleri / teklifleri için talepler. Buradaki Kullanıcıların küresel doğası göz önüne alındığında, bunun beyinsiz olduğunu düşünüyorum, çünkü çoğunuzun ambiyanslara ve diğerlerinin sahip olmadığı nesnelere erişiminiz var. Bu nedenle, yazım -

Şu anda cılız bir yel değirmeni tipi mekanizmaya sahip bir proje üzerinde çalışıyorum ve halihazırda tasarladığım seslere alternatif sesler arıyorum. Zihinsel bir resim çizmek için şunu düşünün:

  • Çok eski, çok büyük ve zar zor bir arada. Ancak hala çalışıyor olmalı ve güçlü bir ritmik hareketine sahip olmalıdır.

İşe yarayacağını düşündüğüm bazı kayıtlar şunlar olabilir:

  1. Yel değirmenleri
  2. Tahıl değirmenleri / diğer değirmen türleri
  3. Su çarkları
  4. Dönen çarklar
  5. Cırcır fabrikası makineleri
  6. Motor gerektirmeyen antika makineler

Kişisel kitaplıklarınızda nelere sahip olduğunuzu ve paylaşmak veya ticaret yapmak isteyip istemediğinizi merak ediyorum. Öyleyse, dosya alışverişi yapmanın en iyi yolu nedir? Vimeo, ftp veya başka bir şey? Dinleyin millet - hadi ticarete başlayalım!

Size otantik eski bir değirmen ve bunun gibi sahip olduğunuz bazı A10 jetleriyle takas edin ...
@Ryan, bugün yönetim kurulunda çok aktifsiniz;). Üzgünüm, bu A10'lar benim değil, ama birilerinin ilgisini çekebilecek daha birçok şeyim var. Sahip olduklarınızı duymanın en iyi yolu nedir? Vimeo? Başka bir şey?
@birdhousesound Senden çok uzakta değilim. Size MP3'leri e-posta ile gönderebilirim ve bu A10'lardan vazgeçmek istemiyorsanız, konuk olarak üzerinde çalıştığınız şeyin karışımına girmeme izin verin !!!
@birdhousesound CLARIFICATION: Size MP3'leri e-posta ile göndereceğim ve eğer bu sesleri beğenirseniz 96 / 24'ü size her şekilde ileteceğim.
-1
üç yanıtlar:
Steve Urban
2010-08-11 00:08:37 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zaman çerçeveniz nedir? Elimde kayıt yok ama dışarıda birkaç tarihi değirmen var. Etrafı arayabilir ve bir kayıt günü ayarlayabilirim.

@Steve Urban - bir tane ayarladıysanız, beni arayın. donanımları ve mikrofonları bir araya getirip tonlarca ses alabiliriz. lol
@Shaun Aklımı okudun. Birdhousesound'un zaman diliminde çalışıp çalışmadığına bakılmaksızın bunu yapmalıyız diye düşünüyorum.
@Steve - kabul etti!
@Steve, teklif için çok teşekkürler. Bölgenizde kesinlikle bazı büyük değirmenler var (özellikle Rock Creek Park'ta olanlar). Maalesef bu isteği bekleyemeyeceğim, ancak hem sizi hem de Shaun'u dışarı çıkıp birlikte kayıt yapmaya davet ediyorum - ustalaşmayı bitirdiğinizde tekrar konuşabilir ve bir takas yapıp yapamayacağımızı görebiliriz.
Michael Maroussas
2010-08-12 14:42:27 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Yerleşik "süpermarket" markalarına meydan okumak için yeni "butik" fx kitaplıklarının ortaya çıktığını görmek ne kadar harika olsa da, her iyi sektörün bir karaborsaya da ihtiyacı var! Biraz eski moda takasları yenemezsiniz!

En iyisi,

Michael

jgrzinich
2010-08-12 15:23:38 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Freesound.org'da 'yel değirmeni' ve 'türbin' için kısa bir süre önce arama yaptım. Bir dizi dosya geldi. Projeniz ticari değilse, bu dosyaların kullanımı ücretsizdir. http://www.freesound.org/

@jgrzinich, kontrol ettiğiniz için teşekkürler. Orada da araştırdım ve gerçekten harika kayıtlar buldum.


Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 2.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...